Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Aljašku

Aljaška je rozlohou největším státem USA. Celkově zabírá 1.717.854 km?, počet obyvatel činí 627 tisíc. Největším městem Aljašky je město Anchorage a hlavním městem je Juneau. Původními obyvateli  byli lidé z doby ledové, jenž se sem stěhovali ze Sibiře.  Nejvyšší horou Severní Ameriky je hora Mount McKinley, vysoká 6.194 m. Aljaška je fascinujícím koutem světa, avšak vydat se sem na vlastní pěst může být velmi nebezpečné - jedná se totiž o oblast plnou řek a hor, a také medvědů a vlků. Lákadly vám zde mohou být národní parky, jízdy na psích spřeženích, pozorování vlků, medvědů nebo sjíždění rozbouřených řek na raftech.

Cestovní pojištění na Aljašku

Bez cestovní pojištění na Aljašku rozhodně nejezděte! Pokud si myslíte, že vám na vycestování vystačí Evropský průkaz zdravotní pojišťovny, jste na velkém omylu. Průměrné náklady na léčbu pojištěných osob na Aljašce jsou vyčísleny až na 200.000 Kč.


Zde je přehled nejčastějších ošetření, za která turisté v zahraničí platí:

  • základní ošetření u zubaře: až 3.500 Kč
  • jedna výplň zubu: až 4.000 Kč
  • zlomená ruka/ noha: až 20.000 Kč

Cena takové zdravotní péče je důvodem, proč cestovní pojištění na Aljašku vychází ve většině případů dráž než například do Afriky, či jiných mnohem nebezpečnějších zemí. Při výběru cestovního pojištění n a Aljašku však nesledujte pouze cenu pojištění, ale i výši pojistných limitů a doplňková připojištění.

Základem kvalitního cestovního pojištění jsou dostatečné léčebné výlohy a asistenční služba. V rámci kalkulace cestovního pojištění do USA jsou u některých pojišťoven možné sjednat dokonce neomezené léčebné výlohy, které rovněž zahrnují i repatriaci a transporty pojištěné osoby zpět do ČR, dopravu a ubytování  příbuzného na návštěvu, apod. Asistenční služba vybrané pojišťovny je vám k dispozici 24 hodin denně v českém jazyce, a je schopna zprostředkovat tlumočníka nebo poradit jak pojistné události adekvátně vyřešit. V rámci připojištění se Vám bude jistě hodit úrazové pojištění , pojištění odpovědnosti nebo pojištění zavazadel. Pro sportovní nadšence je na portále Top-Pojištění.cz možné sjednat jak rizikové, tak extrémní sporty. Přehledy jednotlivých sportovních aktivit jsou vždy uvedeny v pojistných podmínkách produktu dané pojišťovny.

Ke sjednání pojištění pro pracovní nebo turistické cesty doporučujeme využít naši online kalkulačku cestovního pojištění, kde snadno porovnáte nabídky až 12 pojišťoven, sjednáte pojištění do 2 minut a to vše v pohodlí vašeho domova.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY