Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zabaleno lusknutím prstu

Publikováno: 22.06.2019

Dovolená se nekompromisně blíží a spolu s ní i stres z balení všech potřebných věcí na cesty? Neustále přemýšlíte nad tím, na co nezapomenout a jak vše nacpat následně do batohu nebo kufru? Nebo nevíte, jaké věci můžete mít s sebou na palubu letadla? Přinášíme vám užitečné tipy ohledně balení na dovolenou.

Sbaleno

Každý z nás cestuje jiným způsobem, a to samé platí i o balení. Všichni by však měli mít na paměti základní věci, jež je důležité nikdy nezapomínat, jako jsou cestovní doklady, základní oblečení, drogerii, lékárničku nebo nabíječky. Celkově však může pomoct si buď v hlavě stručně projít veškeré činnosti, kterým se věnujete během dne, a zjistit, co běžně používáte, a bez čeho se neobejdete, nebo si s cestovními parťáky porovnejte seznamy. A pokud si nevíte rady, do čeho si vše zabalit nebo co je možné si vzít s sebou, mrkněte se na tipy níže.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Na lehko s příručním zavazadlem

Rádi cestujete s co nejnižším počtem věcí a vystačí vám pouhé příruční zavazadlo? Pak je důležité znát veškeré možnosti, jenž je možné mít s sebou na palubě. Věděli jste například, že s sebou můžete mít například manikúru včetně nůžtiček? Podívejte na následující odkaz, kde je přehledně vypsáno, co vše je povoleno vzít na palubu. Dále je důležité mít veškerou drogerii zabalenou do igelitového uzavíratelného sáčku, který je k dostání téměř na každém letišti. A na tom pražském určitě.

Cestování s kufrem

Na delší cestování už je vhodnější mít samozřejmě větší množství věcí, které se samozřejmě nevejdou do příručního zavazadla a není možné je mít na palubě letadla. Je to pohodlnější a můžete si brát i věci, které by v příručním zavazadle normálně neprošly.

Plánujete například cestu na Kanárské ostrovy, a vzhledem k místní nižší dani si nakoupit alkohol, parfémy nebo cigarety? Tak si dejte pozor na parametry, jenž je nutné během cest dodržovat. Zde si můžete ověřit, co vše je možné převážet v rámci EU. Pokud však vyrážíte dál, doporučujeme se podívat na tento odkaz, kde jsou veškeré parametry při cestování mimo EU.

A pokud preferujete cestování s batohem či krosnou, platí pro ně stejná pravidla ať už jej máte na palubě letadla nebo jako náhradu za kufr na odbavení. Vždy však zvažte možnost, zda si kufr nenechat zabalit ať už proti poškrábání nebo aby vám držel při sobě.

V případě, kdy si nevíte vůbec rady, jak vše zabalit do kufru, mrkněte na video níže a nechte se inspirovat radami.

Cestou necestou autem či autobusem

I cestování autem je velmi oblíbenou metodou, která si však vyžaduje určitá pravidla. Ať už máte dodávku, osobní auto nebo obytné auto jako první je důležité nechat své auto zkontrolovat v servisu a předejít tak veškerým pozdějším problémům a výdajům v zahraničí. Jak připravit auto na dovolenou naleznete zde.

Mimo jiné se také informujte, jaké jsou povolené rychlosti v daných destinacích, a zajistěte si dostatečné mapové podklady. V neposlední řadě je podstatné si sjednat pojištění auta.

Vedle pojištění auta samozřejmě nikdy nezapomínejte ani pojištění své osoby. Cestovní pojištění je důležitou součástí každé cesty do zahraničí a jeho sjednání zabere pouhých pár minut. Jednoduše a rychle si na odkazu níže vyberte adekvátní variantu cestovního pojištění z přehledného porovnání několika pojišťoven a cestujte bez starostí.

Tým Top-Pojištění.cz vám přeje příjemné letní cestování plné pohody