Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Červená řidičům, povinné ručení levnější už nebude.

Publikováno: 23.11.2012

V roce 2013 se zdražování nevyhne ani povinnému ručení. Důvodem rostoucí ceny se stal konkurenční souboji pojišťoven. Sazby každoročně od roku 2008 skokově klesaly. Zlomový rok 2011 potvrdil, že neustálé zlevňování vedlo ke ztrátovému hospodaření v oboru pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Pojišťovny se začínají bránit a změny v sazbách se promítnou na výši pojistného. Lidé v dnešní době šetří každou korunu a častěji tak vyhledávají internetové srovnávače. Co nás v nejbližší týdnech čeká?

Zvýšení sazeb povinného ručení o několik procentních bodů proběhne téměř u všech tuzemských pojišťoven. Došlo k růstu nákladů na opravu poškozených vozidel a také nárokování hasičských sborů.  ,,Pojišťovny začaly po letech zlevňování a převádění bonusových měsíců sazby povinného ručení zvedat už v červnu tohoto roku a hodlají v tom pokračovat i v příštím roce", uvádí  Tomáš Voharčík ředitel portálu Top-Pojištění.cz. semafor
Kalkulace povinného ručení pro klienty je závislá na dosaženém bonusu kontrolovatelném v databázi České kanceláře pojistitelů. Počítat se bude samozřejmě i s počtem způsobených pojistných událostí, tzv. malusem." Většina pojišťoven cenově znevýhodní klienty, kteří způsobují dopravní nehody. V minulosti se často škodní průběh z pohledu pojišťoven toleroval a nehody promíjely.", dodává Voharčík z Top-Pojištění.cz.

Výběru nejlepší nebo nejlevnější varianty Vám usnadní internetové srovnávače. Umožňují jednoznačně nejrychlejší a nejpohodlnější formu sjednání pojištění. Nejste vystaveni tlaku a vše si můžete v klidu domova rozmyslet, což jistě každý spotřebitel uvítá. Na pobočce pod tlakem nových informací můžete sjednat i to, co nechcete. Myslete ovšem na fakt, že cena není vždy rozhodující. Právě Top-Pojištění.cz Vám jako klientovi nabízí porovnání nabídek pojišťoven, dle Vámi zadaných parametrů, ale i plně vstřícný servis našich poradců, kteří Vám objektivně vysvětlí detaily, výhody a nevýhody Vámi zvolených produktů k Vaší spokojenosti.

Ke sjednání kvalitního povinného ručení za příjemnou cenu nemusíte být odborníkem! ,,Pokud se svěříte do našich rukou, dostane se Vám té nejlepší péče", uzavírá Voharčík.

Autor: Richard Kadlec