Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam letos vyrazíte na Vánoční trhy?

Publikováno: 27.11.2018

Kam vyrazit letos na Vánoční trhy? Poradíme Vám místa, kde jste nebyli nebo určitě ne na všech o adventu. Mnozí z nás mají advent spojený se zvláštním pocitem – s těšením. Na vše hezké, co bylo a také je v našich domovech spojené s prožíváním Vánoc. Poradíme Vám, jak si advent zpestřit, ať jste z kteréhokoliv konce naší republiky. V příapdě cesty za hranice nesmíte zapomenout na jednoduché a online sjednání cestovního pojištění, které vás ochrání.

Adventní tipy

Praha

Naše město měst je naprostá klasika. Nemůžete minout Staroměstské náměstí, Malou Stranu a vůbec celé historické centrum. Stále patříme mezi jednu z nejbezpečnějších zemí v Evropě, přesto čekejte davy a např. v tramvaji pozor na kapsáře. Hlavní atrakcí je celé historické centrum, ulice jsou často vyzdobeny. Staroměstské náměstí Vás pak uvítá stromu s výškou přes 20 metrů. V roce 2018 pochází strom z Rynoltic, které se nachází západně od Liberce.


Nákupy zvládnete pak ve vyhlášených centrech jako je Palladium, Chodov, Černý Most nebo Zličín. Okraje velkoměsta jsou také ideální pro parkování, po městě se již několik let vyplatí preferovat dopravu městskou hromadnou dopravou. Na okrajích města najdete také výhodnější možnosti ubytování, pokud to máte domů daleko nebo chcete zůstat například na prodloužený víkend.

Regensburg (česky Řezno, Německo)

Regensburský vánoční trh, Lukréciin trh na náměstí Haidplatz a romantický trh na nádvoří zámku Thurnů a Taxisů z Regensburgu jsou opakovaně hvězdami tohoto bavorského města. Řezno je bavorské město na Dunaji v Německu. Město má postavení městského okresu, zároveň je to správní středisko bavorského vládního obvodu Horní Falc a zemského okresu Řezno. Trhy začínají pravidelně již koncem listopadu před začátkem období adventu a trvají až těsně do svátku Vánoc.

Zajímavé je celé historické centrum, které projdete pěšky celkem snadno. Nenechte si ujít také architekturu tohoto města, která je světově vyhlášená. Auto nechte někde více mimo centrum, spíše na okraji města a přes víkend byste měli bez problémů najít i neplacená parkovací místa na ulici, jen přijet trochu včas, tj. co nejdříve, například v sobotu ráno. Cesta není tak moc daleká, například z Prahy přes Plzeň a přechod Rozvadov je to cca 2,5 hodiny a cca 260 km. Pokud toho chcete stihnout více, pak Regensburg alias česky Řezno je relativně blízko Norimberku, který můžeme jen doporučit.

Wroclaw (česky Vratislav, Polsko)

Wroclaw je hlavním městem Dolního Sliezska. Pro nás se jedná o zemi severně od ČR. Cesta autem je dlouhá například z Prahy cca 280 km a potrvá čisté doby jízdy cca 3,5 hodiny. Cest do Vratislavi od nás je více, záleží např. na tom, odkud vyrazíte vy. Po cestě budete míjet legendární město s oblíbenými trhy Kudowa-Zdrój, jde o polské lázeňské město pod Stolovými horami v povodí Metuje, v nadmořské výšce okolo 400 metrů, stojí za zastávku, když ne rovnou za nákupy, lidé sem jezdí celoročně.

Wroclaw patří mezi nejkrásnější polská města. Rozkládá se totiž na 10 ostrovech na řece Odře, které jsou vzájemně propojené více než 100 mosty. Nejlépe si město vychutnáte před Vánoci, kdy se tu pořádají velké vánoční trhy. Město je celé opravené a díky mnoha ramenům řeky Odry vypadá nádherně a vysloveně romanticky celoročně. Abychom Vás na výlet sem opravdu navnadili, prozradíme rovnou, že Wroclaw má právem také přezdívku „polské Benátky“ a jsou čtvrtým největším polským městem vůbec.

Na trzích najdete široký výběr z typicky vánočních dárků, stejně jako krajové speciality místní kuchyně. Především pak na všechny způsoby připravovaný sýr, zapiekanki či svařené víno. Trhy najdete ve skutečném středověkém centru města. Nádherná výzdoba pak dokonale dokresluje ducha tohoto krásného města. Srdce města tvoří Rynek, velké náměstí, které je jedním z největších středověkých náměstí v Evropě. Honosí se barevnými, převážně barokními, ale i rokokovými a renesančními stavbami. První, co však návštěvníkovi padne do oka je gotická středověká radnice, která vévodí náměstí. Tvoří ji dvě protilehlé části, renesanční věž a nejstarší restaurace v Evropě, Piwnica Świdnicka.

Tajný tip u nás – Vánoce celý rok

Vánoční atmosféra po celý rok je ve Vánočním domě, který se nachází v karlovarském zámečku Doubí, který se tyčí nad řekou Ohří. Pod vedením nadšené milovnice Vánoc, která si zde splnila svůj sen, tu vznikla unikátní vánoční výstava. Vánoční dům je otevřen celoročně a umožňuje tak všem návštěvníkům zavzpomínat si na vánoční období a užít si sváteční atmosféru, kdykoliv se jim zachce. V zimním období je pak návštěva Vánočního domu ideálním místem k odpočinku, útěku od vánočního šílenství a všude panujícího stresu.

Cestovní pojištění online

Ať už vyrazíte kamkoliv, nezapomeňte, že i v den odjezdu vás snadno a rychle pojistíme na www.top-pojisteni.cz.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz