Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění - srovnávač

Všichni jistě známe ten pocit nedočkavosti před odjezdem na letní dovolenou. Poslední dny v práci neutíkají a vy toho potřebujete stihnout co nejvíce, abyste mohli odcestovat s čistou hlavou. Pokud se jedná o dovolenou v zahraničí, je nutné ale také myslet na věci, které jsou s cestou na dovolenou spojeny. Je třeba si zajistit dostatek hotovosti v měně dané země, zjistit, zda zde neplatí nějaké zvláštní předpisy, jaké doklady je nutné pro cestu mít a v neposlední řadě je třeba si sjednat kvalitní cestovní pojištění. V případě, že je pro vás hledání optimálního cestovního pojištění zbytečnou komplikací a zdržením, využijte pro porovnání nabídek a sjednání cestovního pojištění srovnávač. Že jste tento způsob sjednání pojištění nikdy nevyužili a nevíte co očekávat? Tak právě pro vás jsme sepsali tento článek, ve kterém se dozvíte vše, co o srovnávači cestovního pojištění nevíte.

Cestovní pojištění porovnání

Už dávno není nutné pro sjednání cestovního pojištění obcházet všechny pojišťovny českého trhu k tomu, abyste zjistili, kde pro vás bude nabídka nejvhodnější. Stačí si vzít k ruce počítač nebo chytrý mobilní telefon a do vyhledávače zadat Top-Pojištění.cz. Na našich webových stránkách si pak stačí vybrat sekci cestovního pojištění a spustit kalkulaci, jinak řečeno srovnávač cestovního pojištění. Pro základní kalkulaci stačí zadat údaje o termínu cesty, cíli cesty, věku cestujících a vybrat si požadovaný obsah cestovního pojištění. V následujícím kroku už uvidíte srovnávač cestovního pojištění.


Top-Pojištění.cz je aktuálně největším online prodejcem cestovního pojištění. Ve srovnávači cestovního pojištění je k dispozici až 12 nabídek pojišťoven, jenž jsou zobrazovány na základě zadaných parametrů. záleží na tom, jaké parametry jsou do kalkulace zadány. Pokud si například zvolíte připojištění extrémních sportů, uvidíte ve srovnávači cestovního pojištění pouze ty pojišťovny, u kterých je možné tento druh sportů pojistit. Vždy je ale z čeho vybírat. Přehledné srovnání máte k dispozici v podobě grafu, kde každý modrý sloupec představuje nabídku jedné z pojišťoven. Uvnitř sloupce vidíte cenu, která je uvedena za všechny zadané osoby a za celý termín cesty. Pod sloupcem každé pojišťovny pak naleznete tlačítko ,,Popis", kde jsou uvedeny veškeré informace o produktech dané pojišťovny, limitech krytí, rozřazení sportů do jednotlivých kategorií rizikovosti a také odkaz na pojistné podmínky. Tlačítko ,,Zobrazit detaily" vám pomůže porovnat parametry daných produktů přehledně vedle sebe. Můžete tak srovnat limity krytí i na jednotlivá připojištění.

Jak správně vybrat cestovní pojištění

Při výběru cestovního pojištění je třeba zohlednit to, kam vaše cesta směřuje a čeho se týká. Pokud tedy jedete pouze za turistikou po městských památkách Evropy, není třeba volit produkt s nejvyššími limity krytí nebo připojišťovat rizikové či extrémní sporty. Léčebné výlohy a asistenční služby jsou vždy v základní nabídce a připojistit si pak na cestu můžete třeba svá zavazadla nebo odpovědnost za způsobené škody, které neúmyslně způsobíte třetím osobám na jejich majetku či zdraví. Pokud ale jedete do zahraničí za sportem, doporučujeme sjednat pojištění s vyššími limity krytí a rozhodně si nezapomenout prověřit, do jaké kategorie vámi provozovaná sportovní aktivita spadá a dle toho se řádně pojistit. Směrodatná pro výběr pojištění je také cílová destinace. Pokud se jedná o cestu v rámci Evropy, nemusí být zvolené limity v takové výši, jako například při cestách do zámoří. Důvod je prostý, případná repatriace je totiž ze zámoří velmi finančně náročná, stejně tak tamější zdravotní péče je oproti zdravotní péči v České republice podstatně dražší.

Sjednání pojištění online

Pokud již máte vybranou pojišťovnu a produkt, stačí pojištění jen sjednat. Sjednání vám zabere několik minut. Stačí z přehledu pojišťoven pokračovat přes tlačítko ,,Koupit" pod sloupcem vámi zvolené pojišťovny dále v objednávce. Vyplníte údaje o pojistníkovi a dalších pojištěných osobách, zvolíte, zda chcete zaplatit ihned online kartou nebo později příkazem k úhradě a máte hotovo. Po sjednání pojištění vám veškeré dokumenty přijdou do emailu, stačí si jen vytisknout asistenční kartičky a můžete bez starostí vycestovat. Pojištění vzniká úhradou pojistného, nikoliv podpisem smlouvy.