Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Podzimní úklid domácnosti, aby byl byt jako ze škatulky

Publikováno: 20.10.2019

Pravidelný úklid domácnosti je nutnost pro zdravý a pohodový život. Několikrát do roka je dobré se na úklid vrhnout trochu důkladněji a vyčistit i to, co při běžném úklidu obcházíte obloukem.

Umyjte si okna

Tato činnost je u většiny lidí neoblíbená či dokonce nenáviděná. Naleštit sklo tak, aby na něm nezbyla jediná šmouha, je zdlouhavá práce hodna mistra. Přivolejte si na pomoc gumovou stěrku - s tou to půjde mnohem snadněji. Babské rady doporučují k leštění noviny.

Jestli běžně kupujete drahé přípravky slibující lesk, tentokrát si je odpusťte. Vsaďte raději na obyčejný saponát na nádobí nebo zkuste přírodní variantu a smíchejte vodu s trochou octa. Mastnot se účinně zbavíte i tak a navíc ušetříte.

Důkladně vyčistěte koberce

Běžné vysávání neodstraní z koberce všechny nečistoty, občas je nutné ho vyčistit ho důkladněji účinným čistícím prostředkem. Chlupů od domácích mazlíčků se nejlépe zbavíte kartáčem. Dávejte pozor, abyste koberec nenamočili příliš, jinak by kobercová vlákna mohla plesnivět.

Chcete další babskou radu? Nakupte větší množství prášku do pečiva, posypte jim koberec a nechejte několik hodin působit. Poté důkladně vyluxujte. Prášek na sebe nabere i ty nejodolnější nečistoty.

Umyjte elektrospotřebiče

Elektrospotřebiče vám celý rok slouží, a tak i ony zaslouží péči. Vyčistěte důkladně troubu, ledničku, varnou konvici i mikrovlnku. Kupte speciální prostředek na čistění myčky. Velkou pozornost věnujte pračce: Vyčistit je třeba buben, zásobník na prací prostředky, těsnění dveří i filtr.

Zbavte se nepotřebných věcí

Nakonec projděte oblečení, nádobí a věci uložené v kumbálu. Určitě narazíte na řadu předmětů, které jsou rozbité nebo je z nějakého důvodu nepoužíváte. Dejte je pryč, vyhoďte je, prodejte nebo darujte. Byt ani dům nejsou bohužel nafukovací. Nepoužívané věci zbytečně zabírají prostor novým, lepším.

Úklid má rád málokdo, ale každý nakonec uzná, že se v čistém domově cítí mnohem lépe. Překousněte to i vy, odhoďte nechuť a pusťte se do toho! Budeme vám držet palce.