Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Mistrovství světa v ledním hokeji 2016

Publikováno: 13.05.2016

Letošní, 80. mistrovství světa ledním hokeji, probíhá v Rusku, ve městech Moskva a Petrohrad. Šampionát se koná v rámci oslav 70 let hokeje v Rusku. Utkání probíhají na dvou stadionech – VTB Ice Palace (Moskva) s kapacitou 12 100 osob a ve Sportovním komplexu Jubilejnyj (Petrohrad) s kapacitou 7 300 osob. Maskotem šampionátu je vesmírný pes Lajka, oděný do barev ruské vlajky, s hokejkou v ruce a pukem mířícím na bránu. Turnaje se účastní celkem 16 týmů, 14 nejlepších z minulého mistrovství a 2 postupující z minulého ročníku skupiny A divize 1 - Kazachstán a Maďarsko.

Prvním zápasem českého týmu bylo utkání s domácím Ruskem, které se uskutečnilo v den zahájení mistrovství 6. května. Český tým již odehrál další vítězné zápasy i s Lotyšskem, Kanadou a Norskem.

Cestovní pojištění na MS v hokeji

Do Ruska na MS v ledním hokeji

Do Ruska se v období od 6. do 22. května chystají tisíce českých fanoušků. A proč ne? Počasí je jarně příjemné a díky poklesu rublu jsou letenky i ubytování levnější než jindy. V případě, že se do Ruska vydáte vlakem, počítejte s 27 hodinovým výletem. Autem je cesta o něco kratší, trvá cca 20 hodin. Pokud patříte mezi nadšené fanoušky české reprezentace, nezapomeňte si před cestou do Ruska sjednat cestovní pojištění.

Bez platného víza do Ruska nejezděte

Jako první je nejdůležitější se zorientovat v typech víz do Ruska, která dělíme takto:

  • tranzitní vízum – slouží pouze k povolení k přestupu po dobu čtyřiceti osmi hodin na půdě Ruské federace;
  • cestovní vízum - slouží pro turistické pobyty, bez záměru v Rusku pracovat;
  • pracovní vízum - slouží pro pobyty se záměrem zde pracovat.

Vyřízení víza do Ruska nenechávejte na poslední chvíli, vyřizujte jej s předstihem. Cena víza se pohybuje kolem tisíce korun, ale samozřejmě záleží na jeho typu.

Cestovní pojištění na MS

V případě, že se do Ruska chystáte skutečně vydat, pak je kvalitní cestovní pojištění na MS v lední hokeji nutností. Bezpečnostní situace v některých oblastech Ruské Federace zůstává dlouhodobě problematická, avšak jedná se zejména o Dagestán, Čečensko, Severní Osetii, Karačevo-Čerkessii, Ingušsku, Kabardino-Balkarii. Protože se hokejová utkání odehrávají v Petrohradu a Moskvě, nutní nutné se obávat.

Základní balíček cestovního pojištění, který sjednáte online z pohodlí domova, obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenční službu pojišťovny. Součástí pojištění léčebných výloh je úhrada nákladů na ošetření a léky, hospitalizace a repatriace pojištěných osob. Zde je na vás, jaký limit pojistného krytí zvolíte, avšak pro správné určení byste měli vzít v potaz ty nejhorší scénáře, které vás po cestě mohou potkat.

Asistencí služby pojišťovny je možné využít 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. K dispozici jsou tlumočníci a také operátoři, kompetentní k vyřízení převozů a zajištění zdravotnických zařízení. Telefonní číslo asistenční služby mějte nejlépe uložené v mobilním zařízení nebo jej noste po celou dobu pobytu při ruce. Základní balíček cestovního pojištění na Mistrovství světa v ledním hokeji lze rozšířit o volitelná připojištění. Mezi nejoblíbenější patří připojištění odpovědnosti, úrazové připojištění nebo pojištění zavazadel. Jestliže cestujete s dětmi, pak oceníte zejména připojištění storno cesty, které vám nahradí stornopoplatky vydané za cestovní služby.

Sjednání cestovního pojištění

Nabídky cestovního pojištění online lze získat v kalkulačce cestovního pojištění ZDARMA. Top-Pojištění.cz vám nabízí přehledné porovnání nabídek dvanácti pojišťoven českého trhu. Jestliže máte zájem o odpovídající cestovní pojištění za výhodnou cenu, je třeba správně vybírat. Ideální variantou je porovnání jednotlivých nabídek pojišťoven online a z následný výběr nejvýhodnější varianty. Po sjednání cestovního pojištění, které vám zabere sotva pár minut, vám dokumenty dorazí do e-mailové schránky. Pojistnou smlouvu a asistenční kartičku pak stačí vytisknout nebo si údaje zaznamenat. Platba online platební kartou je již samozřejmostí. Vaše cestovní pojištění je tak platné okamžitě, bez jakýchkoli komplikací.

TIP!

Sjednejte si cestovního pojištění na Mistrovství světa v ledním hokeji přes mobilní aplikaci přímo z cesty autobusem nebo na letišti.

 

Autor: David Derka

Spočítat cestovní pojištění