Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Více než 25 let je Všeobecná zdravotní pojišťovna v systému veřejného zdravotního pojištění lídrem na českém trhu. Zřízena byla 1. ledna 1992 a od té doby je s téměř 6 miliony klientů v konkurenci dalších šesti zdravotních pojišťoven stále tou největší v České republice. Klienti všeobecné zdravotní pojišťovny ocení především to, že má smlouvu s většinou zdravotnických zařízení a tak mohou vybírat z nejširší sítě poskytovatelů zdravotní péče.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Všeobecná zdravotní pojišťovna má také širokou síť poboček, kam se klienti mohou obracet se svými požadavky, dotazy a problémy. Po celé ČR naleznete přibližně 190 poboček této pojišťovny. VZP se také snaží jít s dobou a tak plno věcí už můžete vyřídit online. Na jejich webových stránkách také naleznete většinu formulářů ke stažení, můžete si je tak v klidu vyplnit doma a na pobočku vzít s sebou.

Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC)

Veřejné zdravotní pojištění sjednané u VZP vám na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění zajistí lékařsky nezbytnou zdravotní péči s přihlédnutím k povaze nemoci a očekávané délce pobytu ve všech členských státech Evropské unie a několika zemích Evropského hospodářského prostoru, které členy EU nejsou. S průkazem EHIC máte v těchto státech nárok na čerpání zdravotní péče za stejných podmínek jako místní občané v rámci povinného zdravotního pojištění. Ošetřit se tedy můžete nechat v těch zdravotnických zařízeních, která jsou financována státem. Za poskytnutou péči ale budete hradit stejnou spoluúčast, jako místní občané. Spoluúčast je v mnoha zemích poměrně vysoká a nevztahuje se jen na návštěvu lékaře, ale i na doplatky na předepsané léky, poplatky za hospitalizaci apod. Pokud se necháte ošetřit ve zdravotnickém zařízení, které nespadá pod veřejný systém, můžete v ČR požádat o úhradu svou zdravotní pojišťovnu. Ta vám ale proplatí částku pouze do výše českých cen a za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v ČR z veřejného zdravotního pojištění hrazená.

Druhy pojištění

Cestovní pojištění do zahraničí

Veřejné zdravotní pojištění u Všeobecné zdravotní pojišťovny vám tedy garantuje, že v případě nutnosti vám bude v zemích EU a dalších smluvních státech poskytnuta nutná zdravotní péče. Pokud ale chcete mít jistotu, že se v případě nemoci nebo úrazu v zahraničí vyhnete větším problémům a finančním nákladům, uzavřete si komerční cestovní pojištění. Komerční cestovní pojištění vám navíc proplatí zdravotní péči mimo státní zařízení, spoluúčast pacienta anebo i transport zpět do ČR včetně repatriace ostatků. V rámci asistenčních služeb vám navíc může pojišťovna poskytnout poradenství, tlumočníka apod. V případě uplatnění EHIC si musíte vše vyřídit sami. A kde získat cestovní pojištění? Můžete si jej sjednat jednoduše online na stránkách Top-Pojištění.cz. Vybírat můžete až z 11 pojišťoven a připojistit si mimo základ, který tvoří pojištění léčebných výloh a asistenční služby, můžete například i odpovědnost, úraz, zavazadla nebo storno cesty pro případ, že na svou dovolenou nečekaně nebudete moct odcestovat. Sjednání pojištění vám nezabere více než pár minut, smlouvu a asistenční kartičky obdržíte ihned po sjednání pojištění na zadanou e-mailovou adresu.

A v případě, že preferujete pojištění u své zdravotní pojišťovny, kterou je Všeobecná zdravotní pojišťovna, máme pro vás jednoduché řešení. V nabídce máme cestovní pojištění od jejich dceřiné společnosti komerční Pojišťovny VZP a tak si cestovní pojištění můžete sjednat u této pojišťovny za velmi výhodných podmínek.