Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Číny

Váháte, jaké cestovní pojištění do Číny sjednat? Co vše do pojištění zahrnout, jaké zvolit limity a na co si dát pozor? Pak je tento článek přesně pro vás. Všechno podstatné se dozvíte na řádcích níže.

Cestovní pojištění do Číny

Pár zajímavostí z Číny

Než se pustíme do rozebírání, jaké cestovní pojištění online do Číny je to pravé, podíváme se na pár zajímavostí, jejichž návštěvu při cestě do Číny rozhodně nemůžete vynechat. Čínská lidová republika, která se nachází na asijském kontinentu, je třetí největší stát na světě a počet obyvatel přesahuje 1 miliardu. Hlavním městem je Peking, úředním jazykem je čínština, angličtinu využijete pouze v turistických oblastech. Historie Číny sahá až 4 tisíce let do minulosti a tak je její kulturní i přírodní bohatství opravdu obrovské. Díky velké rozloze země jsou tu také velké rozdíly v klimatu v rámci jednotlivých oblastí, naleznete zde tedy oblasti s tropickým podnebím, mírné podnebí podél řek, suché pouštní oblasti a místa s velmi nízkou teplotou díky vysoké nadmořské výšce.


Míst, která stojí za to navštívit je tu nepřeberné množství, vypíchneme si tedy ty opravdu nejdůležitější. Skvělým výchozím bodem pro poznávání Číny bude rovnou její hlavní město, Peking.  A pokud budete v Pekingu, je skoro cestovatelskou povinností návštěva komplexu paláců a přilehlých památek souhrnně nazývané Zakázané město. Dalšími zajímavými místy v Pekingu jsou pak třeba další buddhistické chrámy, parky Jingshan a Baihai nebo labyrint malých uliček a obytné části, tzv. hutongy, kde naleznete mnoho zajímavých obchodů a restaurací. Dalším cílem vaší cesty pak určitě bude památka, která je symbolem Číny, Velká čínská zeď. Za touto monumentální stavbou, dlouhou skoro 6 500 km nemusíte z Pekingu cestovat ani nikterak daleko. Dalšími zajímavými městy v Číně jsou třeba Hongkong, Macao, Šanghaj či Wuhan.

Pro milovníky přírody pak rozhodně stojí za to výlet lodí po Dlouhé řece, v jejíž deltě můžete obdivovat mnoho tradičních vesnic, měst a dalších přírodních krás. Dále pak třeba Jih provincie Anhui se slavnou čínskou horou Huangshan, provincii Jiangsu plnou přírodních krás, jezer, chrámů a tradičních vesniček nebo posvátnou buddhistickou horu Putuoshan. Za mořem a krásnými plážemi pak vyrazte třeba na tropický ostrov Hainan.

Cestovní pojištění do Číny

To, jaké cestovní pojištění do Číny sjednat je mimo jiné také důležité přizpůsobit tomu, co všechno máte v plánu při vaší dovolené podnikat. Pokud jedete do této zajímavé země primárně za městským životem a prohlídkou kulturních památek, pak není třeba do smlouvy zohledňovat žádné speciální parametry jako je například pojištění sportů. I v tomto případě je ale důležité vybírat takové pojištění, které má odpovídající limity krytí a to především na léčebné výlohy, ze kterých jsou hrazena veškerá ošetření, hospitalizace, transporty, ale také případná repatriace zpět do ČR. A ta se může z tak vzdálené destinace, jako je Čína, skutečně prodražit. Nevyplatí se koukat na nejlevnější cestovní pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Z tohoto důvodu vybírejte produkty, kde je limit na léčebné výlohy ve výši minimálně 5 mil. Kč, spíše vyšší. Hodit se vám může také třeba připojištění zavazadel, které vám ochrání vaše věci nejen v průběhu dlouhé cesty, ale také v průběhu pobytu v zahraničí. Věnujte zde však pozornost pojistným podmínkám, mnoho pojišťoven má ve výlukách z pojištění to, že se pojištění nevztahuje na zavazadla v době, kdy jsou předána dopravci. Pro případ, že jedete do Číny hlavně za poznáním přírody, máte v plánu horské výstupy a objevování přírodních krás v zapomenutých končinách země, pak to všechno rozhodně do pojištění zohledněte. Pohyb ve vyšší nadmořské výšce než je 3 500 m.n.m. a turistika mimo značené stezky je sportem rizikovým, v některých případech i extrémním, záleží na výběru pojišťovny. Nezapomeňte si tedy zkontrolovat v pojistných podmínkách, kam vámi vybraná pojišťovna dané sporty řadí.

Jak sjednat cestovní pojištění do Číny

A jak takové cestovní pojištění do Číny nejsnáze sjednat? Přeci online, z pohodlí vašeho domova, kde máte spoustu času si vše dobře promyslet a vybrat takové pojištění, které bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům. Stačí si na webu Top-Pojištění.cz otevřít kalkulátor cestovního pojištění, zadat základní údaje o termínu cesty a pojištěných osobách a hned máte před sebou porovnání až 11 pojišťoven. Pro detailnější informace stačí kliknout ve sloupci dané pojišťovny na tlačítko Popis, pro jednodušší porovnání i podle limitů krytí pak vyberte tlačítko vlevo dole Zobrazit detaily. Po výběru pojišťovny pokračujte dále v objednávce tlačítkem Koupit a zadáním konkrétních údajů o jednotlivých pojištěných. Objednávku dokončíte tlačítkem Objednat, kdy můžete rovnou využít platbu platební kartou online. Po sjednání pojištění obdržíte na e-mail veškeré dokumenty včetně smlouvy a asistenčních kartiček, které si stačí vytisknout a vzít s sebou na vaši cestu. Pro platnost pojištění není třeba podpis smlouvy, pojištění vzniká úhradou pojistného před tím, než opustíte Českou republiku.

A pokud budete mít v průběhu kalkulace a sjednání nějaké pochybnosti, dotazy nebo budete chtít se sjednáním cestovního pojištění do Číny pomoci, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Jsme vám k dispozici každý den a rádi vám s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ