Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Šumavu

Rozhodli jste se pro poznávání krás naší domoviny, cílem letošní dovolené je jihozápad republiky, a tak hledáte vhodné cestovní pojištění na Šumavu? Ptáte se, proč sjednat cestovní pojištění, když zůstáváte na území České republiky? Pro lepší orientaci v této problematice pro vás máme pár zajímavých tipů a rad.

Cestovní pojištění české hory

Proč sjednávat cestovní pojištění do ČR?

Při cestách do zahraničí je sjednání cestovního pojištění u klientů běžnou praxí. U cest, které jsou plánovány na území naší republiky už to ale tak běžné není. A přesto se sjednání cestovního pojištění do ČR vyplatí a není vhodné jej opomíjet.


Samozřejmě, ošetření a lékařská péče je vám na území České republiky hrazena z vašeho zdravotního pojištění. V rámci cestovního pojištění do České republiky se sjednává pojištění, které se vztahuje na úraz, zavazadla a odpovědnost. Úrazové pojištění poskytne odškodnění v případě úrazu s trvalými následky nebo smrti. U většiny produktů vzniká při pojistné události nárok na denní odškodné v případě hospitalizace. Pojištění zavazadel se může hodit například při cestách za sportem jako ochrana vašeho vybavení před krádeží či poničením. Zde ale věnujte pozornost pojistným podmínkám, které jsou velmi specifické a výluky jsou poměrně rozsáhlé. Pojištění odpovědnosti kryje škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. Jeho sjednání uvítáte především při cestách s dětmi. Přeci jen, uhlídat je na dovolené tak, aby k žádné kolizi nedošlo, bývá často nadlidským úkolem. Pokud objednáváte a hradíte dovolenou dopředu, zvažte i sjednání připojištění storna cesty. V případě, že pak nebudete moci například z důvodu nemoci vycestovat, nepřijdete o všechny vynaložené prostředky. Storno poplatky stanovené na základě zrušení cesty vám budou pokryty ze strany pojišťovny v rámci připojištění storna cesty.

Šumava - ráj pro turisty

Šumava díky své krásné přírodě, horám a mnoha stezkám pro pěší i cykloturisty, láká návštěvníky celoročně. V létě si určitě na svou dovolenou nezapomeňte kvalitní turistickou obuv a mapu zdejších turistických stezek. Ve svých toulkách přírodou určitě nesmíte zapomenout navštívit Boubín. Vzpomínáte, už jako malým dětem nám ve škole tloukli do hlavy, že na Šumavě se nachází jediný prales v České republice, Boubínský prales. A od té doby se nic nezměnilo. Tento krásný úsek naší přírody, člověkem nedotčený, za návštěvu jistě stojí. Jelikož se ale pohybujete v chráněné krajinné oblasti, nezapomeňte se pohybovat na vyznačených stezkách. Pokud raději než pěšky šlápnete do pedálů a vyrazíte za poznáním na kole, pak pro vás může být ideálním výlet na Černé jezero. Startovacím místem pro vás může být město Železná ruda, odkud okruhem přes Černé jezero, největší na Šumavě, našlapete necelých 30 km. V zimě Šumava láká velkým počtem kvalitních skiareálů, a tak se můžete těšit na perfektní lyžovačku. Pokud preferujete běžky, pak určitě zklamaní nebudete. V zimě je zde běžkařských stezek nespočet a ve spojení s krásnou místní přírodou bude vaše dovolená parádním aktivním odpočinkem. Nezapomeňte ale na pořádné vybavení. Na Šumavě, na stanici jezerní slať u jihočeské Kvildy každoročně padají republikové teplotní rekordy. Jedná se o jedno z nejchladnějších míst České republiky.

Cestovní pojištění na Šumavu za pár minut

Ať už jedete na sportovní dovolenou nebo jen relaxovat na wellness, myslete na sjednání kvalitního cestovního pojištění na Šumavu. Pojištění si můžete sjednat jednoduše, rychle a online. Nemusíte přitom ani zouvat bačkory, natož opouštět pohodlí vašeho obývacího pokoje. Na webovém portále www.top-pojisteni.cz zvolíte kalkulaci cestovního pojištění a jako cíl cesty vyberete Českou republiku. Do kalkulace se automaticky promítne pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti. Pokud vyrážíte za sportem, nezapomeňte to do kalkulace zohlednit. Zvolit můžete sporty rekreační, které jsou součástí základního balíčku, zimní nebo rizikové. Popis sportů a jejich zařazení do jednotlivých kategorií naleznete pod tlačítkem Popis ve sloupci každé pojišťovny zobrazené v porovnání. Pak už jen stačí vybrat vhodnou nabídku cestovního pojištění na Šumavu a prostřednictvím tlačítka Koupit objednávku dokončit zadáním údajů o pojištěných osobách. Na konci objednávky lze pojištění rovnou uhradit kartou online. Pokud ji kartu nemáte zrovna po ruce, zvolte úhradu bankovním příkazem. Celá akce vám skutečně nezabere více než pár minut. Veškeré dokumenty obdržíte po sjednání pojištění na zadanou e-mailovou adresu.

Pokud vám nebude cokoliv v průběhu sjednávání jasné, neváhejte využít služby našeho zákaznického centra, jsme tu pro vás každý den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ