Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojistka na auto

Přehledné a online sjednání
Zelená karta obrate man e-mail
S námi ušetří 85 % řidičů
SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ NA AUTO

 

Jaká pojištění si pro své vozidlo mohu sjednat?

Povinné ručení

Kvalitní a dobře sjednaná pojistka na auto je základem pro každého zodpovědného řidiče. Ať už se jedná o zákonem povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nebo dobrovolné havarijní pojištění, výběr vhodného pojištění se rozhodně nevyplatí podcenit. Jak na to se pojďme podívat v tomto článku.

V první řadě je to povinné ručení. Tento druh pojistky na auto jste ze zákona povinni uzavřít, jakmile se stanete majitelem motorového vozidla. Povinné ručení musí mít sjednané každé vozidlo, které je registrováno v evidenci vozidel a je provozováno po veřejných pozemních komunikacích a to i v případě, že je na této komunikaci pouze odstaveno. I když se však jedná o povinné pojištění, stále máte možnost volby, u jaké pojišťovny si pojištění uzavřete a jaký produkt, limity a obsah pojištění zvolíte. Úkolem povinného ručení je ochránit zdraví a majetek třetích osob, kterým byla škoda způsobena provozem pojištěného vozidla.

Při výběru povinného ručení by v případě vašeho rozhodování měli hrát významnou roli především limity pojistného plnění. Samozřejmě čím vyšší limity plnění, tím větší jistotu budete mít, že případné následky způsobené škody budou pokryty z pojištění bez nutnosti zásahu do vašich finančních prostředků. Ptáte se jak vybrat nejlepší povinné ručení? Inspirovat se můžete v našem článku, který se právě tomuto tématu věnuje. Najdete ho zde.

Havarijní pojištění

Další zásadní pojistka na auto, kterou můžete svého plechového parťáka ochránit, je havarijní pojištění. To na rozdíl o povinného ručení kryje škody způsobené přímo na pojištěném vozidle. Vyplatí se jej tedy uzavřít v případě, že máte novější vozidlo a nechcete případná poškození hradit ze své kapsy. Havarijní pojištění se obvykle uzavírá ve variantě All Risk, tedy tzv. pro ,,všechna rizika“, která zahrnují havárii, odcizení, vandalismus a živelní pojištění.

U havarijního pojištění je limitem pojistného plnění nastavená pojistná částka. A největší úskalí, na které se při výběru havarijního pojištění vyplatí dát pozor, je právě správné nastavení pojistné částky. Ta by měla co nejvíce odpovídat realitě tak, aby nedošlo k nastavení nižší pojistné částky, než je skutečná hodnota vozidla, tedy k podpojištění nebo naopak k nastavení přemrštěné pojistné částky než je skutečná hodnota, tedy nadpojištění. Oba případy mohou mít negativní vliv na případné plnění v případě pojistné události. Pak samozřejmě také záleží na obsahu nabízeného produktu, ceně a dalších parametrech pojištění. Jak na nejlepší havarijní pojištění se můžete podívat třeba zde.

Pojistka na auto se vám může vyplatit

Další kapitolou u pojistky na auto pak mohou být připojištění, které si k základnímu pojištění, ať už povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění, můžete sjednat. Aktuální výběr takových připojištění je opravdu velmi široký a zvolit si tak můžete taková pojištění, která se pro vaše vozidlo a vás hodí nejvíce.

Nejčastěji se jedná následující připojištění:

 • připojištění skel;
 • úraz řidiče a posádky vozidla;
 • střet se zvěří;
 • rozšířené asistenční služby;
 • pojištění přírodních rizik.Dalšími možnostmi pak jsou například:

Dalšími možnostmi pak jsou například:

 • připojištění zavazadel;
 • odcizení vozidla;
 • zapůjčení náhradního vozidla při nehodě nebo poruše;
 • přímá likvidace při pojistné události;
 • připojištění GAP;
 • úmrtí obou rodičů ve vozidle;
 • pojištění sportovní výbavy převážené ve vozidle apod.

Pojistka na auto – snadno a rychle!

Možná jste se už dostali do situace, kdy jste si například pořídili vozidlo od soukromého majitele a rychle jej tak potřebovali pojistit, abyste s vozidlem mohli bezstarostně odjet. A i když se taková situace může zdát trochu prekérní, nebojte, řešení je snadné. Online sjednání pojistky na auto, povinného ručení i havarijního pojištění, provedete jednoduše díky přístupu na internet a vašemu chytrému telefonu nebo notebooku. Stačí vyplnit kalkulaci, vybrat vhodné pojištění a objednávku dokončit. Máte hotovo, všechny potřebné dokumenty vám přijdou na e-mail a to včetně zelené karty.

A pokud si s chytrými zařízeními až tak nerozumíte, stačí kontaktovat naše zákaznické centrum. S pomocí našich specialistů na pojištění vozidel sjednáte vaše pojištění telefonicky během několika málo minut.

Přejeme spoustu šťastných kilometrů.