Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění kalkulačka

Unaveně berete do ruky mobil, který právě oznámil nově příchozí e-mail s názvem Cestovní pojištění kalkulačka. V pondělí vám konečně začíná dovolená a tak jste rádi, že o víkendu nemusíte na poslední chvíli vyřizovat pracovní resty. S úlevou tedy email otevíráte a vy hned víte, o co se jedná. Nedávno kolega zmiňoval sjednání cestovního pojištění online, bez nutnosti otravného obíhání poboček pojišťoven. Přesně v pravou chvíli, jde se na to!

banner sleva

Je sjednání cestovního pojištění nutné?

I když znáte stále hodně lidí, kteří si myslí, že sjednání cestovního pojištění při cestách do zahraničí je zbytečné, vy už mezi ně rozhodně nepatříte.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Po zkušenostech z loňské dovolené v Turecku, kdy jedno z dětí dostalo střevní potíže a vy jste při návštěvách místního lékaře nechali za vyšetření a léky téměř pět tisíc korun, jste již dostatečně poučeni.

Když modrá kartička nestačí

I když se jedná o cesty v rámci Evropské unie, spoléhat na evropské zdravotní pojištění určitě nestačí. Je třeba myslet na to, že z tohoto pojištění je péče hrazena pouze do limitů péče místních občanů. Ve většině evropských států se obyvatelé na zdravotní péči podílejí spoluúčastí a tu byste museli hradit z vlastní kapsy. Stejně tak ošetření na soukromých klinikách, léky či převoz zpátky do České republiky.

A pokud je možnost udělat kalkulaci cestovního pojištění a také jej sjednat z pohodlí domova za pár minut online, proč nechávat vše náhodě a nebýt i na možné komplikace v průběhu vaší dovolené připraven?

Co obsahuje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění do zahraničí vždy obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. Léčebné výlohy jsou v podstatě tou nejdůležitější součástí, jelikož je z nich hrazeno ošetření, léky, hospitalizace a transporty.

Asistenční linka je vám pak k dispozici kdykoliv, kdy se v zahraničí dostanete do potíží. K cestovnímu pojištění pak můžete sjednat různá připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel či storna cesty. Pokud tedy cestujete na dovolenou s dětmi, určitě je vhodné k základnímu pojištění připojistit právě odpovědnost, kdyby náhodou řádění vašich andílků způsobilo nějakou škodu například na vybavení hotelu.

Jestliže dovolenou kupujete dopředu, myslete i na storno cesty. To kryje případné stornopoplatky, které cestovní kanceláře účtují při zrušení zájezdu (např. nemoc dětí, kdy nemůžete odcestovat). A jestli jedete na dovolenou za sportem, nezapomeňte i tuto skutečnost do pojištění zohlednit a dle náročnosti sportu jej také pojistit správnou kategorií - rekreační, zimní, rizikový či extrémní.

Jak se v kalkulačce cestovního pojištění vyznat

Abyste si v kalkulačce cestovního pojištění své pojištění nakonfigurovali a poté sjednali, nemusíte být žádný počítačový mág. Na stránkách Top-Pojištění.cz je to opravdu hračka.

Stačí vybrat záložku cestovní pojištění a vyplnit potřebná data v kalkulačce cestovního pojištění. V první řadě je třeba zadat pár základních parametrů o vaší cestě (termín a typ cesty, cílová destinace). Poté vyberete připojištění, které chcete do kalkulace zahrnout a po dalším kliknutí už uvidíte přehledné porovnání pojišťoven a jejich produktů. Vybírat tak můžete nejen podle ceny, ale také podle limitů krytí na základní rizika i jednotlivá připojištění. K jednoduššímu porovnání můžete zvolit tlačítko Zobrazit detaily, které naleznete pod grafem porovnání.

Sjednání cestovního pojištění online

Pokud už máte jasno v tom, jaké cestovní pojištění je pro vás to pravé, můžete se pustit do samotného sjednání. Přes tlačítko Koupit se posunete dále v kalkulaci cestovního pojištění a vyplníte osobní údaje pojistníka a pojištěných osob. V přehledném nabídkovém souhrnu na konci objednávky můžete zkontrolovat, zda jsou všechna data vyplněna správně a přejít k samotnému objednání.

Platbu můžete zvolit ihned a to prostřednictvím online platební karty. Pokud raději platíte z účtu, stačí zvolit, že uhradíte později. Ihned po sjednání obdržíte emailem smlouvu a asistenční kartičky, které si stačí vytisknout a přibalit s sebou na dovolenou. V emailu taktéž naleznete platební údaje pro platbu příkazem k úhradě.

Pořád si myslíte, že je sjednání cestovního pojištění složit?

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ