Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Požadavky na zabezpečení domácnosti

Publikováno: 27.03.2015

Máte zájem o sjednání pojištění domácnosti online, ale nejste si jisti zabezpečením svého domova? Lámete si hlavu nad tím, zda máte bezpečnostní zámek či bezpečnostní uzamykací systém? Připravili jsme pro Vás jednoduchý přehled jednotlivých druhů zabezpečení včetně obrázkové ilustrace.

Proč je výběr správného stupně zabezpečení důležitý?

Na základě Vámi zvolených způsobů zabezpečení jsou automaticky stanoveny maximální limity pojistného krytí pro riziko odcizení. Tento limit se může u jednotlivých pojišťoven lišit. Každá pojišťovna vyžaduje jiný stupeň zabezpečení. Čím vyšší pojistnou částku zvolíte, tím vyšší stupeň zabezpečení musíte mít. Pokud je Vaše domácnost zabezpečena nadstandardně, můžete získat slevu až 20 % za zabezpečení.


Správně zvolený způsob zabezpečení může ovlivnit i případnou likvidaci pojistné události pojišťovnou. Likvidátor pojišťovny ověří, zda domácnost splňuje stupeň zabezpečení, který byl uveden v pojistné smlouvě a na základě této skutečnosti dojde k pojistnému plnění.

Definice jednotlivých druhů zabezpečení

Mezi nejčastější typy zabezpečení domácností patří:

  • bezpečnostní zámek
  • bezpečnostní uzamykací systém
  • přídavný bezpečnostní zámek
  • případně kombinace výše vyjmenovaných

Bezpečnostní zámek

Za bezpečnostní zámek lze považovat bezpečnostní zámek třídy 3 nebo 4 s překrytým profilem proti vyhmatání a s bezpečnostním kováním, které zabraňuje rozlomení vložky.

Bezpečnostní uzamykací systém

Za bezpečnostní uzamykací systém lze považovat bezpečnostní zámek s cylindrickou vložkou třídy 3 nebo 4 s překrytým profilem proti vyhmatání a s bezpečnostním kováním zabraňujícím rozlomení, odvrtání a vytržení vložky. Za bezpečnostní uzamykací systém lze rovněž považovat i elektromechanický zámek s odolností na úrovni mechanického bezpečnostního uzamykacího systému.

Přídavný bezpečnostní zámek

Tento druh zabezpečení naleznete v horní polovině dveří. Vždy se jedná pouze o doplňkové zabezpečení k hlavnímu zámku.

Kompletní popis jednotlivých druhů zabezpečení naleznete zde.

Popis způsobů zabezpečení při sjednání

Na úvodní stránce kalkulátoru pojištění domácnosti naleznete oddíl Zabezpečení domácnosti. Zde zaškrtněte typ zabezpečení, kterým Vaše domácnost disponuje. Pokud si nejste jisti přesným typem zabezpečení, klikněte na ikonku ,,i". Na této stránce naleznete specifikaci jednotlivých způsobů zabezpečení.

Zabezpečení domácnosti při sjednání

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Autor: David Derka