Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Beskyd

Sjednat cestovní pojištění do Beskyd, ano či ne? Možná vás právě tato otázka napadá, když plánujete svou dovolenou. Po dlouhé době nevyrážíte za hranice, ale kvůli malým dětem jste se rozhodli zůstat v České republice. A jako cíl jste si pro tentokrát vybrali krásnou krajinu východního koutu naší republiky, moravskoslezské Beskydy. Je nutné i pro takovou dovolenou sjednat cestovní pojištění? Čtěte dál!

CEstovní pojištění do Beskyd

Beskyde, Beskyde...

Téměř celé území Beskyd pokrývá chráněná krajinná oblast. To pouze potvrzuje, že tato oblast za návštěvu a obdiv turistů jistě stojí. Krásu a kouzlo každoročně vyráží prozkoumat turisté nejen z Moravy a Čech, ale také Slovenska a Polska. Je zde mnoho známých oblastí, které turisty přitahují jako magnet. Patří mezi ně Lysá hora, Satinské vodopády, Radhošť či Medvědí skála. V zimě můžete například zdolat Lysou horu na běžkách.


Vynaloženou energii vyváží krásné výhledy na zasněžená místa a trochu adrenalinu si pak můžete užít při zpátečním sjezdu. Díky vysokému převýšení, 753 m, je tato trasa určena zdatnějším běžkařům. Pokud raději volíte pěší turistiku, v zimě i v létě pro vás bude jistě zajímavá nenáročná trasa z Pusteven po hřebeni až na Radhošť. Cesta tam i zpět je díky své délce 8 km vhodná i pro výlet s dětmi. Po cestě můžete obdivovat sochu Radegasta a na Radhošti na vás pak čeká nejvýše položená kaple v ČR. V případě, že preferujete výlety na kolech, nebojte, také si zde přijdete na své. Beskydy jsou protkané cyklostezkami, stačí si jen vybrat tu, která pro vás bude nejzajímavější. Výzvou pro vás může být třeba výšlap na Lysou horu.

Na co cestovní pojištění do Beskyd?

Jak jste se mohli dozvědět výše, Beskydy jsou ideálním místem pro všechny druhy sportu. O to je ale důvod pro sjednání cestovního pojištění větší. Případná ošetřen jsou hrazena ze zdravotního pojištění. Součástí pojištění do Beskyd je pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti. Navíc zde máte možnost připojistit si právě danou sportovní aktivitu, i v rámci rizikových sportů. A i když se říká, sportem ke zdraví, riziko úrazu je zde bohužel vyšší než třeba při návštěvě hradu či zámku. Součástí úrazového pojištění je u většiny pojišťoven denní odškodnění při hospitalizaci a to v rozsahu 100 - 250 Kč za den. Taková finanční pomoc se v případě pracovní neschopnosti může hodit, nemyslíte?

Pokud jedete do Beskyd za zimními radovánkami, určitě nezapomeňte, jak důležité je pojištění odpovědnosti. Můžeme zmínit další pořekadlo. Už naše babičky říkávaly, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A co když vás taková nešťastná náhoda potká právě na horách a dojde ke střetu s jiným lyžařem? V lepším případě mu polámete nové ,,Rossignolky", v horším případě to odnese jeho zdraví. Přesně pro tyto případy vám poslouží pojištění odpovědnosti, které neúmyslně způsobené škody na zdraví a majetku třetích osob kryje.

Pokud rodinnou dovolenou plánujete hodně dopředu a máte strach, že přijdete o své peníze v případě, že děti před odjezdem onemocní a vy nakonec neodcestujete, pak je pro vás tím pravým sjednání cestovního pojištění do Beskyd s připojištěním storna cesty. To vám případné storno poplatky při zrušení zájezdu pokryje.

Jak na to?

Sjednání cestovního pojištění do Beskyd je snadné, rychlé a hlavně online. Nemusíte tedy pobíhat mezi pobočkami pojišťoven a shánět vhodnou nabídku, která by odpovídala vašim požadavkům a představám. Pojištění si porovnáte jednoduše online, hezky z pohodlí vašeho domova. V rámci pojištění do ČR můžete vybírat až ze šesti pojišťoven a jejich produktů. Stačí zvolit kalkulaci cestovního pojištění, zadat parametry vaší cesty (termín cesty, věk pojišťovaných osob, provozované sporty a vybraná připojištění) a můžete vesele porovnávat. Tlačítkem Koupit pokračujete ve výběru pojišťovny dále v objednávce, kdy budete vyzváni k doplnění údajů o jednotlivých pojištěných osobách. Na konci v přehledu nezapomeňte zadané údaje pečlivě zkontrolovat a je hotovo. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy nutné podepisovat dokumenty a zasílat nám je zpět. V případě, že vám nebude cokoliv jasné, kontaktujte naši zákaznickou podporu, kde vám rádi s čímkoliv poradíme. Jsme vám k dispozici každý den a to online na chatu, telefonu či emailu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ