Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění vozu

Před pár dny jste prodali své auto, zítra si jedete vyzvednout nové a přemýšlíte, kde pak narychlo sjednat pojištění vozu? Výměnu vozidla provádíte poprvé a nevíte, jak to všechno chodí, co musíte zařídit a na co nesmíte zapomenout? Potřebné informace se dozvíte právě v tomto článku.

POJISTENI-VOZU

Výpověď povinného ručení

Své původní vozidlo jste prodali, na příslušném úřadě jste jej odhlásili na nového majitele a tím tedy i ukončili své pojištění. Pozor ale na to, tím že vozidlo odhlásíte a přepíšete na nového majitele, ještě neznamená, že automaticky končí i povinné ručení. Povinné ručení vašeho vozidla musíte řádně vypovědět a to sepsáním výpovědi povinného ručení a jejím zasláním na konkrétní pojišťovnu. Výpověď doporučujeme podat ihned po přepisu vozidla. Dokud totiž skutečnost, že vozidlo bylo prodáno, pojišťovně neoznámíte, bude vám dále účtovat pojistné za dobu pojištění vozidla. K výpovědi doporučujeme rovnou zaslat i kopii odhlášeného technického průkazu, pojišťovny ji často vyžadují jako doklad o prodeji vozidla. Pojištění vozu je pak ukončeno ke dni doručení výpovědi pojistiteli a nespotřebované pojistné je vám vráceno zpět. Nový majitel je povinen si vozidlo pojistit ihned, jakmile přejde do jeho vlastnictví.

Kde získat pojištění vozu

Právě jste převzali své nové vozidlo u prodejce, který vám nabízí ,,super výhodné" pojištění vozu při okamžitém podpisu smlouvy. Toto pojištění ale samozřejmě uzavírat nemusíte. V dnešní době, kdy lze vše vyřídit online máte i jiné možnosti, jak vaše vozidlo pojistit ihned bez nutnosti návštěvy některé z pojišťoven. Stačí mít k dispozici velký technický průkaz vozidla, případně alespoň jeho technické parametry a 17ti místný identifikační kód, tzv. VIN kód a sjednání pojištění vám nic nebrání. Nejste si jisti kde tak rychle pojištění sjednat? Tak od toho je tady právě Top-Pojištění.cz. Zde si můžete sjednat komplexní pojištění vozu, tedy jak povinné ručení, tak havarijní pojištění online během několika málo minut, případně stačí kontaktovat naše zákaznické centrum a specialisté na pojištění vozidel s vámi vše vyřídí telefonicky.

Jak vybrat pojištění vozu

Záleží samozřejmě na tom, co od pojištění očekáváte. U povinného ručení není moc o čem přemýšlet, sjednání tohoto pojištění je nařízeno zákonem. Na vás je pak jen to, jaký produkt pro povinné ručení vyberete. Samozřejmě je na místě zjistit, jaké pojištění pro vás vychází cenově nejvýhodněji. Doporučujeme se rozhodovat nejen podle ceny, ale také podle limitů krytí. Povinné ručení kryje škody na majetku a zdraví třetích osob a základní limit je 50 mil. Kč na tyto položky. Ten ale nemusí být bohužel vždy dostačující, škody na zdraví člověka se mohou vyšplhat do obrovských částek, a proto je dobré sjednat povinné ručení s vyššími limity. Doporučujeme volit produkty s limity kolem 100 mil. Kč na zdraví i majetek. K povinnému ručení si můžete sjednat některé z mnoha nabízených připojištění jako je připojištění skel, střetu se zvěří, zavazadel, úrazu řidiče nebo osob přepravovaných ve vozidle, případně rozšířené asistenční služby. Cena povinného ručení se odvíjí od typu a motorizace vozidla, věku, bydliště a bonusu pojistníka.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Pokud se jedná novější vozidlo, určitě je na místě sjednat komplexní pojištění vozu, tedy povinné ručení v kombinaci s havarijním pojištěním. Havarijní pojištění na rozdíl od povinného ručení kryje škody způsobené i vaší vinou na vašem vozidle. Nejčastěji se sjednává ve formě all risk, tedy s pokrytím všech rizik, která zahrnují havárii, odcizení, živel i vandalismus. Cena havarijního pojištění vozu se odvíjí především od aktuální hodnoty vozidla a samozřejmě pak také, stejně jako u povinného ručení od typu vozidla, věku, bydliště a bonusu pojistníka.  Při sjednání komplexního pojištění vozu v rámci jedné smlouvy máte možnost získat slevu za sjednání obou typů pojištění na jedné smlouvě, tzv. propojištěnost, při sjednání přes internet pak slevu za online sjednání a vyšší obchodní slevu, kterou vám jako zprostředkovatel pojištění dokážeme nabídnout.

Sjednání pojištění vozu

Pokud máte k dispozici notebook, tablet, nebo chytrý telefon, vyřídíte pojištění online během chvilky. Stačí si na webu Top-pojištění.cz otevřít kalkulaci povinného ručení, v případě komplexního pojištění pak kalkulaci havarijního pojištění, kde pak jednoduše zvolíte rovnou i povinné ručení a vše máte za pár minut hotovo. Možná pro vás ale přeci jen bude jednodušší vzít telefon a zavolat některým z našich operátorů. Specialisté na pojištění vozidel vám obratem vytvoří nabídku, pomohou vybrat vhodné pojištění vozu a na základě vámi sdělovaných údajů vám pojištění ihned sjednají. Po sjednání pojištění obdržíte obratem e-mail, jehož součástí bude smlouva a zelená karta, na základě které již můžete s klidným svědomím s vozidlem odjet. Pojištění vzniká úhradou pojistného ve stanoveném termínu, při okamžitém provozování vozidla doporučujeme úhradu provést co nejdříve. Podpis smlouvy není nutný.

Jak tedy vidíte, i v případě, že potřebujete pojištění vozu obratem, nemusíte se nutně upsat ke zbytečně drahé smlouvě, kterou vám při prodeji vozidla nabízí. Stačí využít služeb Top-Pojištění.cz.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ