Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování v Polsku

Publikováno: 25.01.2023

Hory se v Polsku nachází zejména v jeho jižní částí. To je výhoda pro Čechy, kteří rádi jezdi lyžovat do ciziny, ale nechce se jim až do rakouských Alp nebo potřebují zkusit něco nového. Lyžování v Polsku je cenově téměř totožné, jako v Česku. Mrkněte, kde chcete lyžovat, sjednejte si cestovní pojištění do hor a vyrazte. Poradíme vám, kam.

Lyžování v polsku

Výhody lyžování v Polsku

Lyžování v Polsku má hned několik výhod. Své zimní radovánky můžete spojit s lyžováním v Česku nebo na Slovensku, jelikož je Polsko doslova „přes kopec.“ Není nutné tak jezdit až do Rakouska, Itálie nebo Francie. Polské hory sice nejsou nijak extrémně vysoké, ale mají velkou rozlohu a trochu prudší sjezdovky, než například u nás.

Polsko nabízí hned několik skiareálů, které jsou navíc proslulé organizací světových soutěží. Velká část areálů navíc byla modernizována. Poláci do nich vložili nemalé prostředky a tak se můžete těšit na moderní zázemí i kvalitní sjezdovky. To vše za velmi podobné ceny, jako v České republice.

Polsko lyžování Zieleniec

Lyžování v Orlických horách se může stát zajímavější díky skiareálu Zieleniec. Areál je jen kousek od Deštné a má výhodu v tom, že se nachází na severní straně, takže je tu mnohem větší jistota dostatku sněhu po většinu roku. Sjezdovky jsou navíc ve výšce nad 900 metrů nad mořem.

Ceník v hlavní sezóně:

Doba Plné jízdné Snížené jízdné
7 hodin 140 zł 120 zł
3 dny 395 zł 330 zł
6 dní 685 zł 580 zł

Polské Tatry lyžování

Přes 20 lanovek a 30 kilometrů sjezdařských svahů, to je asi nejznámější lyžařská oblast v Polsku. Nejvyšším vrcholem Tater na polské straně jsou Rysy 2 502 m. n. m. A nejvyšší sjezdovka v Polsku se nachází také v Tatrách – Kasprowy Wierch s 15 kilometry modrých a červených sjezdovek.

Dalším areálem v blízkosti je Harenda, kterou ocení i příznivci černých sjezdovek.

Ceník v Kasprowy Wierch v hlavní sezóně:

Doba Plné jízdné Snížené jízdné
1 den 159 zł 129 zł
4 hodiny 139 zł 115 zł

Polské Beskydy lyžování

Místní areál Szczyrk nabízí přes 30 kilometrů sjezdovek pro začátečník, středně pokročilé i náročné lyžaře v nadmořské výšce mezi 524 a 1 257 m. n. m.

Další významné středisko Nowa Osada se nachází v malé obci Wisła. Největší lyžařský svah ocení středně pokročilí. Je tu ale i několik sjezdovek pro začátečníky, včetně lyžařské školy.

Ceník v areálu Szczryk v hlavní sezóně:

Doba Plné jízdné Děti Studenti
1 den 139 zł 98 zł 112 zł
3 dny 405 zł 284 zł 324 zł
6 dní 751 zł 526 zł 601 zł

 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Polska

I když je Polsko jen kousek od České republiky, neznamená to, že byste měli riskovat a jet do místních hor bez cestovního pojištění. Stát se může cokoliv a vaše zdravotní karta pojištěnce vám pak rozhodně nebude stačit. Polské hory jsou o něco vyšší, než ty české a panují na nich stejně tak tvrdé podmínky. Je dobré se pomocí cestovního pojištění zabezpečit i v případě závalu laviny a akce záchranářů.

Pokud pojištění sháníte na poslední chvíli, tak nezoufejte. Díky naší kalkulačce a srovnání cestovního pojištění se rychle dostanete k nejvýhodnějším nabídkám. Pak už jen stačí zvolit to správné pojištění pro vás a vaši rodinu a vyrazit. Vše stihnete do několika málo minut a veškeré dokumenty vám přijdou přímo do e-mailu.

Informace pro motoristy, včetně obsahu povinné výbavy o Polsku jsme připravili v dalších článcích.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ