obsah | submenu | menu | vyhledání | mapa stránek

Menu

Top-pojištění » Povinné ručení » Záznam o dopravní nehodě

Odeslat na emailFormátovat pro tiskPřidat k oblíbenýmSdílet pro Facebook
 
 
 
 
Email příjemce:

Váš komentář:


 

Záznam o dopravní nehodě

Jak používat formulář "Záznam o dopravní nehodě"

Formulář "Záznam o dopravní nehodě" plně odpovídá modelu vytvořenému Comité Européen des Assurances (CEA ). Je vytvořen pro uplatnění při všech dopravních nehodách; slouží k záznamu skutkového stavu a pro jeho vyplnění není potřeba dohoda o otázce zavinění. Mohou být uvedeny i protichůdné výpovědi, v nutném případě i na zvláštním listě. Má-li druhý účastník nehody tentýž formulář schválený Comité Européen des Assurances, ale v jiné řeči, jsou tyto formuláře stejné. Může si proto jeho obsah bod po bodu na základě vlastního formuláře přeložit. Z toho důvodu jsou jednotlivé body očíslovány.

Jak vyplnit formulář "Záznam o dopravní nehodě"

1) Používejte jen jednu sadu formulářů pro 2 zúčastněná vozidla (dvě sady pro 3 zúčastněná vozidla atd.). Není důležité, kdo formulář dodá a vyplní. Použijte propisovací tužku a pište tak, aby byly čitelné i kopie.

2) Při vyplňování "Záznamu o dopravní nehodě" dávejte pozor na následující upozornění:

 • otázky v bodě 8 se vztahují na Vaše doklady o pojištění (číslo dokladu o pojištění odpovědnosti, zelené karty)
 • otázky v bodě 9 se vztahují k Vašemu řidičskému průkazu
 • označte přesně místo střetu (bod 10)
 • označte křížkem tu variantu (1-17), která se týká Vaší nehody (bod 12) a na konci uveďte počet Vámi označených políček
 • vyhotovte nákres nehody (bod 13 )

3) Nezapomeňte uvést eventuální svědky nehody, jejich jména a adresy, zejména pokud se Váš názor liší od ostatních účastníků nehody.

4) Podepište Záznam o dopravní nehodě a nechte jej podepsat i druhého řidiče . Jeden výtisk předejte druhému účastníkovi a ponechte si druhý za účelem předání Vašemu pojistiteli.

5) Při oznámení nehody pojišťovně nezapomeňte uvést, kde a kdy by mohlo být vozidlo prohlédnuto odborníkem, formulář předejte bezodkladně příslušné pojišťovně.

 

Kalkulátor pojištění

spočítejte si to nejlevnejší pojištění online

Kalkulace
 

Novinky v pojištění

 
 
 
 

Proč si vybrat právě nás?

 • Pojištění přes internet

  Ilustracni obrazek

  Pojištění si můžete porovnat a uzavřít během pár minut kdykoliv a odkudkoliv. Všechny dokumenty obdržíte obratem na svůj e-mail a do 2 dnů poštou.

 • Porovnání pojišťoven

  Ilustracni obrazek

  Díky rychlému a přehlednému porovnání sazeb pojišťoven rychle zjistíte, kde ušetříte a jaký je rozsah pojištění.

   
 • Tradice a síla - výhodná cena

  Ilustracni obrazek

  Jsme největším prodejcem pojištění na českém trhu a fungujeme již od 1.11.2005. Díky této pozici Vám můžeme nabídnout výhodné ceny a zajímavé slevy z pojistného.

 
 
 
 
 

Co byste měli vědět o povinném ručení?

Povinné ručení je již obecně vžité označení pro pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla dle zákona č. 168/1999 Sb., který byl naposled novelizován 18. prosince 2014 zákonem č. 354/2014 Sb.

Uzavřít povinné ručení musí každý majitel motorového vozidla, který jej chce provozovat po veřejné komunikaci. Od 15. ledna 2015 již není Česká kancelář pojistitelů oprávněna vymáhat sankční poplatek za každý den bez platného pojištění. Majiteli nepojištěného vozidla nadále hrozí pokuta ve správním řízení ve výši až 40 000 Kč.

Povinné ručení patří do kategorie pojištění odpovědnosti, kryje škody způsobené druhým, jak na majetku, tak na zdraví. Pojišťovna z povinného ručení uhradí škody na poškozeném vozidle či jeho nákladu, na plotě či rodinném domku, na svodidlech, ekologickou havárii, trvalé následky zranění cestujících v cizím i vlastním vozidle.

Povinné ručení naopak nekryje škody na vlastním vozidle. Od toho existuje havarijní pojištění, které může majitel uzavřít, ale nemusí.

 

 

 
 
 
 
 • Povinné ručení 2015

  Náš portál zveřejnil dne 8.11.2014 všechny nové sazby povinného ručení platné pro rok 2015.

 • Pojištění vozidel

  Povinné ručení jako zákonné pojištění lze doplnit také dobrovolným havarijním pojištěním pro případ havárie, odcizení, vandalismu a živlu.

 • Povinné ručení srovnání

  Díky intenretu je dnes porovnání povinného určení jednotlivých pojišťoven velmi jednoduché a rychlé. Stačí zadat několik údajů.

 • Povinné ručení ceník

  V našem kalkulátoru naleznet všechny ceny povinného ručení všech pojišťoven. Porovnání povinného  ručení je tak velmi jednoduché.