841 41 41 41

ERGO cestovní pojištění

Pojištění lze sjednat

 • pro cesty do 365 dnů;
 • pro cesty jak po Evropě, tak po celém světě;
 • pro cesty turistické i pracovní (administrativní i manuální činnosti);
 • při provozování rekreačních, zimních, rizikových a extrémních sportů;
 • při účasti na organizovaných soutěžích;
 • pojištění storna.

Pojištění nelze sjednat

 • pro více jak 12 osob na jedné pojistné smlouvě;
 • pro pojištění storna vyšší než 30.000 Kč na osobu;
 • pro pojištění do ČR.

Základní varianty pojištění

 • Trip – pojištění léčebných výloh, pojištění aktivní asistence, rekreační a zimní sporty;
 • TripALL – pojištění léčebných výloh, pojištění aktivní asistence, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění úrazu, pojištění zavazadel a rekreační a zimní sporty.
Předmět pojištění Limit pojistného plnění
Pojistný program: Evropa Omezený svět (bez USA, Kanady a Austrálie)
Svět
E-Trip E-TripALL L-Trip L-TripALL W-Trip W-TripALL
Pojištění léčebných výloh Evropa 5 mil Kč 5 mil Kč 5 mil Kč 5 mil Kč 5 mil Kč 5 mil Kč
Omezený svět 2 mil Kč 2 mil Kč 2 mil Kč 2 mil Kč
Svět 2 mil Kč 2 mil Kč
stomatologické vyšetření 5.000 Kč
převoz tělesných ostatků 250.000 Kč
doprovázející osoba 75.000 Kč
Úrazové pojištění trvalá invalidita 300.000 Kč 300.000 Kč 300.000 Kč
úmrtí následkem úrazu 200.000 Kč 200.000 Kč 200.000 Kč
denní odškodné při pobytu v nemocnici 200 Kč 200 Kč 200 Kč
Pojištění zavazadel odcizení, poškození 30.000 Kč 30.000 Kč 30.000 Kč
jednotlivá položka 10.000 Kč 10.000 Kč 10.000 Kč
Pojištění odpovědnosti za škody na zdraví 2 mil Kč 2 mil Kč 2 mil Kč
za škody na majetku 1 mil Kč 1 mil Kč 1 mil Kč
za škody finanční 50.000 Kč 50.000 Kč 50.000 Kč

Připojištění

Pracovní cesta manuálně pracující – lze připojistit za přirážku 100% k ceně pojištění.

Rizikové sporty – lze připojistit za přirážku 100% k ceně pojištění (seznam sportů uveden níže).

Extrémní sporty – lze připojistit za přirážku 300% k ceně pojištění (seznam sportů uveden níže).

Sport jako organizovaná činnost – lze připojistit za přirážku 100% k ceně pojištění (vztahuje se pouze na sporty zařazené v kategorii: rekreační, zimní, rizikové a extrémní sporty), činnost nelze pojistit u profesionálních sportovců.

Definice sportů

Rekreační a zimní sporty

V základní sazbě je pojištěna pracovní činnost duševních pracovníků (administrativní práce) a následující či podobné sporty: aerobic, airsoft, atletika, badminton, baseball, basketbal, běh, biatlon, boccia, bouldering, bruslení (inline a zimní), buggykiting, bungeerunning, curling, cyklistika, cyklokros, dragboat – dračí lodě a pádlování, duatlon, fitness a bodybulding, florbal, goalball, golf, hasičský sport + cvičení záchranných sborů, házená, hokejbal, horské kolo (ne sjezd), jachting – pobřežní plavba, jezdecké sporty, jóga a cvičení zdraví, kajak a kanoe v nenáročných podmínkách, kickbox – aerobic, kiteboarding, kitesurfing, koloběh, kolová, korfbal, krasobruslení, kulturistika, kvadriatlon, lakros, lanové aktivity, lední hokej, lukostřelba, lyžování po vyznačených trasách, metaná, moderní gymnastika, monoski, motokáry v půjčovnách, mountainboarding, nohejbal, orientační běh, paintball, parasailing, plavání, plážový volejbal, pozemní hokej, psí spřežení, rybolov, sálová kopaná, saně a boby na vyznačených trasách, severská kombinace, showdown, silový trojboj, skateboarding, skiatlon, skoky na trampolíně bez jištění, snowboarding po vyznačených trasách, snowkiting, softbal, spinning, sportovní lov, sportovní střelba (střelba na terč s použitím střelné zbraně), squash, stolní tenis, šerm sportovní (klasický), šnorchlování, tenis, tchoukball, treking, triatlon, veslování, vodní lyžování, vodní pólo, vodní skútr, volejbal, vysokohorská turistika bez horolezeckého náčiní do 3 500 m.n.m., wakeboarding, wallyball, windsurfing, zorbing.

Rizikové sporty

S přirážkou 100 % jsou pojištěny pracovní cesty manuálně pracujících, pohyby v nadmořské výšce nad 3 500 m.n.m. a následující či podobné sporty: akrobatický rock and roll, bikros, bojové sporty, bungee-jumping, koňské dostihy, historický šerm (bojový), jakékoliv sportovní soutěže registrovaných sportovců, jízda na “U” rampě (in-line, skateboard, lyže), potápění do 40m hloubky, rafting a kanoistika na divoké řece, jachting – mořská plavba, rychlobruslení (lední i in-line), skiboby, skikros, sportovní gymnastika, vysokohorská turistika (turistika s nutností pomůcek a ferraty) do 5000 m. n. m. a podobné sporty.

Extrémní sporty

S přirážkou 300% jsou pojištěny následující či podobné sporty: akrobatické lyžování, alpinismus, canyoning, horolezectví, kaskadérství (včetně artistů), letecké sporty, lyžování a snowboarding mimo vyznačené trasy, mountboarding, paragliding, parašutismus, potápění v obtížných podmínkách (nad 40 m hloubky vždy), skálolezectví, skeleton, skialpinismus, skoky a lety na lyžích, slézání ledových a vodních vodopádů, jachting – oceánská plavba, speleologie, sportovní boby a saně v koridorech, streetluge, vysokohorská turistika (turistika s nutností pomůcek a ferraty) nad 5000 m. n. m., závodní lyžování včetně tréninku. Připojištění extrémních sportů se vztahuje též na všechny činnosti jako připojištění rizikových sportů.

Nepojistitelné sporty

Pojištění se nevztahuje na sportovní činnosti profesionálních sportovců. Za profesionálního sportovce se považuje osoba:

 • která vykonává sportovní činnost pod profesionální smlouvou;
 • která se účastní soutěží, závodů, turnajů nebo tréninku či soustředění na úrovni světového poháru, olympiády, mistrovství světa, kontinentu nebo jednotlivých států.

Sportovní činnosti spojené s používáním dopravního prostředku (nejsou-li uvedené v připojištění rizikových a extrémních sportů) jsou pojistitelné pouze se souhlasem pojišťovny.

Asistenční služby

Asistenční služba poskytuje pomoc 24 hodin denně v českém jazyce, včetně právního poradenství při nenadálých událostech krytých cestovním pojištěním:

EUROALARM Assistance Prague, s.r.o.
Křižíkova 237/36a
186 00 Praha 8
Tel.: +420 221 860 626

Pojistné podmínky