Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestování na MS 2014 do Brazílie

Publikováno: 10.06.2014

Ve čtvrtek 12. června startuje fotbalové mistrovství světa, které je považováno za největší sportovní událost letošního roku. Jubilejní 20. mistrovství světa se letos koná v jihoamerické Brazílii, avšak bohužel bez účasti české reprezentace. Největší jihoamerický stát očekává zvýšený nápor v oblasti cestovního ruchu, dopravy i bezpečnosti.

Brazilská vláda připravila několik opatření ke zlepšení situace v průběhu mistrovství světa. MZV ČR rovněž doporučuje zaregistrovat se před cestou v systému DROZD, v průběhu pobytu sledovat aktuální situaci v konkrétních oblastech  a mít dostatečné cestovní pojištění.

Víza
Pro cestování do Brazílie, kratší než 90 dní, vízum nepotřebujete. Pro vstup do Brazílie je zapotřebí mít minimálně 10.000 BRL v hotovosti či cestovních šecích. Bezcelně lze dovážet do Brazílie předměty osobní potřeby v množství odpovídajícímu charakteru a délce pobyt. Velmi přísné předpisy jsou pro dovoz a vývoz zvířat nebo rostlin. Ilegální vývozy zvířat a rostlin jsou trestány i vězením na několik let.

Očkování

Vakcína proti žluté zimnici se považuje za nejdůležitější očkování pro cestu do Brazílie. Mezi další doporučené vakcíny patří očkování proti břišnímu tyfu, hepatitidě typu A a B či užívání antimalarik. Místní zdravotnictví je velmi různorodé. Soukromé kliniky jsou na vysoké úrovni, ale některá státní zdravotnická zařízení nejsou přizpůsobena ke složitějším zákrokům. Pokud turista nemá sjednané cestovní pojištění, je bezpodmínečné, aby uhradil veškeré výdaje na ošetření předem. V případě hospitalizace je zapotřebí složit zálohu ve výšce 1.000 - 2.000 dolarů.

Bezpečnost

Samotná bezpečnost ve větších brazilských městech není ideální a vyplatí se dodržovat několik bezpečnostních pravidel:

1.       Domluvte se s přáteli na případné pomoci v nouzi.

2.       Letenky a doklady nechávejte v hotelu, nejlépe v hotelovém trezoru.

3.       Na večerní procházky nenoste vyšší finanční obnos či šperky.

4.       Buďte velmi obezřetní při používání fotoaparátů či videokamer.

5.       Svá zavazadla nenechávejte bez dozoru.

Doprava

Leteckou dopravu zajišťuje většina velkých evropských leteckých společností. Z Prahy prozatím není žádný přímý let do Brazílie, cestující musí vždy přestoupit na některém z evropských letišť.

Důležité informace

Úřední jazyk: portugalština

Finanční měna: real (1BRL = 9,- Kč)

Důležité kontakty

Velvyslanectví Brasília: +5561/32427785, brasilia@embassy.mzv.cz

Záchranka (Pronto-Socorro) 192
Hasiči (Bombeiros) 193
Pořádková policie (Polícia Militar) 190
Federální policie (Polícia Federal) 194
Kriminální policie (Polícia Civil) 197

Autor: David Derka