Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Alpy – počasí v průběhu roku

Lyžování nebo horská turistika v Alpách patří k těm nejlepší zážitkům pro všechny sportovní nadšence. Tohle nádherné pohoří patří jednoduše k jedinečným  výtvorům přírody, které působí skvěle na tělo i na duši. Pokud se ovšem chystáte do Alp, nezapomeňte se připravit i na místní rozmary počasí. Situace na obloze se zde totiž může změnit doslova během pár minut.

Alpy léto - top

Ráj všech lyžařů

Suchá a chladná období (s průměrnými teplotami kolem cca -2,5 °C) můžete v Alpách čekat hlavně v zimě před Vánocemi až do druhé poloviny ledna. Mírné oblevy bývají už na začátku února, ale nebojte – sníh se v Alpách drží až do dubna a pomáhá se mu i umělým dosněžováním. Pokud máte ale zájem o opravdu kvalitní sněhovou pokrývku a příjemné teploty, jeďte nejlépe do Tyrolska. Např. do středisek Innsbruck, Zel am See nebo Kaprunu.

 

 Alpy zima-top

Pro "jednotlivé" Alpy se liší i průměrný úhrn srážek (např. ve Švýcarsku jsou ty roční až třikrát nižší, než v Julských Alpách). Obecně lze také říci, že stabilnější počasí můžete očekávat v jižní části Alp, kde se setkáte s vyššími teplotami.

Ke konci zimy dochází k výraznému prodloužení dní a zvýšení průměrné teploty. Může se tedy stát, že se na lyžích i zapotíte a budete chtít odložit nějaké svršky – v tom případě nezapomeňte použít opalovací krém s vyšším faktorem, protože horské sluníčko umí pořádně spálit.

Nezapomenutelné výhledy

Počasí v Alpách bývá proměnlivé i v létě, takže si raději i na letní turistickou dovolenou přibalte teplé oblečení. Ve vyšších polohách se zde dokonce můžete výjimečně setkat i se sněhovými přeháňkami. Nejlepším obdobím pro turistiku je tedy čas od června do srpna. Čekají vás příjemné teploty (kolem 20 °C) i vlhkost vzduchu a nezapomenutelné výhledy na místní krajinu a panoramata.

Jak bude zítra?

Aktuální předpověď počasí pro alpskou oblast najdete na windy.com.

A než vyrazíte za sněhem nebo panoramaty, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, které se o vás postará na lyžích i při turistice ?

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ