Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Ruska

Cestovní pojištění je neocenitelným pomocníkem, zejména pokud cestujete do Ruska. V žádném případě byste tuto skutečnost neměli podcenit. Pokud si před odjezdem sjednáte kvalitní cestovní pojištění, může pro vás být každá nečekaná zdravotní či jiná komplikace mnohem snazší. Vyhnete se tak vysokým nákladům za zdravotní péči v zahraničí, která vás může nečekaně finančně překvapit.

Cestovní pojištění do Ruska

Tím nejvyhledávanějším městem na celém území Ruska je samozřejmě Moskva, a to hlavně pro množství svých pravoslavných chrámů a katedrál. V největším státě na světe je samozřejmě možné navštívit i jiná neméně zajímavá místa. Mimo Moskvy totiž turisty láká i Petrohrad, Pskov nebo Novgorod. K dalším významným místům patří železniční dopravní tepna transsibiřská magistrála, největší ruský přístav Vladivostok, nejhlubší jezero světa Bajkal na Sibiři a poloostrov Kamčatka.

Než odcestujete...

Před plánovanou cestou je třeba vyřídit formality, zejména cestovní pas, vízum a správné cestovní pojištění. Do Ruska je nutné mít cestovní pas s platností nejméně šest měsíců od návratu. Ke vstupu budete rovněž potřebovat zmíněné vízum, které je možné si vyřídit na ruské ambasádě v Praze, a to za poplatek cca 2.000 Kč. K žádosti o vízum je nutné doložit již sjednané a platné cestovní pojištění.

Cestovní pojištění do Ruska

Cestovní pojištění do Ruska není drahou záležitostí, pár dní vás přijde skutečně na pár korun. To nejzákladnější cestovní pojištění pokryje veškeré náklady spojené s léčebnými výlohami, tedy lékařská ošetření, náklady na léky, hospitalizaci, nutné transfery, repatriaci a převoz tělesných ostatků zpět do České republiky. Výše pojistných limitů není pevně dána a produkty pojišťoven se nabídkou liší. Top-Pojištění.cz vám v rámci sjednání cestovního pojištění nabízí dokonce možnost neomezeného limitu léčebných výloh. V základu cestovního pojištění je také zahrnuta asistenční služba vybrané pojišťovny, která je Vám k dispozici 24 hodin denně, v českém jazyce. Na lince asistenční služby jsou Vám operátoři schopni poskytnout pomoc či radu vždy, když ji budete potřebovat.

Pokud uznáte za vhodné cestovní pojištění rozšířit o další připojištění, pak mezi nejčastěji využívaná patří:

  • úrazové připojištění
  • připojištění zavazadel
  • připojištění odpovědnosti
  • pojištění storno cesty

Důležitou informací ke sjednání cestovní pojištění do Ruska je rozdělení země na dvě částí - evropskou a asijskou část Ruska. Evropská část Ruska (východní hranice je určena poledníkem 60° východní délky). Pokud jste na cestovní pojištění do Ruska přece jen zapomněli, nezoufejte.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY