Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zbavte auto zápachu z cigaret

Publikováno: 02.01.2020

Koupili jste auto, které dřív patřilo náruživému kuřákovi? Anebo jste svůj vůz půjčili kamarádovi, který si v něm zapálil? Máme pro vás několik rad a tipů, jak zbavit interiér vašeho auta typického, a ne moc příjemného nikotinového zápachu.

Cigareta v autě

Vyvětrat a vyčistit

  • Auto nechejte ideálně vyvětrat s otevřenými okny a dveřmi na slunci. Na něm se totiž aromatické látky dobře a rychle odbourávají.
  • Vyndejte z vozu všechno, co můžete vyčistit venku-např. koberečky. Podle jejich stavu je buď vyperte vysokotlakým čističem anebo je rovnou vyměňte.
  • Jestli byly v autě předměty z papíru - mapy, katalogy apod. Vyhoďte je, papír do sebe cigaretový zápach totiž velmi nasává.
  • Sundejte potahy a vyperte je.
  • Vyluxujte sedačky a každý milimetr interiéru.
  • Palubní desku a plastové části pořádně omyjte přípravkem na odstranění zápachu anebo vodou s malým množstvím octa. Chvíli to vonět úplně nebude, ale ocet brzy vyvane a výsledek jistě oceníte. Proces můžete klidně opakovat víckrát a omyjte zevnitř i okna!

Povinné ručení online

Vytepovat sedačky a čalounění

Jak asi víte, tyhle části vozu do sebe nikotinových zápach ,,nasály" nejvíc. Než se pustíte do jejich tepování, posypejte je jedlou sodou, která neutralizuje zápach. Po 24 hodinách ji pak vyluxujete. Anebo nechejte v autě přes noc misku s už zmíněným octem.

Tepovačem můžete nechat auto vyčistit přímo u některé firmy anebo si přístroj půjčte za poplatek do domů. Nejedná se o žádné závratné částky a krom auta s ním rovnou můžete vyčistit i koberce doma nebo gauč. Po tepování vozu ovšem počítejte s nutným větráním. Čalounění totiž nasákne vlhkost a jeho vysušení může trvat i několik dnů. Takže pokud není zrovna léto, je nejlepší nechat auto větrat ve vytápěné garáži.

Při tomhle procesu určitě nezapomeňte i na stropní čalounění a kufr. Ten sice není přímo v kabině vozu, ale načichne i tak.

Čištění sedačky

Nezapomeňte na klimatizaci

Nelibý zápach se může držet i v této části auta. Tu bohužel sami asi úplně nevyčistíte. Ideálně využijte služeb servisu a nechejte vyměnit kabinový filtr a klimatizaci dezinfikovat.

TIP: Maskovací manévry

Pokud v autě pořád cítíte tabákový odér, zamaskujte ho. Na trhu je celá řada různých typů vůní (a teď nemyslíme známé ,,stromečky"). Popř. na to jděte ,,přírodně" a umístěte do interiéru pytlíčky naplněné mletou kávou anebo použijte nesušenou kůrupomeranče nebo citrónu. V obou dvou případech tihle pomocníci spolehlivě absorbují nepříjemný odér.

Přejeme, ať se nikotinovým zápachem úspěšně poperete a můžete užívat bezstarostného cestování!

Autor: Bára