Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestování s Ryanair

Cestování s Ryanair započalo již roku 1985, kdy byla tato letecká společnost založena irskou rodinou Ryanů. Zpočátku se specializovali pouze na lokální letecké trasy v rámci Britských ostrovů. Nyní jejich lety spojují již 39 zemí.

Cestování s Ryanair

Letecká společnost Ryanair byla také průkopníkem tzv. ,,nízkonákladových letů" v takto rozsáhlém měřítku. Jedná se vlastně o minimalizaci služeb dostupných v rámci letenky, kdy další služby je nutné dokoupit za další poplatky. Oproti tradičním leteckým společnostem se tedy při cestování s Ryanair klade důraz především na nízkou cenu cestování na úkor pohodlí a služeb. Neznamená to však, že si cestující nemohou vzít žádná zavazadla. Každý cestující si může vzít jedno příruční zavazadlo a případně navíc dokoupit zavazadlo k odbavení.

Ryanair v číslech

Hlavní pobočka této společnosti sídlí v Dublinu, nicméně jejich základny najdete po celé Evropě a nyní už i v severní Africe. Celkem je jich aktuálně 83. Jak již bylo zmíněno výše, lety letecké společnosti Ryanair pravidelně propojují 39 zemí a denně odbaví více než 2 400 letů. Při cestování s ryanair poletíte s letadlem Boeing 737-800, kterých společnost aktuálně provozuje 455 a jejichž stáří je v průměru 6,5 roku.

Kam se s Ryanair dostanete pravidelnými lety z Prahy?

Země Letiště
Belgie Brusel Charleroi
Dánsko Billund, Copenhagen
Francie Bordeaux, Marseille, Paříž Beauvais
Holandsko Eindhoven
Chorvatsko Zadar
Itálie Bari, Benátky Treviso, Bologna, Brindisi, Cagliari, Catania, Lamezia, Milán Bergamo,Neapol, Palermo, Pescara, Pisa, Trapani, Řím Ciampino
Irsko Dublin
Izrael Eilat Ramon, Ovda
Jordánsko Amman Jordan
Lotyšsko Riga
Maďarsko Budapešť
Maroko Marrakesh
Polsko Krakow
Portugalsko Lisabon, Porto
Řecko Atheny
Španělsko Barcelona, Madrid, Malaga, Palma de Mallorca, Tenerife jih, Valencia
Švédsko Göteborg Landvetter, Stockholm Skavsta
Velká Británie Bournemouth, Edinburgh, Liverpool, Londýn Stansted, Manchester

Pozn.: data jsou k 1.9.2019

Bezpečné cestování

Ať už se jedná o cestování s Ryanair nebo jakoukoliv jinou leteckou a další dopravou, důležité je sjednání kvalitního cestovního pojištění a to při každé cestě do zahraničí. Sjednat si ho můžete jednoduše online během několika málo minut, veškerou dokumentaci obdržíte obratem na zadanou e-mailovou adresu. Více informací zde.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY