Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená u moře? Zkuste to v Polsku!

Publikováno: 15.08.2020

Krásy Baltu a přímořské rekreace u našich polských sousedů objevuje čím dál více cestovatelů. Padla vám tahle destinace taky do hledáčku? Máme pro vás hned několik zajímavých informací!

Cestování Polsko moře

Polské moře si zamilujete ve všech případech - je tu široká možnost vodních sportů, turistických cílů i skvělé podmínky pro ledabylé lenošení na pláži. Pokud vyrazíte právě sem, užijete si zkrátka příjemnou a pohodovou dovolenou. Kam tedy přesně vyrazit?

Hel

Hel je 35 km dlouhý písečný poloostrov, který doslova vybízí k dlouhým procházkám. Mezi jeho břehy vede také úzká silnice a jednokolejka. Šíře Helu je 3 km až 200 metrů, takže když má moře rozbouřenou náladu, může se stát, že tahle nejužší část zmizí pod jeho hladinou.

 

Voda na Helu má příjemnou teplotu, takže se můžete směle vykoupat, vyzkoušet surf nebo windsurf, vyrazit na plachetnici nebo rybařit. Ale to není všechno! Krásně se tu jezdí také na kole, koních a scenérie přeje i romantickým procházkám v borových lesích. Milovníci historie pak mohou navštívit gotický kostel ze 14. století, který je zároveň Muzeem mořského rybářství. Pozornosti by neměl uniknout ani maják vysoký 41,5 metrů, který v létě slouží jako rozhledna.

Miedzyzdroje

Miedzyzdroje - půvabné lázeňské městečko s přímořskou atmosférou. Najdete zde pláže, promenády, i dlouhé molo. Místní nabídka lahodných ryb a mořských plodů určitě nadchne všechny milovníky gastronomie. Navštivte také Wolinský národní park na ostrově Wolin. K vidění jsou zde jeleni, divoká prasat, lišky, zajíci, kuny i vzácné lasice a stádo bizonů!

Sopoty

Toto místo je velmi oblíbeným a známým lázeňským střediskem. Nabízí přímořské lázně s promenádou Bohaterów Monte Cassino, kavárny, cukrárny, galerie, muzea, obchody se suvenýry a známými šperky z jantaru i spoustu zábavy v místních podnicích.

Při své návštěvě byste neměli minout Křivý dům a promenádu a nejdelší dřevěné molo v Evropě, kterém se koná spousta kulturních akcí. Celkově vzato je tu vyžití hodně bohaté - nádherné pláže, bazén, tenisové kurty, stezka zdraví, jezdecká škola a široké spektrum dalších sportů. Je prostě z čeho vybírat!

Cestovni-pojisteni-online

Dziwnówek

Je letovisko s čistými plážemi obklopenými borovými lesy. Prostě romantika. Místo je skvělé nejen pro turistiku, ale také k rybaření, vodním sportům a jízdě na kole. Tohle místo také vyniká unikátním klimatem a také svými lázněmi a minerálními vodami.

Kolobrzeg

Kolobrzeg je největší a velmi vyhledávané lázeňské středisko známé především díky svému léčivému bahnu a solným roztokům. Můžete se tedy opečovávat na procedurách nebo se kochat historickými památkami. V průběhu celého roku se tu také setkáte s bohatými kulturními a společenskými akcemi, popřípadě můžete vyrazit na výlet na Rujánu nebo výlet Bronholm.

Cestování k Baltu

Polsko máme ,,hned za rohem", takže je ideální do něj vyrazit po vlastní ose autem. Jedná se ovšem o trochu delší cestu, takže ho na ni pořádně připravte. A na své trase k moři si můžete udělat i pár hezkých zastávek - třeba v úchvatném Krakově nebo ve Varšavě.

Přejeme příjemné plánování a šťastnou cestu!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ