Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do zahraničí

Právě jste zaplatili všechny své úspory za vytouženou dovolenou, na kterou jste celý rok poctivě šetřili a konečně házíte za hlavu nelítostnou honbu za nejlepším a nejvýhodnějším last minute zájezdem. Je čas věnovat se příjemnějším starostem - nákupu plavek, nafukovaček a nového letního outfitu. Před ostatními turisty se přece chcete řádně předvést! Je tu ale ještě jedna maličkost, na kterou jste  tak trochu pozapomněli. Sjednání kvalitního cestovního pojištění.

Vycestování do zahraničí bez cestovního pojištění by vám mohlo dovolenou totiž poměrně značně zkomplikovat. Vždy jste využívali sjednávání cestovního pojištění na pobočce své zdravotní pojišťovny, ale čas už vás tlačí tak, že dáte na dobré rady svých přátel a sedáte v pohodlí svého domova k počítači a do vyhledávače zadáváte Cestovní pojištění zahraničí.

banner leto
Cestovní pojištění do zahraničí online

Pokud jezdíte do zahraničí častěji, jistě už víte, že sjednání cestovního pojištění při výjezdu za hranice naší republiky, je v podstatě nezbytnou součástí plánování každé cesty. I za předpokladu, že se jedná o cestu v rámci Evropské unie, nevyplatí se cestovní pojištění do zahraničí podcenit.

V rámci EU sice platí Evropské zdravotní pojištění, to však kryje pouze základní akutní péči v rámci státních zdravotnických zařízení. Nepokryje vám případnou spoluúčast na zdravotní péči, která je v evropských státech běžná, ošetření na soukromých klinikách ani případný nutný převoz s asistencí lékařů zpět do České republiky.

Víte ale, jaké jsou možnosti sjednání cestovního pojištění zahraničních cest? V dnešní době, kdy už v podstatě vše vyřídíte pomocí svého počítače připojeného k internetu, není ani sjednání cestovního pojištění výjimkou. Do vyhledávače vašeho internetového prohlížeče stačí jednoduše zadat výraz cestovní pojištění zahraničí, a na webu Top-Pojištění.cz porovnat nabídky cestovního pojištění od většiny pojišťoven. Vybranou nabídku cestovního pojištění do zahraničí je následně možné do dvou minut sjednat.

Jednotlivé nabídky pojistitelů se liší především limity pojistného krytí, v neposlední řadě také cenou pojistného. Můžeme vám jen doporučit neorientovat se jen podle nejnižší ceny pojištění, ale také podle limitů krytí léčebných výloh a také podle toho, co vše je ve vámi vybraném pojištění zahrnuto. Do výběru cestovního pojištění pak nezapomeňte zohlednit cílovou destinaci a charakter vaší dovolené.

Cestovní pojištění do zahraničí a rekreační sporty

V produktech, které máme v rámci cestovního pojištění v nabídce,  je vždy v základním balíčku zahrnuto pojištění léčebných výloh, rekreačních sportů a asistenční služby. To, co jednotlivé pojišťovny posuzují jako sport rekreační se u různých pojistitelů může lišit. Obecně lze do rekreačních sportů zařadit například plavání, nenáročnou turistiku v nadmořské výšce do 3 000 m n.m., jízdu na kole po vyznačených pozemních komunikacích apod.

Pokud se chystáte na dovolenou, jejíž hlavní náplní bude relaxace na pláži, plavání v blízkosti břehu a občasným šnorchlováním a pozorováním rybiček kolem pobřeží, budou vám rekreační sporty bohatě stačit. U řady pojišťoven si bez speciálního připojištění sportovních aktivit můžete užít i plážové radovánky, jízdu na banánu nebo surfing. Stejně tak pro turistiku a poznávání tamních památek budou ve většině případů rekreační sporty naprosto dostačující.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vybranou sportovní činnost je však vždy nutné zahrnout do kategorie, jenž určují pojistné podmínky vybrané pojišťovny.  Informace také najdete v popisu produktu na našich webových stránkách.

Cestovní pojištění a zimní sporty

Jste milovníkem zimních sportů, tak nezapomínejte u pojištění na hory na připojištění zimních sportů. Toto připoištění nabízí některé pojišťovnu ve svém základu zdarma. U některých se jedná o placení připojištění.

Cestovní pojištění a rizikové sporty

Pokud máte raději aktivní dovolenou s řádným sportovním vyžitím, je možné, že vámi provozovaný sport spadá do sportů rizikových. Záleží samozřejmě na výběru pojišťovny, ale obecně jsou do rizikových sportů řazeny sporty jako potápění s přístrojem v hloubce nad 10 m do 40 m, turistika v nadmořské výšce nad 3 500 m n.m., jachting, via ferrata vyšších stupňů náročnosti, cyklokros apod.

Opět však platí nutnost prověření vybrané sportovní aktivity v popisu produktu na našich webových stránkách nebo přímo v pojistných podmínkách pojišťovny. Při výběru rizikových sportů, jenž budou zohledněny ve vašem cestovním pojištění je počítána 100% přirážka na pojistném. Důvodem je zvýšené riziku úrazu.

Cestovní pojištění a extrémní sporty

I milovníci adrenalinových sportů nemusí zoufat, v rámci extrémních sportů lze mnoho z nich k cestovnímu pojištění taktéž připojistit. Pokud tedy holdujete například horolezectví, kitingu či raftingu na divokých řekách s vysokým stupněm obtížnosti, je připojištění extrémních sportů právě pro vás to pravé. Extrémní sporty lze aktuálně připojistit u třech pojišťoven v nabídce.

Definice sportů se u jednotlivých pojistitelů výrazně liší. To, co tedy jedna pojišťovna pojistí jako sport extrémní, má druhá zahrnuto do sportů nepojistitelných. Opět je tedy třeba váš sport prověřit v pojistných podmínkách vybrané pojišťovny. U připojištění extrémních sportů je přirážka 200 % k základnímu pojistnému.

Cestovní pojištění zahraničí a nepojistitelné sporty

I přesto, že je nabídka sportů u jednotlivých pojišťoven stále rozšiřována, existují sporty, které bohužel ve většině případů nepojistíte u žádné z pojišťoven. Jako příklad můžeme uvést výpravy do neobydlených oblastí s extrémními klimatickými podmínkami. Setkali jsme se s požadavkem klienta, který v rámci své cesty do Norska plánoval navštívit neobydlenou polární oblast, bez průvodce na vypůjčených čtyřkolkách. Od všech našich partnerských pojišťoven se nám bohužel relevantní nabídka pojištění nevrátila.

Dalším specifickým požadavkem klientů jsou cesty do zahraničí na motorkách a poznávání zahraničních krás mimo vyznačené trasy. Takových případů je samozřejmě mnoho a pokud si nejste jisti, kam se váš sport řadí, podívejte se do pojistných podmínek vybrané pojišťovny a nebo nás neváhejte kontaktovat na online chatu, telefonicky a nebo emailem. Vždy vám rádi s čímkoliv poradíme.

Sjednání cestovního pojištění do zahraničí

Pokud máte veškeré potřebné informace ohledně zahraničního cestovního pojištění, není nic jednoduššího, než cestovní pojištění sjednat. Po zadání základní kalkulace a výběru pojišťovny stačí jen zvolit tlačítko ,,Koupit" a pokračovat v objednávce. Po vyplnění osobních údajů a odsouhlasení objednávky vám veškeré dokumenty přijdou na email. Stačí si je tedy jen vytisknout a pojištění uhradit například online platební kartou.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ