Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovko

,,A už máš uzavřený cestovko?" vybalí na vás kamarádka, když ji právě ukazujete fotky hotelu a destinace, kterou jste po dlouhém pátrání pro letošní dovolenou vybrali. Chvilku vám trvá, než vám dojde, co je pod pojmem ,,cestovko" myšleno. Kamarádka má zřejmě na mysli cestovní pojištění, zůstáváte v klidu a chystáte se vytáhnout svůj trumf s tím, že se přece o to starat nemusíte, vše za vás vyřizuje cestovní kancelář. O to víc je pro vás překvapením to, že kamarádka vaše nadšení tak úplně nesdílí.

Cestovko

Není cestovko jako cestovko...

Samozřejmě je příjemné, když někdo udělá něco za vás a vy se o to nemusíte starat. Je potřeba si ale uvědomit, že právě cestovní pojištění, tzv. cestovko, je velmi důležité a tak je potřeba přeci jen jeho výběru nějaký ten čas obětovat. I tak se ale rozhodně nemusíte vzdávat svého pohodlí. Cestovní pojištění přeci můžete vyřídit online, z pohodlí vašeho gauče, aniž byste k tomu potřebovali něco dalšího než notebook, tablet nebo chytrý telefon. Ptáte se kde? Odpovědí je na Top-Pojištění.cz.


Produkty cestovního pojištění, které za zdánlivě nízkou cenu nabízejí k zájezdům cestovní kanceláře, mohou být velmi ,,osekané" co se limitů týká anebo naopak se jedná o dobrý produkt, který je ale zbytečně předražen. Pokud tedy máte cestovko již v zájezdu zahrnuto, vyžádejte si jeho bližší podmínky, ať víte, co vše je jeho součástí. Společnost Top-Pojištění.cz je v rámci cestovního pojištění dlouholetým leaderem online trhu a díky tomu vám dokážeme nabídnout kvalitní produkty za výhodné ceny na základě správně nastavených podmínek a obchodních slev s jednotlivými pojistiteli.

Jak vybrat cestovko správně

I když si to nikdo z nás nechce připustit, bohužel i na dovolené může dojít ke zdravotním komplikacím či úrazu vás nebo někoho z vašich blízkých. A i když se ve většině případů nic nestane, je dobré být připraven, protože bohužel i na dovolené platí ,,co kdyby...". Jedním ze zásadních kroků je tedy právě výběr vhodného cestovka.

V první řadě hraje roli to, jakým směrem se vaše cesta bude ubírat. Je rozdíl, zda bude vaše dovolená probíhat na lehátku u Jadranu či na plážích evropských částí Středozemního moře nebo popolétnete dále za oceán. V rámci Evropské unie vám samozřejmě platí evropský zdravotní průkaz. Není však dobré spoléhat pouze na něj. Jistě, na základě něj vás ošetřit musí, ale už není nikde definováno, o jakou péči se bude jednat. V rámci základního ošetření je hrazena péče pouze ve státních zařízeních, není pokryta případná spoluúčast na zdravotnickém ošetření a pojištění se vám nevztahuje na případné transporty či repatriaci zpět do ČR. Při cestách do vzdálenějších končin je pak sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností. Ceny komerčního cestovního pojištění online se pro dospělou osobu pohybují od 11 Kč na den a to pak ve srovnání s případnou úhradou ošetření v zahraničí, je úplně zanedbatelná částka.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Každé cestovní pojištění do zahraničí automaticky obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb, liší se však v jejich limitech a rozsahu. Z pojištění léčebných výloh je hrazeno ošetření, hospitalizace, léky a repatriace. Pro cestu v rámci Evropy vybírejte tedy produkty s limitem minimálně 5 mil. Kč na léčebné výlohy, u cest za hranice evropského kontinentu určitě vyšší.

Dále pak nezapomeňte zohlednit to, zda nebudete v zahraničí provozovat nějaký sport a ujistěte se, zda vámi zvolená pojišťovna neřadí tuto sportovní aktivitu do sportů rizikových, extrémních či nepojistitelných. Tyto případy je samozřejmě nutné v rámci smlouvy cestovního pojištění také brát v potaz a do smlouvy uvést.

Jak sjednat cestovní pojištění

Jak již bylo zmíněno výše, není nic jednoduššího, než sjednat cestovko online. Stačí otevřít kalkulaci cestovního pojištění, zadat pár základních údajů o vaší cestě a pojišťovaných osobách a hned máte před sebou přehledné srovnání až 12ti pojišťoven a jejich produktů. Přes tlačítka Popis či Zobrazit detaily můžete zjistit, co všechno produkt dané pojišťovny obsahuje a podle toho pak vybrat ten, který pro vás bude nejlepší. Po výběru pojišťovny stačí kliknout na tlačítko Koupit a pokračovat vyplněním konkrétních údajů o pojišťovaných osobách. Celé sjednání vám skutečně nezabere více než pár minut. Po sjednání pojištění obdržíte e-mail, jehož součástí bude pojistná smlouva a asistenční kartičky, které si vytiskněte a vezměte na cestu s sebou. Pojištění vzniká úhradou, není tedy třeba podpis smlouvy a její následné zasílání zpět.

A že se vám přeci jen nechce zapínat počítat a máte strach, že byste nevybrali správně, protože se v této problematice nevyznáte? Pak se nebojte svěřit do rukou našich specialistů. Stačí, když kontaktujete telefonicky, e-mailem či na online chatu pracovníky našeho zákaznického centra, kde vám se vším poradí anebo vám rovnou cestovko sjednají telefonicky. Těšíme se na vás!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ