Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti - zabouchnutí dveří

Téměř každého z nás už tato nepříjemnost potkala. Zabouchnutí dveří, klíče uvnitř, nebo ještě hůř - zevnitř v zámku, případně rozbitý zámek, to je situace, která je vždy nepříjemná a poměrně finančně náročná. Věděli jste ale, že pojištění domácnosti zabouchnutí dveří často kryje také?

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Co je pojištění domácnosti?

Svůj dům či byt můžete ochránit správně sjednaným pojištěním. Jedná se o pojištění majetku, ideálně v kombinaci pojištění domácnosti a nemovitosti. Pojištění domácnosti se vztahuje pouze na vnitřní vybavení. Obecně se tedy jedná o spotřebiče, nábytek, elektroniku, knihy, ceniny, šperky, ale také oblečení nebo sportovní vybavení.

Součástí pojištění domácnosti jsou také tzv. stavební součásti, mezi které patří třeba podlahové krytiny, malby, tapety, obklady nebo i kuchyňská linka. Většinou je pak možné do pojištění domácnosti zařadit i sklep a půdu.

Pojištění nemovitosti se naopak vztahuje na stavbu jako takovou, tedy na věci nemovité, které jsou pevně spjaty se zemí. Řadíme sem například střechu, stěny, strop, okna, omítku nebo okapy. Obvykle je také možné zahrnout stavby vedlejší, jako je třeba garáž, kůlna, zahradní domek nebo bazén.

Cestování návrat domů

Co si v rámci pojištění domácnosti můžete pojistit?

Rizika, na která lze pojištění domácnosti sjednat, jsou poměrně rozsáhlá. Je tedy na vašem uvážení, co konkrétně potřebujete ve svém pojištění a na co chcete svůj dům či byt pojistit. Obsah a rozsah krytí je stanoven zvoleným produktem, který je definován v pojistné smlouvě nebo pojistných podmínkách.

Nejčastěji se ale jedná o rizika za škody způsobené požárem, výbuchem, úderem blesku, vodou z vodovodního zařízení, vystoupnutím vody z odpadního potrubí, vichřicí a krupobitím, zřícením letadla, povodní nebo záplavou, krádeží vloupáním, loupeží, vandalismem, náhlým sesuvem hornin či laviny, tíhou sněhu, pádem stromů, nárazem vozidla, zemětřesením apod.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Využijte asistenční služby

A jak vám tedy může pomoci vyřešit pojištění domácnosti zabouchnutí dveří? Poměrně jednoduše! Součástí pojištění domácnosti jsou i asistenční služby. Samozřejmě záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny, na co všechno se tato asistence vztahuje. Nicméně právě pomoc zámečníka při zabouchnutí dveří bývá součástí asistenčních služeb zdarma poměrně často.

Asistenční službu máte na telefonu k dispozici 24 hodin denně a mohou vám pomoci nejen jako poradce při řešení nepříjemné situace, ale pomohou i s rychlým odstraněním technické závady, zajistí zámečníka, instalatéra, elektrikáře, ujmou se organizace opravných a odklízecích prací tak, aby se domácnost po pojistné události dostala co nejrychleji do původního stavu.

Pokrytí služeb zámečníka v případě zabouchnutí dveří zdarma v základních asistenčních službách pojištění domácnosti:

Pojišťovna Asistence v případě zabouchnutí dveří Limit
ČPP NE 0
Slavia ANO 2 000 Kč (včetně DPH), max. 2x v průběhu jednoho pojistného období
SV pojišťovna ANO 2 500 Kč
UNIQA ANO 4 000 Kč

Zdroj: smluvní a předsmluvní dokumentace pojišťoven; aktuální k 20. 7. 2023.

Nemáte pojištění domácnosti?

Pokud máte zájem o sjednání pojištění domácnosti, nemusíte chodit na pobočky pojišťoven. Pojištění můžete kalkulovat online a vybrat si tak to, co pro vás bude nejvýhodnější. Pomocí naší online kalkulačky si můžete pojištění srovnat i sjednat.

Nevíte si rady?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s pojištěním poradíme!

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI