Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

RADA: Auto poškozené při předjíždění

Publikováno: 24.10.2009

PRÁVNÍ RADA:
Zapomněl, že má přívěs, a při předjíždění mi poškodil auto!
nehoda

Na křižovatce řízené světly jsem odbočoval doleva ve vnitřním pruhu a v něm dále pokračoval v jízdě. Asi po třiceti metrech mě z vedlejšího pruhu po pravé straně předjel osobní vůz s vlekem, ozvala se rána a on se zařadil  přede mne a tím mi odřel auto od zadního blatníku přes dveře až po přední blatník. Řidič tvrdil, že jsem odbočoval na červenou a on se mi vyhýbal. Já tvrdím, že jsem jel na zelenou a předjíždějící řidič si neuvědomil, že má vlek a moc brzo se zařadil. Policie však přijala jeho verzi, i když z fotodokumentace je jasně patrné, jak postupovalo poškození od zadního blatníku dopředu. Jak bych se měl bránit?

Pavel Bruner, Semily

V daném okamžiku bude nejvhodnějším postupem zadání zpracování znaleckého posudku znalci z oboru problematiky nehodového děje, aby vyhodnotil jednotlivé skutkové okolnosti předmětné dopravní nehody. Závěr policie o vině za dopravní nehodu je pouze jedním z možných podkladů v přestupkovém řízení a lze jej „přebít“ právě znaleckým posudkem, ve kterém znalec rozporuje závěry policejního šetření.

Znalci poskytněte kopii spisu, na kterou máte nárok jakožto obviněný z přestupku,  nechte zpracovat znalecký posudek a následně jej předložte v přestupkovém řízení. Současně na jeho závěrech (samozřejmě pouze za podmínky, že budou pro Vás příznivé) postavte svoji obhajobu. Zastoupení advokátem lze v  přestupkovém řízení jedině doporučit.


(Autor: JUDr.Tomáš Beran)