Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Topoušek sponzoruje budoucí hvězdu plavání Nikolaje Tótha

Publikováno: 11.05.2018

Něco o Nikolajovi – pěkné čtení

Nikolaj má 21 let, pochází z Levic na Slovensku, kde začal jako 3letý plavat. Když měl 10 let, rodina se stěhovala do Piešťan, kde trénoval s Darinou Moravcovou, která matkou naší nejúspěšnější slovenské plavkyně, medailistky z Olympijských her v Aténách, Mistrovství Světa a Evropy – Martiny Moravcové. V 15 letech se Nikolaj kvalifikoval na Evropské olympijské hry mládeže, které se konaly v Tureckém Trabzonu, přesněji na disciplínu 1500 metrů ve volném způsobu (a aktuálně to pro něj ale není vyhledáváná disciplína). Následovaly úspěchy jako Mistr ČR v dálkovém plavání, juniorský mistr, vicemistr SR v kategorii dospělých. Doma v Piešťanech plaval do jeho 17 let, kdy odešel do Bratislavy, a kde trénoval s olympionikem Richardem Nagym a dalšími plavci, kteří se probojovali na podobné šampionáty. Nikolaj studoval v Piešťanech na gymnáziu Pierre de Coubertin, takže musel do školy 1 – 2x týdně dojíždět cca 70km a přitom ještě trénoval děti v klubu J & T Sport Team. Před pár měsíci přijel do Prahy. Studoval cestovní ruch v Bratislavě, ale kvůli životě v Praze studium přerušil v 3. ročníku.

#NikovaTopCesta

Kam se chystá na závody?

Momentálně je to Velká cena Pardubic 25-27.5.2018, pro české plavce jsou to kvalifikační závody na vrcholné akce. Pro Nikolaje dobrá možnost využít toho, že budou rychlí a co nejvíce se s nimi může závodit a ideálně je předběhnout. V Pardubicích budou plavci z Čech, ale i ze zahraničí. Těší se, že to budou nabité 3 dny závodění, jako vždy, ráno budou lehké rozplavby a odpoledne finále na plný výkon. V Bratislavě Mistrovství České Republiky, tam to už bude doufá na plný výkon a podaří se zaplavat nejlepší čas sezóny, jasné, že potěší i nějaký titul Mistra republiky, když bude mít štěstí :-). Následuje Mistrovství SR v Bratislavě 22.-24.6.2018 a následně vrchol sezony Mistrovství Evropy Glasgow, pokud splní kvalifikační limit. Termín konání je 2.-12. srpna 2018.

V lednu 2018 trénoval v USA

Amerika byla jedna velká paráda, jak říká. Pro něj to byl obrovský skok, tam už jen být. Tréninky byly těžké: 3 hodinové ráno, 2 hodinový odpoledne. Denně „zdolal“ od 15-19,5 km. To je opravdu hodně a byly to těžké a dlouhé série. Přineslo to obrovskou kilometráž, psychickou pohodu a zejména to, že si začal věřit v tom, že na potřebné limity dosáhne. Zlepšil se zejména v tréninku, více přemýšlí…nad tím, co plave nebo, jak plave. Snaží se odplavat celý tréning v kvalitní technice, a přitom stupňovat tempo tréninku. Samozřejmě, snaží se „jet“ naplno. Věří, že se zlepšuje každý den a uvidíme jako se mu podaří zaplavat na závodech v Pardubicích a v Bratislavě.

Jak se chystá nebo co dělá pro přípravu, co dělat smí nebo nesmí, co jí a další?

Příprava je dlouhá. Není to pouze od 1.1. po 1.8.2018 v Glasgow, kam směřuje. Jde i o sezónu předtím a vše co se událo. Řeší se, zda nastal nějaký úraz a něco podobného, zda byl, či nebyl nějaký výpadek v tréninku nebo nějaká nemoc. U Nikolaje nic takového naštěstí nebylo. Snaží se trénovat nejvíce jak to zvládá, a aktuálně má trénink téměř každý den, a to 6 dnů v týdnu, kdy má dva ranní tréninky, mezi nimi posilovnu, strečink a různá cvičení, která už ví, že mu pomáhají a ocenění je ve vodě při plavání. Samozřejmě, že pokud chce něčeho docílit a má nějaký cíl, nemůže chodit ven, kdy chce nebo za zábavou. Nemůže ani dělat jiné sporty, neměl by na ně čas. Důležitá je strava stejně jako jeho sebekázeň. Ale věří, že to nakonec přinese kýžené ovoce a tím je splnění limitů na závody a úspěchy na závodech samotných. Budeme mu držet palce!

Sledujte cestu Nikolaje na stupně vítězů i vy na Facebook a Instagram pod # hastagy

@toppojisteni.cz

#TOPpojisteni

#Topousek

#cestujSnami

#pojisteni

#inspirace

#podporujemeNikolaje

@nikolajtoth

#NikolajVyhraje

#NikovaTopCesta

#glasgow2018

#ecg2018

 

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz