Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení motocyklu

Publikováno: 02.10.2015

Mezi motocykly patří všechny jednostopé dopravní prostředky včetně skútrů, motorových kol, tříkolek a čtyřkolek.

I milovníci motocyklů by jistě neměli zapomínat na povinné ručení (pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla) svých plechových mazlíčků. Jeho uzavření je ze zákona povinné pro každého majitele motorového vozidla. Povinné ručení motocyklu poskytuje pojistnou ochranu proti škodám na majetku nebo na zdraví třetích osob, ke kterým může v důsledku provozu snadno dojít. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motocyklu Vás zabezpečí před neočekávanými výdaji spojenými s finančními nároky poškozeného.

Varianty produktů povinného ručení pro motocykl

Povinné ručení pro motocykl je možné sjednat se základním, a zároveň minimálním limitem pojistného krytí ve výši 35 mil. Kč na zdraví a 35 mil. Kč na majetek. Limity pojistného krytí jsou ke sjednání také ve variantách 70mil. Kč/70 mil. Kč a 100 mil. Kč/100 mil. Kč. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla rovněž poskytuje asistenční služby pro případ nehody nebo poruchy vašeho motorového vozidla. V rámci některých produktů je dnes rovněž samozřejmostí i pojištění právní asistence či poradenství zdarma.

Sezónní povinné ručení motocyklu

Oproti povinnému ručení pro automobily, mohou řidiči motocyklů ušetřit díky sezónnímu povinnému ručení. Pojistné u takového pojištění je stanoveno pouze pro část roku, kdy se na motocyklu dá jezdit, tedy od jara do podzimu. Zimní měsíce, kdy máte motocykl garážován, nejsou v pojištění zohledněny. Pojišťovny takto vycházejí klientům vstříc, a to bez nutnosti odevzdání registrační značky a Osvědčení o registraci do depozita.

Nejlevnější povinné ručení pro motocykl

Stejně jako u osobních vozidel hrají při určování ceny pojištění povinného ručení důležitou roli podobné faktory. Výpočet zohledňuje zejména výkon a stáří vozidla, bonusový/malusový průběh pojistníka a v neposlední řadě jeho věk a poštovní směrovací číslo trvalého bydliště. Výpočet pojistného, které bude ušito přímo na Váš motocykl lze během několika málo minut srovnat s dalšími nabídkami v kalkulačce povinného ručení. Ke snadnému online sjednání nejlevnějšího povinného ručení vám postačí velký technický průkaz motocyklu. Obratem po vytvoření objednávky Vám do e-mailové schránky zašleme pojistnou smlouvu i zelenou kartu. Bez obav tak můžete vyrazit s větrem v zádech i na zahraniční silnice.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Autor: Richard Kadlec