Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zábavní parky

Prázdniny jsou v plném proudu a je to ideální čas pro rodinné zážitky. Pokud vás (nebo vaše děti) nebaví polehávání na plážích, vyrazte za zábavou. Zábavní parky nabízejí zážitky pro celou rodinu a především pro děti bývá jejich návštěva opravdovou událostí. Za nejlepšími parky přitom nemusíte nikam daleko, i v Evropě se nacházejí ty opravdu slavné. Ať už se vypravíte do Německa, Itálie, nebo Francie, určitě vás čekají nezapomenutelné okamžiky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Europa-Park (Německo)

Europa-Park je největší zábavní park v Německu a druhý nejoblíbenější zábavní park v Evropě (první je Disneyland v Paříži). Leží v Rustu v jihozápadním Německu a najdete v něm hned 13 horských drah, šest hotelů, kemp, a dokonce i kino.

Zábavní park

Park je členěn do 13 oblastí, z nichž každá představuje jinou evropskou zemi a je laděna do charakteristiky daného státu, včetně občerstvení. Největším lákadlem je bezpochyby Silver Star - nejvyšší horská dráha v Evropě, která vás vyveze do výšky 70 metrů a poté se pustíte střemhlav dolů rychlostí až 130 km/h. Přetížení 4G v dolním oblouku dráhy vás zaručeně přiková do sedadla!

Jednodenní vstupenka do parku začíná na 49 eurech, dvoudenní na 90 eurech. Do Europa-Parku se vypravuje mnoho organizovaných zájezdů, můžete tedy využít nabídky cestovní kanceláře a nedělat si tak starosti s dopravou. Co se ale vyplatí vždy, je správné cestovní pojištění, proto byste na něj neměli zapomenout ani při výletě do zábavního parku. Pro srovnání i sjednání pojištění vyzkoušejte naši kalkulačku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Legoland (Německo)

Legoland rozhodně není jen dětský zábavní park, na své si přijde celá rodina. Otevřen byl v roce 2002 a nachází se poblíž Mnichova na ploše 130 000 m2. Největším lákadlem je zábavní park pro děti, Miniland, který nabízí dlouhou procházku kolem nejznámějších světových míst, která jsou postavena z Lega. Pro fanoušky kolekce Lego Ninjago je připraven celý areál s virtuální střílečkou NinjaGo Ride a v Lego City si užijete projížďku vláčkem nebo let letadýlkem.

Jednodenní vstupenky na sezonu 2023 pořídíte už od 39 eur a k parku patří také kemp a hotelový areál s širokou nabídkou ubytování. Do Legolandu se pohodlně dostanete autem, využít můžete také autobus, vlak nebo i letadlo. Letiště u Mnichova je však od Legolandu poměrně daleko a nevede mezi nimi žádný přímý spoj. Ať už se na cestu vydáte v jakémkoliv dopravním prostředku, sjednejte si ještě před cestou cestovní pojištění do Německa.

Disneyland (Francie)

Asi nikoho nepřekvapí, že nejoblíbenějším zábavním parkem v Evropě je francouzský Disneyland. I zde najdeme mnoho horských drah, Disneyland je ale především o projížďkách v pohádkových světech, které svým kouzelným propracováním uchvátí děti i dospělé.

Park je rozdělen do pěti hlavních okruhů a speciální částí je Walt Disney Studios Park. Na své si v něm přijdou především větší děti a dospělí. Ti v parku najdou například padací výtah Twilight Zone Tower of Terror a v autě budou kličkovat mezi výbuchy a padajícími kamiony. Jinak je Disneyland samozřejmě určen především dětem, které si užijí bludiště Alenky v říši divů, vyplují za dobrodružstvím s Jackem Sparrowem nebo se vyfotí se samotným Mickey Mousem.

Jednodenní vstupenka do Disneylandu vyjde rodiče na 56 eur, vícedenní vstup začíná na 142 eurech. Park se nachází 32 km od Paříže, pokud tedy vyjíždíte přímo z francouzského hlavního města, nejlevnější a nejjednodušší způsob dopravy je vlakem RER A. Cesta trvá přibližně 35 minut. Z pařížských letišť (Orly, Charles de Gaulle) jezdí tzv. Magical Shutle - autobus, který vás odveze přímo do Disneylandu, a děti do 2 let mají jízdenku zdarma.

Pro sebe ani pro svoje ratolesti před cestou do Francie nezapomeňte na pojištění, které si můžete pohodlně vybrat v našem online srovnání cestovního pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Gardaland (Itálie)

Zábavní park Gardaland leží na pobřeží oblíbeného jezera Lago di Garda, nedaleko od Verony. Čeká na vás 37 atrakcí, 18 originálních obchodů, tematické restaurace, bary, supermarket a mnoho dalšího. To vše samozřejmě v pohádkovém provedení. Park je rozdělen do tematických částí: Fantasy, Adrenalin, Gardaland Show a Adventure. V každé části návštěvníci zažijí jiný druh zábavy - od Petra Pana přes adrenalinové zážitky až po vodní show.

Děti do výšky 100 cm mají vstupné zdarma, jednodenní klasická vstupenka vyjde na 36 eur, dvoudenní pak na 52 eur.

Movieland (Itálie)

Kousek od Gardalandu najdete také Movieland - park, který se nese v duchu filmových a seriálových hrdinů. Vyvolá ve vás dojem, že se procházíte slavnými hollywoodskými studii. Podíváte se do světa Tomb Raider, uvidíte Rambo show nebo se díky virtuální realitě stanete kadetem Policejní akademie.

Vstupné činí 28 eur pro dospělého a 22 eur pro dítě. Do Itálie, a tudíž obou parků, se můžete vydat autem nebo autobusem, samozřejmostí je také letadlo. Cestovní pojištění do Itálie se správně nastavenými limity by pak nemělo chybět. Díky němu si užijete všechna dobrodružství naplno a bez obav z nečekaných komplikací.

Zábavní parky a pojištění

Podrobnosti k cestovnímu pojištění připravujeme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ