Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění Koronavirus

Publikováno: 26.02.2020

Nová forma Koronaviru, která je označována jako SARS-CoV-2, si už vyžádala přes dva a půl tisíce mrtvých a blíží se k hranicím České republiky. Co to pro nás znamená a jak se k tomuto onemocnění staví pojišťovny u cestovního pojištění?

Koronavirus pojištění

Koronavirus do České republiky?

Nákaza nemocí se nyní dostala z Asie i do Evropy. Nejvíce v Evropě stoupá počet nakažených případů v severní Itálii. Není vyloučeno, že onemocnění dorazí do České republiky. V předchozím článku „Koronavirus jednoduše, tipy proti nákaze a jak se léčit“ se můžete dočíst o těchto tématech:

  • Co to je Koronavirus?
  • Jak se přenáší?
  • Příznaky a inkubační doba?
  • Nejohroženější skupiny
  • Jak se mu chránit?
  • Co dělat, když mám příznaky.

Více se dočtete zde.

Cestovní pojištění a Koronavirus

Většina pojišťoven u cestovního pojištění bude krýt náklady na léčebné výlohy spojené s Koronavirem, pokud cílová destinace nebyla v době odjezdu vyhlášena jako riziková. V tomto případě se pojišťovny odkazují na Ministerstvo zahraničních věcí, případně s dodatkem na Světovou zdravotnickou organizaci nebo obdobnou instituci.

Výjimkou je AXA Assistance, které upravila své úvodní vyjádření a nyní kryje i náklady na léčení, případně repatriaci do ČR, způsobené koronavirem, a to i v případě, že klienti do dané oblasti vycestovali poté, kdy Ministerstvo zahraničních věcí České republiky nebo Světová zdravotnická organizace nebo obdobná instituce nedoporučila do dané oblasti cestovat.

Kompletní přehled vyjádření zástupců jednotlivých pojišťoven naleznete zde.

Odkazy na instituce

  • Ministerstvo zahraničních věcí (www.mzv.cz)
  • Světová zdravotnická organizace (www.who.int)

Cestovní pojištění online

Aktuální doporučení pro cestovatele a mapa koronaviru

Interaktivní globální mapu světa ohledně stavu koronaviru, která je stále aktualizována.

Aktuální doporučení pro cestovatele můžete sledovat na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR pod záložkou Cestujeme.

Většina uvedených doporučení pro cestovatele souvisejících se šířením koronaviru se týká států a území v Asii. Informují především o zavádění preventivních opatření v podobě zdravotních kontrol včetně plošného měření teploty, týkajících se především pasažérů z Číny, ale i z okolních zemí, které evidují potvrzení případy nákazy. Některé státy mohou omezit vstup osobám, které cestují nebo v nedávném období pobývaly v čínské provincii Hubei. Některá preventivní opatření a kontroly na letištích mohou mít negativní dopad na časový harmonogram jednotlivých spojů.

Dále MZV doporučuje dbát zvýšenou hygienu, nezdržovat se v místech s velkou koncentrací osob a preventivně používat respirátory, případně ústní roušky. Upozorňují také na uzavření některých hraničních přechodů mezi Čínou a okolními státy.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Autor: David