Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Česká republika předpověď počasí v průběhu roku

I naše rodná země má spoustu jedinečných krás, které jezdíme obdivovat na prodloužené víkendy, letní i zimní dovolené či jen občasné výlety. A jak to u nás máme s počasím v průběhu roku? Všichni to známe na vlastní kůži, ale neuškodí si to zrekapitulovat.

Lednice upr

Klima v České republice

Česká republika leží v mírném podnebném pásu, na přechodu mezi oceánským a kontinentálním podnebím. Přímořský vliv se u nás projevuje hlavně v Čechách, kdežto na Moravě a ve Slezsku je počasí ovlivněné spíš kontinentem. Celkový vliv na počasí má samozřejmě i členitost naší země.

Nejteplejší a nejstudenější měsíce

Průměrná roční teplota byla v roce 2022 9,2 °C, přičemž nejchladnějším měsícem roku je leden a nejteplejším pak srpen. S tropickými dny se nejčastěji setkáme v průběhu letních měsíců především v našich velkých městech díky jejich mikro klimatu. Celkově rok 2022 byl pátým nejteplejším rokem v historii.

Průměrné teploty na území ČR v roce 2022 dle měsíců

1 2 3 4 5 6
Pr. teplota v °C 0,6 2,8 3,1 6,4 14,3 18,7
7 8 9 10 11 12
Pr. teplota v °C 18,6 19,1 12,0 10,7 4,1 0,3

Letní srážky

Nejvíce u nás prší v létě (červen a červenec), nejmíň pak v zimních měsících (leden a únor), a to převážně na horách v podobě sněhových srážek. Ty ocení hlavně lyžaři v Krkonoších, Krušných horách, i na Šumavě.

Ideálním obdobím pro turistickou nebo cyklistickou dovolenou je v České republice jaro (od poloviny dubna do poloviny června) a podzim (září-říjen), kdy je počasí poměrně stálé a příjemné, ale i tak je potřeba počítat s jeho mírnými výkyvy. Léto je také krásné, ale vysoké teploty si přece jen člověk raději užije u moře.

Kam za sluncem?

Kde u nás nejvíc a nejčastěji svítí slunce? Přece na Jižní Moravě, i proto je tak ideální vinařskou oblastí a oblíbeným turistickým cílem.. Právě zde najdeme třeba nejnavštěvovanější český zámek - Lednici. Obdobně je na tom i kraj ,,rybníku a pohádek", jak se někdy přezdívá Jižním Čechám.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Na aktuální předpověď počasí pro Českou republiku

Bezstarostné cestování v po ČR

Při cestách a dovolených vás u nás chrání ,,modrá kartička", kterou máme každý v peněžence, ale pokud přece jen jedete za sportem, podívejte se raději na to, jak jste chráněni pro riziko úrazu a odpovědnosti.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ