Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Největší pojistná událost světa

Publikováno: 04.10.2013

Do dnešního dne bylo největší pojistnou událostí ztroskotání ropného tankeru Exxon Valdez u pobřeží Aljašky v roce 1989. Náklady na odstranění následků škody dosáhly částky 500 milionů dolarů.

Nyní obsadí první příčku havárie výletní lodi Costa Concordia, která se převrátila na bok poblíž toskánského ostrova Isola del Giglio v lednu 2012.

V souvislosti s touto havárií bylo již pojišťovnami vyplaceno přes 800 milionů dolarů. Dále dojde k plnění z pojištění odpovědnosti za škodu v odhadované výši až 600 milionů dolarů. Částka bude použita k pokrytí nároku na náhradu škody, kterou požadují klienti po vlastníkovy ztroskotané lodi.

Odborníci odhadují pojistnou škodu ve výši přesahující 1.1 bilionů dolarů. V současnosti se jedná o jednu z největších a nejkomplikovanějších záchranných akci na světě. Podíl pojistitelů závisí na jejich velikosti. Munich Re jako největší zajišťovna na světě zaplatí zhruba 133 milionů dolarů. Konkurenční Hannover Re bude muset uvolnit částku nejméně 71 milionů dolarů. Dalšími vedoucími pojišťovnami jsou XL, Generali a RSA.

Vrak lodi byl minulý týden vyzdvižen na hladinu a nachází se nyní ve vzpřímené poloze. Odtažení celého vraku je naplánováno na jaro 2014.

Zdroj: opojisteni.cz

Autor: Richard Kadlec