Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rubrika o pojištění na radiu Kiss Publikum

Publikováno: 05.09.2012

 

Poslechněte si Top-Pojištění.cz na radiu Kiss Publikum. Už tento víkend se můžete tešit na speciální rubriku o pojištění. V sobotu od 11:00 nebo v neděli od 18:00, se dozvíte informace o pojištění. Jak se správně pojistit, na co si dát pozor nebo kde se dá ušetřit. Průvodcem v problematice pojištění se stane společnost Top-Pojištění.cz. Kiss Radio

Malá ukázka z pořadu:

Co je povinné ručení?

Povinné ručení je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, česky řečeno, pojištění pro případ, kdy někoho nabouráte, škodu hradí za Vás pojišťovna. Musím ale upozornit, že pojištění slouží ke krytí škod, které jste způsobili vy někomu jinému, neslouží k úhradě škody na Vašem vozidle. K tomu slouží havarijní pojištění.

Co má klient zvážit před uzavřením povinného ručení?

Klient se nejprve potřebuje zamyslet nad tím, jakým způsobem bude vozidlo používat. Zda občas nebo pravidelně. Podle toho by měl volit limit tzv. pojistného plnění. Zjednodušeně řečeno je to částka, kterou za klienta pojišťovna zaplatí v případě, že způsobí nehodu.

Zákonem je stanovena minimální výše na 35 mil. za škodu způsobenou na zdraví a 35 mil. za škodu způsobenou na majetku. Zkráceně limity 35/35. Ne vždy jsou však tyto limity dostačující. Když si uvědomíte, že např. do limitu 35 miliónů se započítávají nejen náklady na léčení, ale i ušlý zisk, je na zvážení, zda nevyužít vyšších limitů, které pojišťovny nabízí.

Nejčastěji se jedná o limity ve výši 50/50, 70/70 nebo 100/100 milionů za škodu na zdraví a na majetku. Pravidelní uživatelé svých vozidel se pak nemusí obávat, že by museli doplácet škodu ze svojí kapsy, která může činit i několik milionů korun.

Jak je to s možnostmi dodatečných připojištění, jako je pojištění čelního skla?

Je na jednotlivých pojišťovnách, které dodatečné produkty k povinnému ručení nabízí. Skoro všechny nabízí připojištění čelního skla a rozšířené asistenční služby, dále také úrazové pojištění řidiče, pojištění zavazadel či střet se zvěří. Záleží pak na tom, jakou variantu povinného ručení si klient navolí. Některé doplňkové produkty jsou již obsaženy v základním balíčku, proto bývá cena pojištění vyšší.

Někdy pojišťovna volí opačnou strategii, poskytne pouze základní pojištění a vše se řeší formou doplatku. Navíc se jednotlivé doplňkové produkty dají zvolit v různých limitech, takže pro jednoduchost opět doporučuji stránky top-pojištění.cz.

Autor: Richard Kadlec