Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Direct pojišťovnaDirect - Profil spolecnosti

 • Obchodní jméno: Direct pojišťovna, a.s.
 • Sídlo: Nové sady 996/25, 602 00 Brno, Česká republika
 • Zapsána v Obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně, oddíl B, vložka 3365
 • IČ: 25073958
 • Klientské centrum: +420 221 221 221 (Po-Pa 8:00 -17:00)
 • Asistenční služba:  +420 291 291 291
 • E-mail: info@direct.cz
 • Internet: www.direct.cz
 • Od 15. června 2015 se Triglav pojišťovna mění na Direct pojišťovnu.

Direct představuje pojišťovnu, která vznikla a vyvíjí se, protože jsme přesvědčeni, že věci v pojišťovnictví mohou fungovat i lépe. Protože věříme, že to jde i jinak.

Direct je pojišťovnou pro lidi v tom nejlepším slova smyslu: nebudeme na vás mluvit složitým jazykem a schovávat se za skryté háčky, hvězdičky a nenápadné poznámky malým písmem. U nás se můžete spolehnout, že vždy budeme hledat a nabízet jednoduchá a spolehlivá řešení tak, abychom dostáli tomu, proč tady jsme - pomohli v situaci, když se stane ,,průšvih".

Používáme při tom zdravý rozum, protože tak nám to dává smysl. Při všem, co děláme, věříme, že i pojišťovna může být lidská a přátelská. Kdykoliv se na ni obrátíte nebo ona komunikuje s vámi.

My v Directu důvěřujeme svým instinktům a těší nás, když budete s námi. S pojišťovnou, která ve 21. století neprofituje z minulosti, ale žije přítomností a vyhlíží optimisticky do budoucnosti.

S DIRECTem, jeho produkty a službami se můžete setkat na pobočkách, na internetu, na telefonní lince nebo v nabídce našich partnerů – makléřských společností. Prostě právě tam, kde vám to nejvíc vyhovuje. Vždy vás rádi uvidíme a uslyšíme.

Triglav pojišťovna a.s.

Triglav pojišťovna, a. s. je mladá, dynamicky se rozvíjející pojišťovna, která vznikla v roce 2000 z původní Všeobecné pojišťovny. Jediným akcionářem je největší slovinská pojišťovna ZAVAROVALNICA Triglav s předepsaným pojistným 752 mil EUR dosahuje 37,27% celkového pojistného trhu. Pojišťovací činnost provozuje již od roku 1900 a vlastní 100 % akcií této společnosti. Se změnou vlastníka se mění jméno i sídlo společnosti, která se nově představuje jako Triglav pojišťovna a přesouvá se z Prahy do Brna, kde sídlí dodnes.

Triglav pojišťovna dnes působí na celém území České republiky. Vedle generálního ředitelství v Brně jsou vybudovány oblastní agentury v Praze, Českých Budějovicích, Ostravě, Olomouci Pardubicích, Plzni a Liberci.

Pojišťovna patří ke středně velkým subjektům na neživotním pojistném trhu v ČR.
To znamená větší flexibilitu směrem ke klientům i ke všem obchodním partnerům.
V roce 2008 dosáhla na českém neživotním pojistném trhu 0,9 procentní podíl. Z hlediska předepsaného pojistného se mezi neživotními pojišťovnami umístila na desáté příčce.

Rozvojový plán na příští léta však předpokládá do roku 2010 dosažení 1,5 procentního podílu na zmíněném neživotním pojistném trhu.
To znamená také uvedení nových a inovovaných produktů na trh. Již během prvního čtvrtletí 2008 nabízí pojišťovna klientům občanské pojištění majetku, v polovině roku pak úrazové a cestovní pojištění. Na podzim obohatí nabídku pojištění profesní odpovědnosti.

V roce 2006 vzniká spojením mateřské společnosti ZAVAROVALNICA Triglav a všech dceřiných společností mezinárodní finanční konglomerát SKUPINA TRIGLAV, který tvoří kromě pojišťoven na území střední a jihovýchodní Evropy také zajišťovna (Triglav RE), banka a společnosti zabývající se správou investic. V roce 2008 předepsal hrubé pojistné ve výši 1,022 mld. EUR a s 15% tržním podílem je současně největší pojišťovací skupinou v oblasti jihovýchodní Evropy.

Triglav pojišťovna je jeho součástí vedle ostatních dceřiných společností z osmi evropských zemí. V praxi to znamená silné kapitálové i produktové zázemí, které společnost potřebuje pro své obchodní aktivity. Skupinu Triglav spojují tři pilíře - pojišťovnictví, správa majetku a bankovnictví.

Produkty pojišťovny Direct

 • povinné ručení
 • havarijní pojištění
 • pojištění domácnosti
 • cestovní pojištění