Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení online

  • Přehledné porovnání online
  • Sjednání rychle a online
  • Zelená karta na e-mail
  • Ušetříte až 76 %

Porovnejte si povinné ručení přehledně a zdarma.
Jednoduché a rychlé sjednání online.
Zelená karta obratem do e-mailu. 85 % řidičů s námi ušetří.

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Uzavřeli jsme přes
210 000
povinného ručení

S námi ušetří
85 %
řidičů

Sjednání pojištění za
5 minut
přes internet

Jak funguje Top-Pojištění.cz?

Pomůžeme Vám s výběrem nejlevnějšího povinného ručení online prostřednictvím naší kalkulačky pojištění. Je to jednoduché, rychlé a přehledné. V prvním kroku zadejte základní údaje o Vašem vozidle a stiskněte tlačítko Kalkulace. Do 20 sekund uvidíte přehledné porovnání povinného ručení a můžete si vybrat z pojišťoven, které s námi spolupracují. V dalším kroku již stačí vybrat v tabulce naší kalkulačky tu nejlepší nabídku povinného ručení. Je zde pro Vás online připraveno nejlevnější povinné ručení a porovnání dle ceny od nejlevnější až po nejdražší variantu. Pro objednání povinného ručení online stiskněte tlačítko Koupit a následně vyplňte krátký formulář.

Partnerské pojišťovny

Allianz pojišťovna Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. ČSOB Pojišťovna Direct pojišťovna Hasičská vzájemná pojišťovna Kooperativa pojišťovna Pillow pojišťovna Slavia pojišťovna AXA pojišťovna, a.s., člen Uniqa Insurance Group

Jaká rizika kryje a nekryje povinné ručení?

  • Škody na cizím vozidle
  • Trvalé následky cestujících
  • Škody na svodidlech, plotě nebo rodinném domku
  • Ekologickou havárii
  • Povinné ručení nekryje škodu na vlastním vozidle
  • Nekryje odcizení vlastního vozidla

tyto události kryje havarijní pojištění

Povinné ručení novinky: Prodej auta v roce 2023

Prodáváte nebo kupujete auto z druhé ruky? Pak vás čeká přepis vozu z původního na nového vlastníka. Máte na to 10 dní od podpisu kupní smlouvy, jinak hrozí tučná pokuta. Málokdy se ale podaří oběma aktérům sejít se v tak šibeničním termínu na úřadě společně, proto tento úkol zpravidla padne na prodávajícího. A na řadu přichází plná moc, díky níž může vše potřebné vyřídit i za kupujícího.

Žádná jednotná forma nebo nařízení, jak má plná moc vypadat, neexistuje. Může být napsána na počítači i v ruce, vždy ale musí být úředně ověřena u notáře, na úřadě nebo na Czech Pointu. Připravili jsme pro vás přehled náležitostí, jež musí plná moc obsahovat, aby byla platná, i seznam dalších dokumentů, které k úspěšnému převodu vozidla na nového majitele potřebujete. A abychom vám život usnadnili ještě více, stáhnout si můžete také vzor formuláře plné moci ve formátu doc nebo pdf.

SPOČÍTEJTE SI POVINNÉ RUČENÍ

Co je povinné ručení?

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (nazývané povinné ručení) je finanční ochrana pro případ, že způsobíte dopravní nehodu. Pojišťovna za vás pak vyrovná ztráty na majetku a zdraví poškozených. Pojištění za pár tisíc korun vás tak může vytáhnout z problému za několik milionů.

Co je povinné ručení

Proč si sjednat povinné ručení?

Pokud chcete používat veřejnou komunikaci, tak je zákonná povinnost mít sjednané povinné ručení. Jinak vám hrozí pokuty od Policie ČR a od České kanceláře pojistitelů (ČKP).

Co kryje povinné ručení?

Povinné ručení kryje především náklady na náhradu škody, kterou způsobíte někomu jinému při dopravní nehodě. O jaké škody jde?

  • Škody na cizím majetku - poškozený nebo zničený cizí vůz, poničené dopravní značení, nabouraný plot sousedů atd.
  • Škody na zdraví jiných - zranění, trvalé následky, smrt
  • Ušlý zisk poškozených osob - pokud po autonehodě nejsou schopni práce a přijdou kvůli tomu o zisk
  • Náklady na právní zastoupení (v některých případech)

Povinné ručení naopak nekryje škody na vlastním vozidle. Ty kryje nepovinné havarijní pojištění.

SPOČÍTEJTE SI POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení online

Pro sjednání povinného ručení už nemusíte do pobočky, ale povinné ručení si můžete sjednat online z pohodlí svého domova. Stačí informace o pojistníkovi, dokumenty k vozidlu, internet a 5 minut času. Po dokončení sjednání povinného ručení online vám dorazí do e-mailu všechny potřebné dokumenty k pojištění včetně zelené karty. Po zkontrolování správnosti údajů pojistné smlouvy stačí uhradit pojištění třeba platební kartou, vytisknout zelenou kartu a pojištění online je hotovo.

Co potřebuji ke sjednání povinného ručení online?

Ke sjednání povinného ručení online vám stačí pouze velký technický průkaz, ve kterém naleznete všechny potřebné informace pro vyplnění formuláře. Dále potřebujete informace o pojistníkovi, které buď znáte, nebo použijte občanský průkaz. Pokud byste si nevěděli rady, tak můžete využít naše specialisty, kteří vám vše vysvětlí, na chatu, telefonu 222 100 200 či pošlete dotaz e-mailem na info@top-pojisteni.cz.

Povinné ručení podle SPZ

Nemáte technický průkaz zrovna po ruce a informace o svém plechovém miláčkovi z hlavy nevysypete? Nevadí. Všechny potřebné údaje umí naše kalkulačka vyčíst i ze státní poznávací značky (SPZ) nebo dnes již správně registrační značky (RZ) vozidla.

Co lze zjistit z registrační značky?

  • Druh vozidla - zda se jedná o osobní auto, nákladní auto nebo motorku
  • Tovární značku a model
  • Typ paliva - zda auto jezdí na benzin, naftu nebo některý z alternativních pohonů (LPG, elektřina, vodík atd.)
  • Objem a výkon motoru
  • Rok výroby a datum prvního uvedení do provozu

Bonus povinného ručení

Bonusy u povinného ručení jsou jako odměna za řízení bez nehody. Konečná výše bonusu se uvádí v měsících. V případě záporného čísla se jedná o malus, místo slevy na povinném ručení zaplatíte pojišťovně přirážku. Obecně se dá říct, čím déle jezdíte bez nehody, tím vyšší bonus na povinné ručení získáte, a máte tedy i slevu na pojištění.

Jak zjistím bonus u povinného ručení?

Nejjednodušší způsob zjištění bonusu je požádat svou pojišťovnu o potvrzení o bezeškodném průběhu. Toto potvrzení je pojišťovna povinna vystavit při ukončení smlouvy povinného ručení. Při kalkulaci povinného ručení máte možnost ověřit si v naší kalkulačce své bonusy online. K ověření bonusu online stačí do kalkulačky vyplnit rodné číslo a jméno nebo IČ společnosti.

Kolik stojí povinné ručení?

Cenu povinného ručení ovlivňuje spousta faktorů. Mezi ty nejzásadnější patří objem a výkon motoru, model vozu, věk i bydliště řidiče a výše bonusu za bezeškodní průběh pojištění v minulosti. Důležitá je také výše spoluúčasti, tedy výše částky, kterou budete platit z vlastní kapsy, pokud dojde k pojistné události. Pomocí kalkulačky povinného ručení si cenu autopojištění spočítáte snadno a rychle.

Povinné ručení - srovnání cen

Vozidlo Nižší krytí Střední krytí Vyšší krytí
Škoda Citigo (999 cm3, 44 kW, 1 365 kg, 2018) 969 Kč 1 070 Kč 1 289 Kč
Škoda Fabia Combi 1.2 TSI (1 197 cm3, 66 kW, 1 880 kg, 2017) 1 166 Kč 1 276 Kč 1 550 Kč
Škoda Octavia 1.5 TSI (1 498 cm3, 110 kW, 1 842 kg, 2022)
1 352 Kč 1 469 Kč 1 530 Kč
Ford Focus Automat 1.5 Ecoboost (1 498 cm3, 110 kW, 1 950 kg, 2022) 1 360 Kč 1 478 Kč 1 621 Kč
Ford Mondeo 2.0 TDCI (1 997 cm3, 132 kW, 1 980 kg, 2019) 1 554 Kč 1 680 Kč 1 921 Kč

Poznámka: Pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka Marka ve věku 48 let, který bydlí ve Švihově u Klatov a má 150 měsíců bez nehody. Nižší krytí odpovídá limitům 35/35 milionů, střední 70/70 milionů a vyšší 200/200 milionů. Jde o minimální plnění. Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro roční platbu. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 4. 4. 2023.

Nejlevnější povinné ručení

Pojišťovny i v roce 2023 zdražují povinné ručení o několik procent. Chcete mít přehled o nejlevnějším povinném ručení? Využijte kalkulačky, případně se rovnou obraťte na naše specialisty. Rádi vám pomohou se v nabídkách zorientovat. Ať už hledáte povinné ručení pro vozy s malým dojezdem, nebo chcete povinné ručení na motorku pro jízdu po celé Evropě.

Nejlevnější povinné ručení pro Škodu Octavia sjednané v roce 2022 na Top-Pojištění.cz stálo 1 523 Kč za rok.

SPOČÍTEJTE SI POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení srovnání

Při výběru povinného ručení od konkrétní pojišťovny je dobré srovnat nabídky i těch ostatních. Často totiž zjistíte, že je na trhu velké množství produktů, které pro vás mohou být také výhodné. Díky nezávaznému porovnání povinného ručení se dostanete k cenám, které mohou být i o 50 % nižší, než je ceníková cena u pojišťoven.

Jak vybrat povinné ručení?

Nejdůležitější jsou takzvané limity krytí. Jde o částky, které může pojišťovna maximálně vyplatit poškozeným při pojistné události. Vždy se uvádí 2 limity. První souvisí s limity při škodě na majetku a ušlém zisku, druhý na zdraví. Minimální a maximální částky pojistného plnění stanovuje dokonce zákon o povinném ručení.

Srovnání pojišťoven povinného ručení

  • Allianz pojišťovna
  • Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) 
  • ČSOB Pojišťovna
  • Direct pojišťovna
  • Kooperativa pojišťovna
  • Pillow pojišťovna
  • Slavia pojišťovna
  • UNIQA pojišťovna

Povinné ručení - srovnání limitů

Limity Zdraví Majetek
Nižší 35 mil. Kč 35 mil. Kč
Střední 70 mil. Kč 70 mil. Kč
Vyšší 150 mil. Kč 150 mil. Kč

Poznámka: Jedná se o nejčastější limity, které pojišťovny nabízí.

Při porovnávání povinných ručení se nezapomeňte zaměřit na rozsah krytých rizik a podmínky pojišťovny. Nejlepší autopojištění vás ochrání za všech okolností.

Slovo specialisty na povinné ručení

,,Povinné ručení chrání majitele vozidla v případě, že omylem zaviní nehodu a způsobí někomu škodu. To se bohužel může stát i těm nejlepším a nejzkušenějším řidičům. Na co se tedy v porovnání povinného ručení zaměřit? Pro většinu řidičů je nejdůležitější cena. Sledujte ale raději rozsah pojištění a výši limitů - tedy maximální částky, které pojišťovna v případě ztráty vyplatí. Nižší limity totiž mohou snížit cenu pojistky, při větší nehodě ale nemusí stačit na úhradu škody. Nejlevnější povinné ručení se tak nemusí vůbec vyplatit. Porovnejte si a vyberte si z naší nabídky povinné ručení, které je pro vás skutečně nejlepší." - Lukáš Král, produktový manažer Top-Pojištění.cz

Povinné ručení připojištění

K povinnému ručení (pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) si můžete sjednat i různá připojištění. Mezi nejoblíbenější patří pojištění čelního skla, nadstandardní asistenční služby a připojištění pro potřeby náhradního vozidla.

Nejčastější připojištění:

  • úrazové pojištění
  • pojištění skel
  • pojištění proti odcizení
  • živelné pojištění
  • střet se zvěří
  • pojištění zavazadel
  • pojištění odcizení vozidla
  • pojištění nákladů na půjčovné
  • pojištění zavazadel
  • pojištění asistenčních služeb a náhradního vozidla

Zelená karta už nemusí být zelená

Od 1. července 2020 už nemusí mít řidič u sebe zelenou kartu, ale nově postačí mít platnou ,,bílou" zelenou kartu. Je tedy možné si ji vytisknout hezky v klidu domova. Novinka ohledně změny zelených karet pak myslí také na ty, kteří disponují pouze černobílou tiskárnou. Do několika let můžeme počítat s tím, že v rámci všeobecné digitalizace se tento papírový doklad k prokázání povinného ručení zruší úplně a pojistka na auto se bude sjednávat jen online.

Jak ukončit povinné ručení?

  • Výpověď ke konci pojistného období - výpověď musí pojišťovna dostat nejméně 6 týdnů před datem výročí smlouvy
  • Výpověď při přepisu vozidla - pojištění zanikne, jakmile nahlásíte nového vlastníka vozu a vše doložíte například kupní smlouvou
  • Výpověď do 3 měsíců od oznámení pojistné události - výpovědní lhůta trvá 1 měsíc
  • Výpověď do 2 měsíců od uzavření smlouvy - výpovědní lhůta trvá 8 dní
  • Výpověď pro nesouhlas se změnou výše pojistného - výpověď můžete podat do 1 měsíce od oznámení nové výše pojistného
  • Výpověď při vyřazení vozu z evidence vozidel - k výpovědi je potřeba přiložit kopii velkého technického průkazu, ve kterém je uvedeno, že byl vůz vyřazen
  • Ukončení povinného ručení dohodou - tyto případy řeší pojišťovna individuálně

Jak vypovědět povinné ručení?

Povinné ručení vždy vypovídejte písemně - ať už řešíte přepis vozidla, nebo chcete jen odstoupit od smlouvy. Výpověď povinného ručení vyhotovte ve 2 kopiích a jednu si uschovejte. Pokud budete posílat pojišťovně vše poštou, ponechejte si i podací lístek.

Pojistná událost u povinného ručení

Nahlášení pojistné/škodné události je zapotřebí pro získání pojistného plnění od pojišťovny. Dejte si pozor při nahlašování škodné události, protože chybné nahlášení může mít vliv na výsledné pojistní plnění. Při správném nahlášení může výplata plnění probíhat během několika dní.

Jak správně nahlásit pojistnou událost?

Nejjednodušší je nahlásit škodní událost online na stránkách jednotlivých pojišťoven nebo si zajít na pobočku. U povinného ručení je pro správné nahlášení nutné mít vyplněný záznam z nehody, případně dokumenty od Policie ČR a údaje všech účastníků nehody.

Pojištění auta

Pojištění auta je potřeba rozdělit na dva druhy dle povinnosti. Zákonem stanovené pojištění vozidla, bez kterého nemůže vozidlo na české silnice, se nazývá povinné ručení. Toto povinné ručení můžete sjednat s několika dalšími připojištěními (např. asistenční služby, pojištění skel, úrazu atd.). Druhé pojištění, které primárně kryje škodu na vlastním vozidle, je havarijní pojištění. Havarijní pojištění doporučujeme sjednat i pro starší vozidla.

Druhy pojištění auta:

  • povinné ručení
  • havarijní pojištění

Povinné ručení na motocykl

Povinné ručení musíte mít ze zákona sjednané i na motorku, skútr či motorovou tříkolku, pokud s nimi chcete jezdit po veřejných komunikacích. Minimální limity pojistného krytí jsou ze zákona stejně jako u automobilů stanoveny na 35 mil. Kč na zdraví a 35 mil. Kč na majetek. A stejně jako u auta se i zde cena povinného ručení odvíjí od technických parametrů motocyklu, věku a místa bydliště provozovatele a počtu měsíců bez nehody.

Povinné ručení pro motorky - srovnání cen

Motocykl Nižší krytí Střední krytí Vyšší krytí
Babetta 210 (49 cm3, 2 kW, 50 kg, 2017) 183 Kč 183 Kč 226 Kč
Honda PCX125 (149 cm3, 9 kW, 130 kg, 2017) 336 Kč 336 Kč 360 Kč
Yamaha YP400 (350 cm3, 25 kW, 250 kg, 2017) 336 Kč 336 Kč 360 Kč
Ducati Monster (600 cm3, 44 kW, 190 kg, 2017) 684 Kč 684 Kč 744 Kč
Honda XL1000 (999 cm3, 69 kW, 250 kg, 2017) 684 Kč 684 Kč 744 Kč

Poznámka: Pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka Martina ve věku 47 let, který bydlí v Čáslavi. Ročně ujede 3 000 km a má 200 měsíců bez nehody. Nižší krytí odpovídá limitům 35/35 milionů, střední 70/70 milionů a vyšší 200/200 milionů. Jde o minimální plnění. Uvedeny jsou nejnižší nabízené cenové nabídky ve srovnání pro roční platbu. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 5. 5. 2023.

Dokumenty ke stažení

 

FAQ: Nejčastěji kladené otázky

Přečtěte si odpovědi k povinnému ručení.

Co je povinné ručení?

Povinné ručení je pojištění, které musí mít ze zákona každý majitel vozidla. Hradí se z něj všechny škody, které jsou vozidlem způsobeny. Např. při poškození jiného vozidla, svodidel, domu, ale i škody na zdraví nebo ušlém zisku.

Co kryje a nekryje povinné ručení?

Povinné ručení kryje:
  • škodu na majetku způsobenou vozidlem - poškození cizího vozidla, svodidel, sloupků, plotu a jiného majetku,
  • škodu na zdraví - poškození při autonehodě, trvalé následky cestujících, zdravotní újma spolujezdce,
  • asistenční služby - telefonická podpora od pojišťovny,
  • ekologickou havárii.
Naopak u povinného ručení nepochodíte:
  • se škodou na vlastním vozidle,
  • s odcizením vlastního vozidla.
Na tyto události slouží havarijní pojištění.

Co je limit povinného ručení?

Cena není jediným důležitým ukazatelem. Vyplatí se koukat i na limity povinného ručení. Zjednodušeně jde o maximální částku, kterou za vás pojišťovna uhradí na majetku nebo zdraví poškozených osob. Minimální částka stanovená zákonem je 35 milionů Kč. Nenechte se ale zmást. Ne vždy je částka schopná pokrýt všechny škody. Především u vážných nehod se částky mohou vyšplhat i přes uvedené minimum.

Jak sjednat povinné ručení online?

Povinné ručení sjednáte během chvilky. Je to jednoduché, stačí si připravit technický průkaz.
  1. Nejdříve si otevřete kalkulaci povinného ručení.
  2. Vyplníte základní údaje o vás a vašem vozidle.
  3. V přehledném srovnání si vyberete pojištění, které vám sedí nejvíce. V nabídce najdete i různá připojištění, která si k povinnému ručení můžete přidat.
  4. Vyplníte detailnější údaje z technického průkazu.
  5. Obratem vám na e-mail pošleme všechny potřebné dokumenty k pojištění, údaje pro zaplacení pojištění i dočasnou zelenou kartu. Nejpozději do 3 pracovních dnů od nás dostanete dočasnou zelenou kartu s platností na 2 měsíce. Zelenou kartu s roční platností obdržíte od své pojišťovny.
  6. A je hotovo. Stačí už jen zaplatit. Doporučujeme platit kartou online, kde dochází k připsání platby okamžitě.
Smlouvou to pro nás nekončí. Při objednávce získáte vstup do Klientské zóny, kde najdete všechny dokumenty online.

Jak zaplatit povinné ručení?

Zaplatit povinné ručení u nás můžete hned několika způsoby. Podrobnosti naleznete v průvodním e-mailu či dopisu. Způsoby platby:
  1. online prostřednictvím platební brány GoPay,
  2. bankovním převodem,
  3. vkladem hotovosti na přepážce Fio bank,
  4. složenkou na České poště.
Tip: Podívejte se na podrobnější návod, jak zaplatit povinné ručení.

Kdy a jak můžu vypovědět stávající povinné ručení?

Způsobů, jak vypovědět povinné ručení, je celá řada. Ať se rozhodnete pro jakýkoli, vždy musíte stávající smlouvu vypovědět písemně s vlastnoručním podpisem.
  1. Výpověď ke konci pojistného období
  2. Výpověď do 2 měsíců od uzavření smlouvy
  3. Výpověď do 3 měsíců ode dne oznámení pojistné události
  4. Výpověď dohodou
  5. Změna vlastníka a prodej vozidla
  6. Vyřazení vozidla z evidence vozidel
  7. Změna pojistného
  8. Nezaplacení pojistného
Tip: Podrobnosti o výpovědích včetně vzorů ke stažení si přečtěte o změně povinného ručení.

Kdy obdržím zelenou kartu?

Pokud si u nás sjednáte povinné ručení online, zelenou kartu vám pošleme obratem v elektronické verzi na váš e-mail. Stačí si ji tedy pouze vytisknout.

Kolik stojí nepojištěné vozidlo?

Od 1. ledna 2018 je znovu zavedený příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů. Kdo nemá povinné ručení, musí platit za každý den pokutu. Nepojištěným řidičům sice žádná sankce nehrozí, ale v případě nehody musí 1/3 částky celkové škody uhradit z vlastní kapsy.   Tip: Podívejte se na ceník příspěvků/pokut do ČKP podle druhů vozidel.

Jak postupovat při přepisu vozidla?

Z pohledu kupujícího Po podpisu kupní smlouvy vás čeká sjednání povinného ručení s počátkem dle vlastnictví. Pokud s vozidlem rovnou odjíždíte, sjednejte si povinné ručení online. Zelenou kartu vám pošleme obratem na e-mail. Pokud se jedná o ojeté vozidlo, čeká vás ještě evidenční kontrola. Jako kupující také hradíte správní registrační poplatky, jako například:
  • správní poplatek za přehlášení vozidla (800 Kč),
  • poplatek za evidenční kontrolu (200-400 Kč),
  • ekologická daň - pokud vozidlo spadá pod normu EURO 0, 1, 2. U každého se ale hradí jen jednou (3 000 Kč - 10 000 Kč)
  Z pohledu prodávajícího Nejdříve vás čeká příprava kupní smlouvy a výpovědi pojištění. Kupní smlouva by měla obsahovat všechny náležitosti, jako jsou například:
  • osobní údaje obou stran (jméno, příjmení, bydliště, datum narození),
  • identifikační údaje vozidla (registrační značku, číslo malého i velkého technického průkazu),
  • kupní cenu,
  • datum prodeje,
  • podpisy obou smluvních stran.
Tip: Smlouvu si můžete stáhnout ve formátu Word nebo PDF. Další postup už je na vaší dohodě s kupujícím. Tip: Přečtěte si podrobný návod, jak na přepis vozidla.

Co mám dělat, když způsobím nehodu?

Pokud nejste ranění nebo v šoku, pokuste se zanechat chladnou hlavu a zmapovat situaci v místě nehody.
  1. Zabezpečte místo nehody - výstražným trojúhelníkem, blikajícím světlem
  2. Zjistěte, jestli jsou na místě ranění. Pokud ano, zavolejte záchrannou službu a policii. Pokud je to ve vašich silách, pokuste se poskytnout zraněným pomoc sami.
  3. Kontaktujte asistenční službu, kde vám poradí, co máte dělat. Telefonní číslo najdete na zelené kartě nebo využijte linku řidičů 1224.
  4. Dopravní nehodu musíte nahlásit policii, pokud:
    • dojde ke zranění osob,
    • hmotná škoda převyšuje 100 000 Kč,
    • hmotná škoda je sice menší než 100 000 Kč, ale vy se nedohodnete s účastníkem nehody,
    • hmotná škoda je způsobená na majetku třetí strany.
  5. Pokud nehodu nemusíte hlásit policii, musíte se s druhým účastníkem nehody dohodnout na zavinění. To můžete udělat písemně buď na čistý papír nebo do záznamu o dopravní nehodě. Obě strany musí dokument podepsat, jinak není platný.
  6. Zapište si jména a adresy řidičů ostatních havarovaných vozidel i svědků dopravní nehody.
  7. Pokud vám někdo způsobil škodu na vozidle, požádejte řidiče o doklady a opište si:
    • jméno, příjmení, adresu bydliště,
    • typ a SPZ vozidla,
    • jméno a adresu pojišťovny i číslo dokladu pojištění.
  8. Pokud se ocitnete v opačné roli, poskytněte všechny údaje potřebné pro náhradu škody.
  9. Písemně oznamte škodu své pojišťovně.
  10. Pokud budete potřebovat s čímkoliv poradit, volejte na asistenční službu své pojišťovny.
Tip: Podívejte se na podrobnější postup při nehodě.

Nenašli jste svou odpověď?

Podívejte se na kompletní seznam otázek k povinnému ručení na stránku s FAQ.

nebo

nám pošlete otázku na chat, na info@top-pojisteni.cz či zavolejte na zákaznickou linku.

Potřebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
9:00 - 17:00