Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rozměry příručních zavazadel Ryanair

Letecká společnost Ryanair je v současné době jedna z nejčastěji využívaných leteckých společností, především pro cesty mezi evropskými metropolemi. Možná se i vy právě chystáte koupit letenku na jejich spoj a přemýšlíte, jaké jsou rozměry příručních zavazadel Ryanair. Pojďme se tedy na to podívat společně.

Příruční kufr

Nízkonákladové cestování

Letecká společnost Ryanair byla v podstatě průkopníkem tzv. ,,nízkonákladových letů". A aby mohlo být takové cestování skutečně finančně dostupné, bylo třeba nabízené služby minimalizovat. To se samozřejmě odrazilo i do rozměrů příručních zavazadel Ryanair, kdy si každý cestující může vzít jedno příruční zavazadlo a případně navíc dokoupit zavazadlo k odbavení. A to, že Ryanair pravidelně propojuje 40 zemí a denně odbaví více než 2 400 letů, potvrzuje fakt, že klientům tento způsob cestování rozhodně vyhovuje.

Pravidla pro přepravovaná zavazadla

Příruční zavazadlo

Cestující si mohou na palubu letadla vzít pouze jedno, malé příruční zavazadlo, které se musí vejít pod sedačku před nimi.

  • Rozměr příručního zavazadla Ryanair je 40 cm x 20 cm x 25 cm (délka x šířka x výška).

Tento rozměr odpovídá běžné dámské kabelce, malému batohu nebo tašce na notebook. V případě, že si k odletové bráně přinesete druhé zavazadlo nebo zavazadlo, které bude příliš velké, je účtován poplatek ve výši 659 Kč.

Přednostní nástup a 2 palubní zavazadla

Pokud vám rozměry příručního zavazadla Ryanair přijdou malé a takové zavazadlo vám na cestu nestačí, máte možnost při rezervaci letenky dokoupit tzv. Přednostní nástup. Do přihrádek nad sedadly se vejde pouze prvních 90 kolečkových kufříčků, proto máte v rámci přednostního nástupu jistotu toho, že své příruční zavazadlo do přihrádky umístíte a nebudete tak po příletu muset čekat na jeho výdej. Cena této služby se pohybuje již od 150 Kč a lze ji zakoupit při rezervaci letenky a po přihlášení do systému, nejpozději 30 minut před plánovaným odletem.

  • Rozměr tohoto druhého zavazadla je max. 55 cm x 20 cm x 40 cm (výška x šířka x délka) a hmotnost ne větší než 10 kg.

Odbavená zavazadla

Zavazadlo do 10 kg

V případě, že jste si nezakoupili ,,přednostní nástup" s možností druhého zavazadla, máte možnost si druhé zavazadlo nechat odbavit. Toto zavazadlo odevzdáte na odbavovací přepážce a po příletu si jej vyzvednete na zavazadlovém pásu. Cena se pohybuje od 240 Kč a službu lze přidat opět přímo při rezervaci nebo poté v sekci správa letenek po přihlášení.

  • Rozměr tohoto druhého zavazadla je max. 55 cm x 20 cm x 40 cm (výška x šířka x délka) a hmotnost ne větší než 10 kg.

Zavazadlo do 20 kg

Pokud potřebujete klasické zavazadlo, které bude těžší než 10 kg nebo přesáhne výše uvedené rozměry, máte možnost si při rezervaci letu nebo později v rámci správy letenky po přihlášení dokoupit zavazadlo s povolenou hmotností do 20 kg. Cena se pohybuje od 650 Kg za zavazadlo.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Autor: Kája