Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Stavební součásti

Stavební součásti, to je pojem, se kterým se můžeme poměrně často setkat v souvislosti s pojištěním domácnosti či nemovitosti. Co vše si pod ním ale můžeme představit? Krátký přehled jsme pro vás připravili v následujícím článku.

Co zahrnutí stavební součásti?

Stavebními součástmi jsou například vnitřní příčky, vnitřní schodiště, dveře a okna, malby, tapety, omítky, obklady, dlažby, lepené podlahové krytiny a to včetně plovoucích podlah, odsavače par, rozvody vody, tepla (topení), kanalizace, plynu, elektřiny, topná tělesa a sanitární zařízení koupelen a WC.

Stavební součásti a jejich pojištění

Pojištění stavebních součástí obvykle obsahuje pojištění domácnosti, nemusí to však být pravidlem. Nezapomeňte se tedy před sjednáním smlouvy informovat, zda je tato položka součástí daného produktu pojištění.

Pozor také na to, jaký limit krytí je v rámci sjednávané smlouvy na stavební součásti nastaven. Poměrně často mají pojišťovny v rámci svých produktů limity na stavební součásti nastaveny poměrně nízké, definované určitým procentem z pojistné částky. A to bohužel při větší škodě na vašem domově nemusí být dostačující. Myslete tedy na to a případný limit si na stavební součásti navyšte na odpovídající hodnotu.

Vysvětlení pojmů

  • stavební součásti: jedná se především o majetek, který je pevně spjatý s nemovitostí (např. dveře, okna, dlažby, koupelny,…)