Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

ERGO cestovní pojištění

Veřejný příslib - Cestovní pojištění

Pojištění lze sjednat

 • pro cesty do 365 dnů;
 • pro cesty jak po Evropě, tak po celém světě;
 • pro cesty turistické i pracovní (administrativní i manuální činnosti);
 • při provozování rekreačních, zimních, rizikových a extrémních sportů;
 • při účasti na organizovaných soutěžích;
 • pojištění storna;
 • pro pojištění do ČR.

Pojištění nelze sjednat

 • pro více jak 12 osob na jedné pojistné smlouvě;
 • pro pojištění storna vyšší než 30.000 Kč na osobu;

Cestovní pojištění ERGO a COVID 19

Léčebné výlohy v souvislosti s COVID19 bezpečná země dle MZV ANO
země s vysokým rizikem nákazy, nebo kam MZV nebo Světová organizace nedoporučuje cestova ANO
Úhrada nákladů na ubytování a stravu v důsledku nařízené karantény v zahraniční zdravotní (potvrzené onemocnění COVID 19) NE
preventivní (nepotvrzené onemocnění COVID 19) NE
Úhrada nákladů na zpáteční cestu v důsledku nařízené karantény v zahraničí v důsledku potvrzeného onemocnění COVID 19 NE
v důsledku nepotvrzeního onemocnění COVID 19 NE
Storno cesty zdravotní (potvrzené onemocnění COVID 19) NE
preventivní (nepotvrzené onemocnění COVID 19) NE
Kým se pojišťovna řídí pro určení, že daná destince je či není bezpečná. Doporučení MZV

Krytí nákladů na léčbu onemocnění COVID19 je kryto i do zemí, kam správní orgán nedoporučuje cestovat. Ostatní rizika především kranténa, testy na COVID19, náklady na zpáteční cestu nejsou kryty ani ze zemí, kam správní orgán cesty doporučí.

Základní varianty pojištění

 • Trip – pojištění léčebných výloh, pojištění aktivní asistence, rekreační a zimní sporty;
 • TripALL – pojištění léčebných výloh, pojištění aktivní asistence, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění úrazu, pojištění zavazadel a rekreační a zimní sporty.
Předmět pojištění Limit pojistného plnění
Pojistný program: Evropa Omezený svět (bez USA, Kanady a Austrálie)
Svět
E-Trip E-TripALL L-Trip L-TripALL W-Trip W-TripALL
Pojištění léčebných výloh Evropa 5 mil Kč 5 mil Kč 5 mil Kč 5 mil Kč 5 mil Kč 5 mil Kč
Omezený svět 2 mil Kč 2 mil Kč 2 mil Kč 2 mil Kč
Svět 2 mil Kč 2 mil Kč
stomatologické vyšetření 5.000 Kč
převoz tělesných ostatků do limitu léčebných výloh
doprovázející osoba 75.000 Kč
Úrazové pojištění trvalá invalidita 300.000 Kč 300.000 Kč 300.000 Kč
úmrtí následkem úrazu 200.000 Kč 200.000 Kč 200.000 Kč
denní odškodné při pobytu v nemocnici 200 Kč 200 Kč 200 Kč
Pojištění zavazadel odcizení, poškození 30.000 Kč 30.000 Kč 30.000 Kč
jednotlivá položka 10.000 Kč 10.000 Kč 10.000 Kč
Pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a škody na majetku 3 mil Kč 3 mil Kč 3 mil Kč
za škody finanční 50.000 Kč 50.000 Kč 50.000 Kč

Připojištění

Pracovní cesta manuálně pracující – lze připojistit za přirážku 100% k ceně pojištění.

Rizikové sporty – lze připojistit za přirážku 100% k ceně pojištění (seznam sportů uveden níže).

Extrémní sporty – lze připojistit za přirážku 300% k ceně pojištění (seznam sportů uveden níže).

Sport jako organizovaná činnost – lze připojistit za přirážku 100% k ceně pojištění (vztahuje se pouze na sporty zařazené v kategorii: rekreační, zimní, rizikové a extrémní sporty), činnost nelze pojistit u profesionálních sportovců.

Definice sportů

Rekreační a zimní sporty

V základní sazbě je pojištěna pracovní činnost duševních pracovníků (administrativní práce) a následující či podobné sporty: aerobic, airsoft, atletika, aqua aerobic, badminton, baseball, basketbal, běh na lyžích po vyznačených trasách, biatlon, boccia, bouldering, bowling, bruslení na ledě, buggykiting, bumerang, bungee running, bungee trampolina, curling, cyklistika, cyklokros, dětské tábory bez sportovního zaměření a se sportovním zaměřením z této skupiny činností, dragboat – dračí lodě a pádlování, duatlon (běh + kolo + běh), fitness a bodybulding, florbal, fotbal, footbag, frisbee, goalball, golf, hasičský sport + cvičení záchranných sborů, házená, hokejbal, horské kolo (ne sjezd), cheerleaders (rozstleskávačky), in-line bruslení, jachting, jezdecké sporty, jóga a cvičení pro zdraví, kajak a kanoe v nenáročných podmínkách, kickbox – aerobic, kiteboarding, kitesurfing, koloběh, kolová, korfbal, kriket, kulečník, kulturistika, kuželky, lakros, lanové aktivity, lední hokej, let balónem, lukostřelba, lyžování po vyznačených trasách, metaná, moderní gymnastika, monoski, motokáry pro půjčovny, mountainboarding na vyznačených trasách a při soutěžích, nohejbal, orientační běh, parasailing, petanquem plavání, plážový volejbal, pozemní hokej, psí spřežení, radiový orinetační běh, ragby, rybolov ze člunu, sálová kopaná, saně, boby, snowtubbing na vyznačených trasách, severská kombinace, showdown, silniční běh, skateboarding, skiatlon, skoky na trampolíně bez jištění, snowboarding po vyznačených trasách, snowkiting, softbal, spinning, sportovní rybaření, sportovní střelba (střelba na terč s použitím střelné zbraně), squash, stolní fotbal, stolní hokej, stolní společenské hry, stolní tenis, synchronizované plavání, šachy, šerm sportovní (klasický), šipky, šnorchlování, tanec společenský, tenis, tchoukball, treking, turistika v deštném pralese s průvodcem, veslování, vodní lyžování, vodní pólo, vodní skútr, volejbal, vysokohorská turistika bez horolezeckého náčiní do 3 500 m.n.m. (bez „Via ferrata“), wakeboarding, wallyball, windsurfing, zorbing, žonglování. Tyto sporty jsou v základní sazbě za předpokladu, že se jedná o běžně oddychové sportovní aktivity provozované na rekreační úrovni.

Rizikové sporty

S přirážkou 100 % jsou pojištěny pracovní cesty manuálně pracujících a následující sporty: aikido, akrobatický rock and roll, bikros, bojové sporty, bungee-jumping (skoky na laně), box, dětské tábory a soustředění se sportovním zaměřením z této skupiny činností, koňské dostihy, fly fox (visutá lanovka), historický šerm (bojový), jakékoliv sportovní soutěže registrovaných sportovců, jízda na „U“ rampě (in-line, skateboard, lyže), judo, karate, kickbox (bojové umění), lov sportovní, potápění do 40m hloubky, rafting a kanoistika na divoké řece, rope jumping, rychlobruslení (lední i in-line), silový trojboj, skiboby, skikros, sněžný skútr (sjezd), sportovní gymnastika, teakwondo, vysokohorská turistika a ferraty (s nutností pomůcek) do 3500 m. n. m., vzpírání, zápas řeckořímský.

Extrémní sporty

S přirážkou 300% jsou pojištěny následující sporty: aerials, akrobatické lyžování, alpinismus, canyoning, heliskiing, horolezectví, kaskadérství (včetně artistů), letecké sporty, lyžování a snowboarding mimo vyznačené trasy (freeskiing), mountboarding mimo vyznačené trasy, moguls, paragliding a závěsné létání (rogalo), parašutismus, potápění v obtížných podmínkách (nad 40 m hloubky vždy), skálolezectví, skeleton, skialpinismus, skoky a lety na lyžích, slézání ledových a vodních vodopádů, speleologie, sportovní boby a saně v koridorech, streetluge, vysokohorská turistika a ferraty (s nutností pomůcek) nad 3500 m. n. m., závodní lyžování včetně tréninku. Připojištění extrémních sportů se vztahuje též na všechny činnosti jako připojištění rizikových sportů.

Nepojistitelné sporty

Pojištění se nevztahuje na sportovní činnosti profesionálních sportovců. Za profesionálního sportovce se považuje osoba:

 • která vykonává sportovní činnost pod profesionální smlouvou;
 • která se účastní soutěží, závodů, turnajů nebo tréninku či soustředění na úrovni světového poháru, olympiády, mistrovství světa, kontinentu nebo jednotlivých států.

Sportovní činnosti spojené s používáním dopravního prostředku (nejsou-li uvedené v připojištění rizikových a extrémních sportů) jsou pojistitelné pouze se souhlasem pojišťovny.

Asistenční služby

Asistenční služba poskytuje pomoc 24 hodin denně v českém jazyce, včetně právního poradenství při nenadálých událostech krytých cestovním pojištěním:

EURO-CENTER asistenční služba
Křižíkova 237/36a
186 00 Praha 8
Tel.: +420 221 860 626
Fax.: +420 221 860 600
e-mail: help@euro-center.cz

Pojistné podmínky