Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění eurovíkend

Sedíte u počítače a vyhledáváte cestovní pojištění na eurovíkend? Na poslední chvíli se vám podařilo sehnat výhodné letenky na prodloužený víkend v některém z evropských měst, ubytování jste již také zarezervovali a tak zbývá už jen pojištění na cestu. Jaké ale vybrat? To se dozvíte v následujícím článku.

Proč sjednávat cestovní pojištění?

Možná si říkáte, že když se jedná pouze o pár dní za hranicemi ČR a ještě zůstanete v Evropě, není potřeba si pojištění sjednávat. Opak je ale pravdou. Teď vám možná blesklo hlavou, že přeci máte v rámci Evropské unie platné vaše zdravotní pojištění. Ano, samozřejmě, to skutečně máte, ale víte, na co se vám vaše pojištění vztahuje a co vám už naopak nepokryje? Evropský zdravotní průkaz vám garantuje zdravotní péči v rámci EU a některých států Evropského hospodářského prostoru. Jedná se však o nezbytné ošetření poskytované státními zařízeními, v rámci těch soukromých je ošetření pokryto pouze do limitu v rámci rozsahu stejné péče jako v ČR.


Ze zdravotního pojištění nemáte pokrytou ani případnou spoluúčast, která je běžná v rámci mnoha evropských států a v neposlední řadě se vaše pojištění také nevztahuje na případnou repatriaci zpět do ČR. Všechno zde zmíněné vám ale pokryje komerční cestovní pojištění a to navíc s nonstop asistenční službou, kterou budete mít k dispozici. Proto se sjednání cestovního pojištění rozhodně vyplatí.

Jak vybrat cestovní pojištění?

Podle čeho ale vybírat to vhodné pojištění na cesty u právě pro vás? Na co se zaměřit a na co si dát pozor? V první řadě je potřeba si uvědomit, co všechno máte v plánu v zahraničí podnikat. Pokud se skutečně jedná o eurovíkend, kdy hlavní náplní bude turistika po památkách daného města, pak není třeba sjednávat nějaká speciální připojištění a stačí vybrat produkt s odpovídajícími limity krytí na léčebné výlohy.

Pro cesty v rámci EU doporučujeme volit limit krytí na léčebné výlohy minimálně 3 mil. Kč. Hodit se vám také může třeba pojištění odpovědnosti, které by vám pokrylo škodu třetí osobě v případě, že se vám například podaří poničit něco z hotelového vybavení nebo při vybírání suvenýrů omylem zavadíte o vystavené zboží a něco se rozbije.

Pokud jedete na víkend za sportem, pak je třeba se informovat o tom, o jakou kategorii sportu se jedná. Každá pojišťovna má sporty rozřazené do jednotlivých skupin bohužel trochu jinak a tak až vyberete pojišťovnu, nezapomeňte si v pojistných podmínkách ověřit, kam vaši sportovní aktivitu v rámci cestovního pojištění řadí. Může se jednat o sport rekreační, který je v pojištění zahrnut automaticky a zdarma, ale také o sport rizikový, extrémní anebo dokonce nepojistitelný. Při cestách do zahraničí za sportem doporučujeme zvolit i vyšší limit krytí na léčebné výlohy a to ve výši min. 5 mil. Kč a do smlouvy zahrnout i připojištění úrazu anebo zavazadel, pokud chcete pojistit i něco ze sportovního vybavení. Zde si ale opět raději v pojistných podmínkách ověřte, zda se vámi vybraný produkt připojištění zavazadel na sportovní vybavení vztahuje a do jakého limitu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak sjednat cestovní pojištění

Vraťme se tedy zpátky k procesu sjednání. Po tom, co jste do vyhledávače zadali ,,cestovní pojištění na eurovíkend", vyskákalo na vás nespočet odkazů s možností kalkulace a sjednání cestovního pojištění online.

Pokud ale chcete mít možnost výběru ze nejširší nabídky pojišťoven a jejich produktů, získat výhodnější cenu a třeba sjednat produkt, který je vytvořen přesně na míru podle nejčastějších požadavků klientů, obraťte se na Top-Pojištění.cz. Na jejich webových stránkách stačí zvolit Kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní parametry cesty a pojištěných osob a během chvilky máte před sebou srovnání nabídek od většiny pojišťoven an trhu a jejich produktů, stačí si jen vybrat. Poté pokračujete přes tlačítko Koupit ve sloupci vámi vybrané pojišťovny dále v objednávce, kde vyplníte podrobnější údaje o jednotlivých pojištěných osobách.

Pokud chcete mít pojištění platné okamžitě, můžete rovnou s potvrzením objednávky provést platbu online prostřednictvím platební karty. Samozřejmě můžete zvolit i jiné platební metody, veškeré podklady pro platbu obdržíte během několika minut v zaslaném e-mailu, jehož součástí je i smlouva a asistenční kartičky. Kartičky si, pokud máte možnost, vytiskněte a na dovolené noste stále u sebe.

Nevíte si rady?

Nevíte si rady a potřebujete s pojištěním pomoci? Potřebujete poradit s výběrem produktu anebo si jen tak moc dobře nerozumíte s počítačem a ocenili byste telefonické sjednání? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Stačí nás kontaktovat telefonicky na 222 100 200, e-mailem na info@top-pojisteni.cz nebo na online chatu, rádi vám s čímkoliv pomůžeme. Jsme vám k dispozici každý den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ