Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Sazby na povinné ručení 2010

Publikováno: 22.10.2009

Sazby na povinné ručení 2010

Internetový portál Top-Pojištění.cz zveřejnil i v letošním roce jako první přehled všech sazeb povinného ručení pro rok 2010. Pojišťovny každoročně na přelomu října a listopadu oznamují nové sazby povinného ručení na příští rok. Kvůli krizi je ale letošní podzim trochu atypický. Zdražení se u některých pojišťoven letos pohybuje v rozmezí od 5% u ČSOB do 15% u HVP. Valná většina pojišťoven pak připravuje zdražení až před jarní sezónou příštího roku. Řidiči tak mohou do konce roku ušetřit, protože pro smlouvy uzavřené do 31. 12. 2009 platí stávající sazby.

Návštěvníci portálu www.top-pojisteni.cz už 4 roky využívají jednoduchý, ale přesto komplexní kalkulátor pro porovnání aktuálních nabídek 12 pojišťoven působících na českém trhu. Počet pojišťoven se letos snížil díky odchodu Dolnourakouské pojišťovna, která se díky finanční krizi soustřeďuje více na svůj domácí trh a svůj kmen prodala pojišťovně Kooperativa. ,,Naši klienti mají možnost okamžitého uzavření pojištění, kdekoli on-line přes internet. Protože se počet uživatelů našeho kalkulátoru stále zvyšuje, čekáme letos rekordní počet nově uzavřených pojistek povinného ručení," říká Pavel Ronovský, ředitel a jednatel Top-pojištění.cz. Už díky současnému počtu svých klientů i měsíční návštěvnosti je www.top-pojisteni.cz stále dlouhodobě největším prodejcem pojištění on-line v ČR.

Pojišťovny nutí ke zdražení především vyšší škodní průběh, zdražení cen za opravy vozidel, odškodnění zraněných či usmrcených osob, zvýšené náklady na platby integrovanému záchrannému systému a také zvýšená hranice škod, u kterých už nemusí asistovat policie. ,,Předpokládané zvýšení sazeb v příštím roce se dá očekávat na úrovni 8 - 10%. Zhruba 28% motoristů se může do čtvrtka 19. 11. 2009 rozmyslet, zda budou pokračovat od 1. 1. 2010 u své stávající pojišťovny, a nebo svoji současnou pojistku vypoví a přejdou k pojišťovně jiné," upřesňuje Ronovský. Od příštího roku lze dosáhnout u všech pojišťoven bonusu min. 50% za bezeškodní průběh, u některých je bonus dokonce až 60%. V kombinaci s různými akčními slevami a bonusy lze dosáhnout úspory až 70%. Být dobrým řidičem a nebourat se tedy skutečně vyplatí. Novinkou letošního roku je také tzv. kopírování bonusu na více aut v rodině. Tuto možnost mohou využít klienti pojišťoven Allianz, České pojišťovny, ČSOB, Generali, Kooperativy a Wüstenrotu. Česká pojišťovna a Allianz také zohledňuje řidiče s dětmi, kteří jezdí opatrněji.

Portál www.top-pojisteni.cz byl v listopadu 2005 prvním na českém internetu umožňující pomocí jednoduchého kalkulátoru porovnání nabídek všech pojišťoven. Tato služba je praktická i vzhledem k různému způsobu určování sazeb jednotlivými pojišťovnami. Díky tomu stoupá její obliba nejen ve světě, ale také v ČR. Top-Pojištění.cz s.r.o. je nezávislý pojišťovací makléř a nabízí svým uživatelům uzavření pojištění online. Motoristé pak obdrží během hodiny veškeré dokumenty v elektronické podobě na svůj mail a nejpozději třetí den pak naleznou kompletní složku ve své schránce. Podle statistik jednotlivých pojišťoven má Top-Pojištění.cz 65% podíl v oblasti prodeje pojištění prostřednictvím internetu.

Ke stažení:

  1. Přehled základních sazeb povinného ručení 2010
  2. Komentář k novým sazbám pojišťoven 2010