Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Mallorku

Situace ve světě se bohužel den ode dne zhoršuje a s tím jsou spojeny i změny na mapě oblíbených destinací pro letní dovolenou. Pomyslnému žebříčku oblíbených dovolenkových destinací už dávno nedominuje Egypt či Tunisko. Ve vedení jsou aktuálně relativně bezpečné evropské destinace. Stále oblíbenějším cílem turistů se stává například Španělsko včetně ostrovů, které ke Španělsku náleží. Jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů je rozhodně Mallorca. Pokud si nejste jisti, zda je tento krásný ostrov vhodnou cílovou destinací pro vaši letní dovolenou, pokračujte ve čtení tohoto článku. Pokusíme se vám přiblížit místa, která při návštěvě Mallorky opomenout rozhodně nesmíte.

Cestovní pojištění na Krétu

Ostrov Mallorca je součástí Španělského království a je největším ostrovem jak Španělska, tak Baleárských ostrovů. Leží v západní části Středozemního moře a jeho rozloha je něco málo přes 3 500 km2. Nejbližšími sousedními ostrovy je neméně známá Ibiza a Menorca. Mallorca je také často nazývána neoficiálním Majorca.

Co nevynechat při návštěvě Mallorcy

Mallorca je ostrovem, jehož krásou je každý turista doslova očarován. V hlavním městě najdete historické památky, při cestování po ostrově pak vyhlášené pláže, jeskynní jezera a vynechat určitě nemůžete ani ostrov Isla de Cabrera s panenskou přírodou. Palma de Mallorca je městem plným kontrastů, kde staré památky střídají nové budovy a téměř všechny ulice jsou lemovány mohutnými palmami. Přímo v centru města se nachází velkolepá gotická katedrála, která pochází ze 14.století. Ve městě nechybí dlážděné uličky s obchůdky nabí

zející vše možné, trhy, krásné kavárny a restaurace s místními specialitami. Příjemnou procházkou pro vás bude jistě nádherný park Parc de la Mar, který se nachází před výše zmiňovanou katedrálou. Stejně jako ve většině Středozemských destinací zde naleznete mnoho trhů s různorodými druhy zboží. Oběd či večeři si pak vychutnáte v ulici Calle Apuntadores, která je vyhlášena svými bary, kavárnami a výbornými restauracemi.

Pokud preferujete výlety za přírodními krásami, určitě si nesmíte nechat ujít návštěvu jeskyní, kterých je na ostrově poměrně mnoho. Nejkrásnější a nejzajímavější jsou Dračí jeskyně. Po jeskynním jezeře se můžete projet na lodičkách. Při návštěvě severní části ostrova pak doporučujeme navštívit poloostrov Formentor. Zdejší procházka vás dovede až k vyhlídce, kde se můžete kochat úchvatnými pohledy na útesy a tyrkysově modré moře. Nedaleko odsud leží i Bahía de Pollença, kde se nachází nejvyhlášenější pláže ostrova se sněhově bílým pískem a průzračným mořem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění na Mallorku

Ostrov Mallorca je součástí Španělského království, cestovat sem můžete pouze s občanským průkazem. Stejně jako ve zbytku Evropské unie, zde můžete k ošetření uplatňovat Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Ten ale není náhradou cestovního pojištění na Mallorku. Tento průkaz vám nepokryje zdravotní péči poskytovanou soukromými subjekty a ani ve státních zařízeních nezaručuje bezplatnou zdravotní péči. Systémy zdravotnictví se v jednotlivých státech EU liší, a tak ošetření, které je v ČR běžně zdarma, nemusí být bezplatně poskytováno i v ostatních zemí. V rámci Evropského zdravotního pojištění nejsou také pokryty případné náklady na repatriaci zpět do České republiky, ztracená zavazadla, odpovědnost apod. Proto je více než na místě si sjednat kvalitní cestovní pojištění, které vám v případě problémů vše důležité pokryje a vy nebudete muset nic navíc hradit ze svých prostředků.

Při výběru cestovního pojištění na Mallorcu je podstatné zvážit, za jakým účelem na ostrov cestujete. Pokud cestujete v rámci zájezdu do předem vybraného hotelu v rámci služeb All Inclusive skutečně za týdenním odpočinkem na pláži, není nutné volit cestovní pojištění v takovém rozsahu, jako například v případě, že se zde hodláte věnovat rizikovým či extrémním sportům a cestovat po ostrově tzv. na vlastní pěst. Pro případ odpočinkové rodinné dovolené je důležité vybrat produkt, který má odpovídající limity pojistného krytí, a to především na léčebné výlohy. V těchto případech doporučujeme volit limit v minimální výši 3 mil. Kč. Samozřejmě čím vyšší limit pojistného krytí zvolíte, tím lepší a větší jistota vás čeká. Pokud jedete na Mallorcu za sportem, ověřte si, že při výběru pojišťovny znáte rizikovost zvolené sportovní aktivity a víte, do jaké náročnosti sportovní aktivitu zařadit.

Jak správně sjednat cestovní pojištění na Mallorcu

Sjednání cestovního pojištění na Mallorku je jednoduché. Vše vyřídíte online z pohodlí svého domova. Stačí si na webových stránkách společnosti Top-Pojištění.cz zvolit kalkulaci cestovního pojištění a můžete se pustit do sjednání. Pro základní kalkulaci je třeba znát jen termín cesty, cílovou destinaci, věk nebo datum narození pojišťovaných osob a požadovaná připojištění. V dalším kroku vyberete z nabídek až 12 pojišťoven takový produkt, který nejvíce odpovídá Vašim představám a požadavkům. V objednávce pokračujete přes tlačítko ,,Koupit". Na konci kalkulace můžete pojištění rovnou uhradit online platební kartou. Po sjednání pojištění obdržíte dokumenty včetně smlouvy a asistenčních kartiček na email. Asistenční kartičky stačí vytisknout a na dovolené, pokud možno, nosit stále u sebe. Naleznete zde kontakt na asistenční linku vybrané pojišťovny, která je vám nepřetržitě k dispozici. Pokud vám nebude při sjednání cestovního pojištění cokoli jasné, neváhejte se obrátit na naše zákaznické centrum. Jsme vám k dispozici každý den a rádi vám s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ