Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Moravu

Letošní dovolenou jste si rozhodli užít poznáváním krás naší domoviny a přemýšlíte, zda i pro tuto cestu uzavřít cestovní pojištění na Moravu? Zastáváte názor, že sjednávání cestovního pojištění pro cesty v rámci ČR je zbytečné? Pak právě pro vás je tento článek, ve kterém se vám pokusíme přiblížit, kdy by se vám i zde mohlo cestovní pojištění hodit. A navíc jsme si pro vás připravili pár tipů, kam se na Moravě určitě zajet podívat.

Cestovní pojištění na Moravu

Co při cestě na Moravu rozhodně nevynechat

Není potřeba při každé dovolené vyrážet za hranice naší republiky. I tady u nás je tolik míst, které stojí za to vidět, a v našem případě oblast Moravy rozhodně není výjimkou. Na Moravě si najde to své opravdu každý. Je tu krásná příroda pro zapálené turisty a cyklisty a mnoho historických památek, které zase naopak ocení ti z nás, kteří raději cestují za kulturou a poznáním. Pokud bychom měli vyjmenovávat všechna zajímavá místa, která se na Moravě nacházejí, byl by to článek na několik stránek. Proto jsme se pro vás rozhodli vypíchnout ta nejzajímavější místa, jejichž návštěvu můžeme doporučit z vlastní zkušenosti.

Hned na úvod tedy můžeme zmínit Moravský kras, který patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti střední Evropy. Nachází se zde více než 1100 jeskyní, do pěti z nich se pak můžete i podívat a obdivovat zde můžete i nejhlubší propast v ČR i ve střední Evropě nesoucí jméno Macocha. Dalším cílem vašich cest pak může být oblast jižní Moravy a Lednicko-Valtický areál. Jedná se o velmi rozsáhlý a jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů, který je zapsán jako součást světového a kulturního dědictví UNESCO. Obdivovat zde můžete zámek v Lednici a Valticích a dalších 12 menších i větších staveb rozesetých po celém areálu, který se rozkládá na ploše 300 m2. Celý areál je navíc propojen cyklostezkami a tak můžete jednotlivé památky poznávat při výletu na kolech. Při cestách Moravou pak samozřejmě nemůžete vynechat návštěvu některé z místních vinařských oblastí. Za vínem a folklórem se můžete vydat například pod Pavlovské vrchy do chráněné krajinné oblasti Pálava nebo na slovácké vinohrady. Vinné sklípky jsou tu jeden vedle druhého a tak nejtěžším rozhodováním vašeho výletu pak bude zřejmě to, kde a jaké místní víno ochutnat.

Proč cestovní pojištění na Moravu?

Cestovní pojištění v rámci ČR je postaveno trochu jinak, než jste zvyklí u cestovního pojištění do zahraničí. Součástí cestovního pojištění v rámci ČR není pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. To má samozřejmě prostý důvod a to ten, že zdravotní péčí vám zde zajišťuje vaše veřejné zdravotní pojištění, tudíž jej není v rámci cestovního pojištění nutné připojišťovat. U cestovního pojištění do ČR si tedy lze pojistit odpovědnost, úraz, zavazadla, storno cesty anebo připojistit nějaké sportovní aktivity, které jsou více rizikové. Můžeme si tedy uvést několik příkladů, proč si sjednat pojištění na Moravu.

Chystáte se na rodinnou dovolenou s malými dětmi, a abyste měli jistotu, že seženete vhodné ubytování, zařizujete si je s dostatečným předstihem. Jak jste ale již určitě zjistili, cestování s malými dětmi je vždy tak trochu risk. A abyste o své peníze nepřišli v případě, že nakonec nebudete moci odcestovat, sjednejte si současně se zaplacením vašeho ubytování i pojištění včetně připojištění storno cesty. Toto pojištění vám případně pokryje to, o co v případě zrušení pobytu na poslední chvíli přijdete.  Cestování s dětmi má i další úskalí a to třeba výbornou dětskou schopnost rozbít vše, na co se jen podívají. Pro tyto situace se vám bude hodit pojištění odpovědnosti, které případnou škodu na majetku či zdraví třetích osob pokryje.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jste naopak spíše sportovně založení a vyrážíte na aktivní dovolenou, třeba na kola? Pak je pro vás tato oblast ideální a stejně tak se vám bude hodit i pojištění na cesty. Jižní Morava je protkaná cyklostezkami, které vám odhalí krásy místní přírody i památek. Chcete si ale užít více adrenalinu a občas své horské kolo provětrat v terénu mimo cyklostezky? Pak si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění s připojištěním rizikových sportů, které vám zmíněný cyklokros pojistí. A i když se říká ,,Sportem ke zdraví", přeci jen svou sportovní aktivitou jdeme zároveň i více naproti možnému zranění, poslouží vám tedy úrazové pojištění, které vám v případě úrazu s trvalými následky či následkem smrti poskytne určité finanční odškodnění. Vaše sportovní vybavení pak ochrání pojištění zavazadel, které je též součástí cestovního pojištění na Moravu. Zde ale doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost pojistným podmínkám, bohužel u pojištění zavazadel jsou podmínky velmi individuální a jsou zde rozšířené výluky z pojištění.

Jak a kde sjednat cestovní pojištění na Moravu

Už je vám tedy jasné, že sjednání cestovního pojištění i pro cesty do ČR se vyplatí? A že nevíte kde nejlevněji a nejrychleji pojištění sjednat? Správná odpověď zní na Top-Pojištění.cz . Zde máte k dispozici srovnání produktů pěti pojišťoven, které tento druh cestovního pojištění nabízejí a kde pojistné pohybuje už od 9 Kč na den pro dospělou osobu. Stačí tedy jen kliknout na kalkulaci cestovního pojištění, zadat parametry o cestě a pojištěných a jako cíl cesty zadat Českou republiku. Následně se vám zobrazí porovnání, po výběru vhodné pojišťovny pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce. Po objednání obdržíte smlouvu a veškeré informace včetně těch platebních e-mailem. Sjednání cestovního pojištění na Moravu vám nezabere více než pár minut. Pokud si v průběhu sjednávání nebudete čímkoliv jisti nebo si s počítačem příliš nerozumíte a přejete si, abychom cestovní pojištění sjednali za vás, neváhejte nás kontaktovat telefonicky, e-mailem či na online chatu. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ