Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kocovina aneb pár tipů, jak zvládnout nechtěného ranního parťáka

Publikováno: 27.12.2019

V průběhu roku na nás ,,číhá" spousta akcí, po kterých mohou nastat trochu krušnější rána... Vánoce, Silvestr, oslavy narozenin, rozlučky se svobodou, třídní srazy... Je ji prostě dost. Den po nich si pak dosyta užíváme třeštící hlavy, jazyku přilepeného na patře a neustávajícího pocitu žízně. Ne vždycky si ale můžeme dopřát ten luxus a zůstat v posteli. Musíme být prostě schopní normálně fungovat. Jak se tedy s tímhle stavem poprat? Máme pro vás pár rad a tipů 😉

kocovina

Spásonosné tekutiny

Než si ráno dopřejete hodně silnou kávu, doplňte pořádně tekutiny. Kofein je totiž z těla odvádí stejně jako alkohol. Pomozte tedy dehydratovanému organismu a dejte si pěkně s citrónovou šťávou.

Pokud máte pocit překyseleného žaludku, napijte se studeného mléka a popř. si udělejte rovnou banánový milkshake. Jestli to váš žaludek zvládne, dejte si pomerančový nebo grepový džus. Obsažená fruktóza totiž napomáhá odbourávání alkoholu.

Na nohy vás může postavit i čaj. Spíš než po černém, ale sáhněte po mátovém a zkusit můžete i zázvorový s medem a citrónem.

Polévka je grunt

A to platí i u kocoviny. Zaručeným vyprošťovákem je pořádně silná česnečka (jen potom nezapomeňte na pořádnou dávku zubní pasty nebo žvýkaček), vývar (kuřecí nebo hovězí, do kterého můžete přidat i vejce), zelňačka či kapustnice anebo zkuste míchaná vajíčka, ta prý vaše tělo zbaví toxinů.

česnečka

Sport

Přinutit se v tomhle náročném stavu k fyzické aktivitě asi nebude jen tak, ale určitě pomůže. Sport je totiž nejlepším receptem na kocovinu. Běžte tedy běhat, plavat a pak si dopřejte třeba saunu. Pokud nezvládnete běh, jděte alespoň na čerstvý vzduch, určitě vám udělá dobře!

Čím ses zkazil, tím se naprav?

Běžná, ale trochu zrádná rada... Na chvíli sice pomůže - srovnáte hladinku v krvi, ale zase naskočíte do kolotoče, ze kterého se chcete dostat. Nejčastěji se tedy v tomto případě postupuje konzumace piva, jednoho! I když raději sáhněte po nealkoholickém anebo po známé Bloody Mary.

Krom uvedených základních rad existuje i spousta individuálních receptů. Každému prostě sedne něco jiného. My vám každopádně přejeme, ať vaše krušné ráno zvládnete co nejlépe! A hlavně - pokud jste měli v plánu řídit auto, ale moc se na to necítíte, využijte raději MHD anebo taxi. Přece jen by bylo v takových chvílích zbytečné riskovat nejen řidičák, ale i zdraví.

Autor: Bára