Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení od Generali

Publikováno: 08.07.2009

Jako každý rok, i letos upravila od 1. července pojišťovna Generali své sazby povinného ručení. Letos ovšem své sazby nezdražila a zachovala tak sazby platné od loňského léta. Větším počtem kategorií vozidel nyní zvýhodňuje vozidla se slabším motorem a naopak zavedením dodatečné segmentace se chrání, proti mladým pirátům silnic.

Od 1.7.2009 zavádí pojišťovna Generali nové kategorie 1351 ccm až 1450 ccm a 1851 ccm až 2000 ccm. V těchto kategoriích jsou většinou vozidla se slabším výkonem. Sazby pro tyto kategorie jsou nově o zhruba 10% nižší. Zároveň je zachován tarif Venkov, který má výhodnější sazby povinného ručení pro řidiče z menších měst do 30 tis. obyvatel.

Od začátku prázdnin je v platnosti také nová segmentace sazeb povinného ručení, a to v dodatečné podobě. Klienti tedy neplatí přirážky při uzavření pojistné smlouvy, ale pouze v případě pojistné události. Tento systém je u nás v současné době ojedinělý a také více spravedlivý. V případě, že klient mladší 30 let, bydlící v Praze a nebo podnikatel zaviní dopravní nehodu a pojišťovna Generali bude tak povinna plnit z povinného ručení, obdrží následně od pojišťovny složenku na doplatek pojistného ve výši až 110% původní sazby. Zároveň se mu zvýší sazba pojistného na následující pojistné období.

Změny se také týkají havarijního pojištění. Potěšeni mohou být majitelé luxusnějších značek jako jsou např. Audi, BMW, Lexus, Mercedes či Alfa Romeo nebo Mini Cooper, u kterých došlo k zajímavému snížení základních sazeb havarijního pojištění. Pojišťovna Generali také nově umožňuje převod bonusu z povinného ručení na havarijní pojištění a to až do výše 20%. Podmínkou ovšem je, aby vozidlo nebylo nikdy dříve havarijně pojištěno a klient také nikdy neměl žádnou škodu z povinného ručení. Oproti dalším 3 pojišťovnám, které umožňují podobný převod, jsou tyto podmínky trochu eliminující.

,,Jsme velice rádi, že můžeme našim návštěvníkům také nabídnout nové akční sazby povinného ručení Generali, které jsou zhruba o 12% nižší. Náš portál tak potvrzuje i nadále svoji strategii nejen největšího porovnání nabídek povinného ručení na trhu, ale také nejnižších cen," komentuje situaci Pavel Ronovský, ředitel a jednatel společnosti Top-Pojištění.cz.