841 41 41 41

Direct pojišťovna končí

Publikováno: 26.06.2012

S platností od 25.6.2012 Direct pojišťovna neuzavírá nové pojistky v ČR

  • všechny ostatní služby a servis zůstává v plném rozsahu funkční
  • informace o pojistných smlouvách lze získat na tel.: 221 221 221


Direct pojišťovna končí
. Současné smlouvy jsou v platnosti nadále až do jejich výročí. Po dosažení výročí pojistné smlouvy však nedojde k prodloužení na další rok. Smlouva se bude chovat jako by byla sjednána na dobu určitou. Bude vypovězena dle zákona ke konci pojistného období. Tímto pojišťovna Direct dosáhne kompletního vyčištění kmene a nedojde k jeho převzetí jinou pojišťovnou. Nicméně ukončení činnosti bude pravděpodobně tvrat několik let. V tuto chvíli má pojišťovna Direct cca 74.000 aktivních pojistných smluv.

Důvodem ukončení činnosti v České republice jsou dle vyjádření nepříznivé podmínky na českém pojistném trhu. Pojišťovna nebyla schopna v rozumném časovém horizontu dosáhnout ziskovosti.

Podíl pojišťovny Direct na českém trhu tvořil 0,3 procenta. Výběr pojistného se za první čtvrletí zvýšil o 2% na 82 milionů Kč.

Direct vstoupil na český trh v polovině roku 2007, stal se první online pojišťovnou u nás. Prvním nabízeným produktem bylo povinné ručení, které doplnilo havarijní pojištění. V roce 2009 byla nabídka rozšířena o pojištění majetku, odpovědnosti občanů a od roku 2011 přibylo i cestovní pojištění.

Vlastníkem Direct pojišťovny se v červnu 2009 stala britská pojišťovací skupina RSA Insurance Group Plc.

Neváhejte a zjistěte si za kolik budete mít povinné ručení kalkulačka nebo havarijní pojištění kalkulačka u nás. Rádi Vám poradíme při sjednání nového pojištění.

Direct končí

Autor: Richard Kadlec