Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Top cestovní pojištění online

Doba dovolených už klepe na dveře. Naposledy kontrolujete obsah kufru dle seznamu věcí, na které nesmíte zapomenout, a který jste sepisovali poslední měsíc při každé volné chvilce pracovního dne.

banner leto

Můžete si oddechnout! Zdá se, že zabaleno už máte všechno. S čerstvě uvařenou kávou tedy usedáte k notebooku, abyste vyřídili příchozí poštu, než dáte českým luhům a hájům na krásných 14 dní sbohem. Mezi příchozími emaily narážíte i na informační email s názvem ,,Top cestovní pojištění na vaši dovolenou" a v tu chvíli vám dochází, že jste na sjednání cestovního pojištění v celém tom shonu úplně zapomněli. Z otevřeného newsletteru zjišťujete, jaké máte možnosti. Jaké pojištění je pro vás ale to nejlepší? Jaké je to Vaše top cestovní pojištění? Tak na to se vám v následujícím článku pokusíme odpovědět.

Jak správně vybrat top cestovní pojištění

Nelze obecně říci, jaké cestovní pojištění je správné, kvalitní a dostačující a které nikoliv. Vždy je třeba zvážit charakter cesty do zahraničí, jaká jsou v dané oblasti rizika, zda budete provozovat nějaké sporty a jaká je vlastně cílová destinace cesty. V případě, že má zahraniční cesta skutečně pouze za účelem povalování na pláží a relaxace, není nutné sjednávat speciální cestovní pojištění. I tak je ale samozřejmě třeba jeho výběru věnovat pozornost.

Rozhodujte se  nejen podle ceny pojistného, ale také podle limitů krytí, především limitu krytí na léčebné výlohy, ze kterého jsou hrazena veškerá ošetření, hospitalizace a léky při nemoci či úrazu v zahraničí. V rámci rekreace doporučujeme volit takové pojištění, které bude mít krytí na léčebné výlohy v minimální výši 3 mil. Kč. Pokud se jedná o cestu mimo Evropu, volte minimální výši pojistného plnění 5 mil. Kč. Obecně je, pro mimoevropské cesty třeba volit vyšší limity pojistného krytí. Důvodem je finančně náročnější lékařská péče, jenž je ve státních zařízeních méně kvalitní. Samozřejmě případná repatriace zpět do České republiky je ze států mimo evropský kontinent velmi drahá a i na tuto případnou možnost je třeba myslet a do pojištění ji zohlednit.

Jestliže do zahraničí cestujete za sportem, je třeba si v první řadě zjistit, v jakém terénu a v jaké náročnosti bude sport v zahraničí provozován. Jednotlivé pojišťovny sporty posuzují různě, a tak je k tomu  třeba při sjednávání pojištění i přistupovat a v pojistných podmínkách vybrané pojišťovny si prověřit, zda není nutné vaši aktivitu pojistit jako rizikový či extrémní sport.

Volitelná připojištění - sjednat nebo nesjednat?

Dosud víme, že ze základního balíčku cestovního pojištění online do zahraničí lze využít pojištění léčebných výloh a služeb asistence pojišťovny. Je nám však jasné, že náročnějším cestovatelům nemusí být vždy základní cestovní pojištění dostatečným. Pro tyto turisty existuje možnost připojištění, konkrétně připojištění zavazadel, odpovědnosti a úrazu.
Vezete s sebou něco, o co byste jen velmi neradi přišli nebo se prostě jen obáváte, že letecká společnost ztratí vaše zavazadla? Myslete na připojištění zavazadel. V případě sjednání připojištění zavazadel není novinkou, že pojistné podmínky různých pojišťoven bývají obohaceny o četné výluky z tohoto připojištění. Abyste nebyli překvapeni, doporučujeme je velmi detailně projít. Velmi často tvoří výluku například elektronika, cennosti a osobní doklady a mnohé pojišťovny nekryjí ani ztrátu či zničení zavazadel v době, kdy jsou předána dopravci. Z těchto důvodu je tedy výběr pojišťovny pečlivě zvážit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak správně sjednat top cestovní pojištění

I když jste si na cestovní pojištění vzpomněli na poslední chvíli a zítra už odlétáte, není důvod k panice. Na webových stránkách www.top-pojisteni.cz si můžete top cestovní pojištění sjednat rychle, jednoduše a to v podstatě i v době, když už čekáte na odbavení na letišti. Stačí si vyhledat kalkulaci cestovního pojištění a pustit se do sjednávání. V prvním kroku kalkulace zadáte pouze termín cesty, cíl a druh cesty, věk pojišťovaných osob a vyberete požadované a připojištění. U cílové destinace vybíráte pouze jednu zemi, dle které se ale následně generuje do smlouvy územní platnost pojištění, která je rozhodující. Nemusíte mít tedy strach, že například při cestě autem do Chorvatska nebudou tranzitní státy v rámci pojištění pokryty.

Po vyplnění těchto základních informací můžete vybírat z produktů většiny pojišťoven na trhu. Stačí si tedy vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim požadavkům a potřebám dle charakteru vaší cesty a zvolit pro vás top cestovní pojištění. Přes tlačítko ,,Koupit" pak už jen stačí pokračovat v objednávce. V případě, že pojištění sjednáváte na posledních chvíli, bude pak pro vás ideální volba platby online platební kartou. Při tomto způsobu platby zde evidujeme platbu v podstatě ihned. V případě, že preferujete platbu prostřednictvím příkazu k úhradě a sjednáváte pojištění na poslední chvíli, prověřte si, zda u vámi vybrané pojišťovny stačí pro platnost pojištění zadání příkazu k úhradě. Některé pojišťovny vyžadují, aby byla platba i fyzicky připsána na účtu zprostředkovatele předtím, než opustíte hranice republiky.

Po sjednání pojištění obdržíte do emailu smlouvu a asistenční kartičky, které je třeba vytisknout a vzít na cestu do zahraničí s sebou. Na asistenčních kartičkách naleznete kontakt na asistenční linku, která je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a na kterou se obracíte, pokud se cokoliv stane. Sjednání cestovního pojištění vám nezabere více než pár minut, vše vyřídíte pohodlně z domova bez nutnosti návštěvy pobočky pojišťovny. Můžete si porovnat několik produktů různých pojišťoven, nejste vázání pouze na určitý produkt a tak jsou vaše možnosti výběru široké. Pokud si pak v průběhu sjednávání s čímkoliv nevíte rady, neváhejte pak využít služeb naší zákaznické podpory, kde vám rádi s čímkoliv, co bude v našich silách, poradíme a pomůžeme.

U Top-Pojištění.cz je uzavření top cestovního pojištění hračka, tak vzhůru do toho.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ