Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Eliminujte škody v domácnosti díky chytrým čidlům

Publikováno: 02.05.2021

České pojišťovny již několik let přichází s technologickými novinkami, jak zlepšit své služby, ale také, jak více ochránit majetek svých klientů. Díky chytrým čidlům, které je možné získat k pojištění domácnosti, dokážete nejen eliminovat škody, ale také budete mít značnou část svého domova výrazně pod kontrolou. Pojďme se podívat, co to chytrá čidla jsou.

Eliminujte škody díky chytrým čidlům

Pohyb a voda v domě

Princip chytrých čidel je v zachycení pohybu, respektive dotyku. Pokud se vám někdo snaží ukrást počítač, kolo nebo sekačku, případně dochází k zaplavení části domu, vše se dozvíte díky kontaktu s předmětem, na kterém je čidlo umístěno, nebo přímo s čidlem. Senzory se nejlépe umísťují na konkrétní předmět nebo v blízkosti spotřebičů, u kterých je pravděpodobné, že se může stát závada.

Pojištění domácnosti online

Pojišťovací společnosti prozatím nabízí čidla na pohyb a vodu, ale v budoucnu jistě přibydou další, například na kouř. Samotná voda má ovšem za následek zdaleka nejvíce příčin pojistných událostí, každoročně jde až o 50 000 vodovodních škod. Za většinu z nich mohou prasklé potrubí a hadice nebo také vytopení sousedem. Včasné zachycení takové škody je naprosto klíčové u škody v domácnosti.

Mějte vše pod kontrolou

Jakmile čidlo zaznamená pohyb předmětu, nebo dotyk, okamžitě spustí alarm a to několika způsoby. Informace vám může přijít například formou SMS, ovšem jedná se o službu za poplatek. Mnohem jednodušší je aplikace, kterou si klient například stáhne do mobilního telefonu, vytvoří si vlastní účet a z něj má veškerou kontrolu nad jednotlivými zařízeními. A právě díky push notifikaci přijde také upozornění. V aplikaci je možné zvolit několik kontaktů, ať už na členy rodiny, tak klidně i na souseda, kterého k řešení navede operátor.

Součástí těchto služeb je i asistence. Ta je klientovi pojišťovny kdykoliv k dispozici, aby pomohla s technickými potížemi nebo při řešení pojistné události, včetně hlášení policii.

Další využití nejsou problém

Využití technologie senzorů může být mnohem širší. Díky tomu, že odpadá závislost na wifi a sítích mobilních operátorů, je možné čidlo také přenášet a brát si jej klidně na dovolenou, jestliže máte strach o zavazadla na hotelovém pokoji. Stačí čidlo položit do kufru a hned víte, zda s ním někdo manipuluje. Technologie je totiž připojena k síti internetu věcí, který například v České republice dokáže pokrýt 99,9 % území. Díky tomu je možné technologii používat i na chatě bez signálu nebo ve sklepních prostorech.

 

Autor: Martin