Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti pro případ krádeže

Vykradení domácnosti je jedním z nepříjemných rizik, která nás mohou potkat. Bohužel se většinou jedná o ,,totálku", protože zloději většinou seberou i to, co je přibito. Proto je dobré se pro tyto případy chránit - správným pojištěním domácnosti, jejím zabezpečením i dodržováním pár základních pravidel.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Kdy a kde si dát na zloděje největší pozor?

U celoročně obývaných domů a bytů k jejich vykradení dochází nejčastěji v letních měsících. Důvod je prostý - lidé často odjíždí na dovolenou a také častěji větrají přes otevřená okna nebo balkonové dveře. Výjimkou nejsou případy, kdy zloději vykradli dům nebo byt ve chvílích, kdy majitelé spali v ložnici nebo byli na své zahradě.

Pojištění domácnosti proti krádeži

U rekreačních chat riziko krádeže zase logicky hrozí mimo hlavní turistickou sezonu. A co se týče celoročního rizika, větší šanci na vykradení pak zcela jistě mají obyvatelé větších měst než malých obcí, kde se lidé více znají a také si více všímají toho, co se děje u jejich sousedů.

Pokud se podíváme na celorepublikové statistiky, nejvíce se domácnosti vykrádají ve Středočeském kraji a v našem hlavním městě Praze. K bezpečnějším oblastem pak patří například Karlovarský kraj.

Chraňte svůj majetek pojištěním domácnosti

Ruku na srdce, šance na dopadení pachatelů je v těchto případech většinou malá. A ještě méně je pravděpodobné, že byste se se svými odcizenými věcmi někdy setkali. Sjednejte si tedy odpovídající pojištění domácnosti, které vás kromě zlodějů ochrání i v případě rizik živelných pohrom, jako je například vodovodní škoda nebo požár. Samozřejmě je také zapotřebí svou domácnost chránit i například bezpečnostním zámkem, alarmem nebo bezpečnostními fóliemi v oknech. Podívejte se také na naše rady, jak svůj majetek ochránit před zloději, pokud jedete na dovolenou.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Co dělat při vyloupení?

Pokud byste se někdy stali obětí vyloupení, tady máte od Policie ČR návod pro to, co v této situaci dělat.

Návod od Policie ČR:

  • Jestli zjistíte, že byl váš domov vykraden - nevstupujte a ihned volejte 158.
  • S ničím doma nemanipulujte, nic neuklízejte! Je důležité poskytnout možnost pro zajištění odpovídajících důkazů.
  • Po ohledání místa činu a úklidu vše doma zkontrolujte a udělejte soupis odcizených věcí. Ten předáte polici při sepisování protokolu.
  • V ideálním případě dohledejte u odcizených věcí jejich identifikační údaje, výrobní čísla, fotografie. Ty jsou důležité především u předmětů, jako jsou šperky, obrazy a starožitnosti.

,,Trojlístek", který spolehlivě ochrání váš domov

Pokud chcete svůj domov chránit pěkně od A do Z, nezapomeňte si také sjednat pojištění nemovitosti, které se vztahuje na pevné stavební součásti vašeho domova (střechy, stěny, podlahy atd.) a pojištění odpovědnosti - známé pojistky ,,na blbost".

Ta se o vás zase pro změnu postará v případech, kdy byste nechtěně způsobili škodu někomu jinému - na zdraví i majetku. Velmi ji oceníte v případech, kdy například vytopíte souseda nebo vaše dítko v obchodě shodí z regálu nějaké drahé zboží. Pojištění odpovědnosti se totiž vztahuje nejen na vás, ale na všechny členy domácnosti, včetně těch čtyřnohých.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI