Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Insolvenční řízení s pojišťovnou Triglav

Publikováno: 16.06.2009

Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s pojišťovnou Triglav. Insolvenční návrh podala firma Westminster Network Limited se sídlem v Londýně. Představitelé pojišťovny toto jednání považují za snahu úmyslně poškodit dobré jméno společnosti a vyvinout nátlak na promptní uhrazení spekulativní pohledávky. Pojišťovna, která v současné době neeviduje žádné závazky po splatnosti, je rozhodnuta se bránit právní cestou.

Předmětem aktuálního sporu jsou nezaplacené provize z pojištění vozidel v roce 2007 ve výši 32,2 milionu korun a v budoucnu splatné provize 16,1 milionu korun. Anglická společnost Westminster Network Limited pohledávku koupila od brněnské firmy B. M. Compact. Dalšími věřiteli Triglavu jsou podle insolvenčního návrhu společnosti Luxury Cars a AMPeng. Městský soud v Brně dále proti dlužníku vede řízení o částku přes 200.000 Kč.

,,Je zde jednoznačně patrná snaha očernit naši společnost v očích veřejnosti. Závazek, který je předmětem sporu, považujeme za neoprávněný a insolvenční návrh za nástroj vydírání. Ve spolupráci s našimi právníky již připravujeme adekvátní kroky," uvedl Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. ,,Předně bych chtěl uklidnit naše klienty a obchodní partnery. Naše společnost pochopitelně žádné finanční problémy nemá, což je patrné i z našich auditovaných výsledků. V současné době neevidujeme jediný závazek po splatnosti," doplnil Baný.

,,Naše společnost Top-Pojištění.cz s.r.o. spolupracuje s Triglav pojišťovnou od listopadu 2005, tedy více než 3,5 roku. Za celou dobu této spolupráce jsme nikdy neměli žádné problémy s finančním vyrovnáním závazků jak vůči našim klientům při pojistných událostech, tak vůči naší společnosti. Pojišťovnu Triglav považujeme za našeho dlouholetého solidního obchodního partnera jako všechny ostatní spolupracující pojišťovny," komentuje situaci Pavel Ronovský, ředitel a jednatel společnosti Top-Pojištění.cz.

TRIGLAV POJIŠŤOVNA, a. s., vznikla v roce 2000 z původní Všeobecné pojišťovny, kdy její akcionář, mateřská společnost Zavarovalnica Triglav ze Slovinska, odkoupil 100 % akcií této společnosti. Triglav pojišťovna je součástí mezinárodního finančního konglomerátu Skupiny Triglav, který tvoří kromě pojišťoven na území střední a jihovýchodní Evropy také zajišťovna (Triglav RE), banka a společnosti zabývající se správou investic. Triglav pojišťovna je jeho součástí vedle dceřiných společností z osmi evropských zemí. Skupinu Triglav spojují tři pilíře - pojišťovnictví, správa majetku a bankovnictví.

V roce 2008 zaznamenala Triglav pojišťovna nárůst předepsaného pojistného oproti roku 2007 ve výši 27 %, a blíží se tak k hranici 1 miliardy korun v předepsaném pojistném. V loňském roce společnost zaregistrovala o 44,5 % nových pojistných smluv více než v roce 2007 a v segmentu pojištění odpovědnosti za provoz motorových vozidel se zařadila mezi tuzemské pojišťovny s největším nárůstem nových klientů.